Към съдържанието

Снимка

Има ли нужда от лиценз звукозаписното студио?

студио звукозапис комерсиално лиценз

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 Stiliyan_Rinkov

Stiliyan_Rinkov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Инструмент:пиано, вокал

Публикувано 15 юни 2016 - 19:55

Здравейте! 

Въпросът ми е дали ако имам студио и искам да изкарвам пари чрез него, какво друго освен регистрирана фирма за обявяване на печалбите, ми трябва? Чувал съм нещо за разрешение от Профон и Мюзикаутор, но не съм сигурен. Благодаря за отговорите :) 

#2 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6817 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 16 юни 2016 - 12:25

Гореспоменатите организации се занимават с лицензирането на музика и ти трябват ако искаш да излъчваш или ако искаш да "получаваш пари" когато излъчват твоя музика. В твоя случай ако не си продуцент не ти трябват. В смисъл ако си продуцент и си член на Профон ще получаваш някакви отчисления, когато някой излъчи песента, която си продуцирал.

Дължиш им пари само ако излъчваш музика.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#3 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 16 юни 2016 - 15:28

Не забравяй, лицензиран софтуер. ;)

#4 Stiliyan_Rinkov

Stiliyan_Rinkov

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Инструмент:пиано, вокал

Публикувано 01 юли 2016 - 18:56

Всичко до последния ред код ми е лицензирано. Благодаря все пак :)

Гореспоменатите организации се занимават с лицензирането на музика и ти трябват ако искаш да излъчваш или ако искаш да "получаваш пари" когато излъчват твоя музика. В твоя случай ако не си продуцент не ти трябват. В смисъл ако си продуцент и си член на Профон ще получаваш някакви отчисления, когато някой излъчи песента, която си продуцирал.
Дължиш им пари само ако излъчваш музика.

Дължа ли ако са само в Youtube?

#5 nikoniko

nikoniko

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 06 юли 2016 - 19:21

Стилян, направо ме засмя. Само помисли какво си запитал? Все едно ще извличаш платина от метеори: в космоса) Шегувам се, разбира се. Действай и твори, записвай и трий, каквото ти душата поиска, но да не си и помислил да търсиш разрешения...

Утре ще попиташ някой без работа в министреството......."еми трябва ли ми лиценз да опъвам две струни към ла..? и току виж сътворили нова боза от регулации за ла минора, кое точно как да се опъва... 

Свободна държава сме (уж), ето го твоя комп, два микроофона и два "лицензирани" софтуера, ето една фирмичка от два лева капитал и си в бизнеса)) Но като си говорим за бизнеса, хвани някой на по бира, дето ги поназнайва тези работи, че този въпрос "Дължа ли ако са само в Youtube? " е за 10 бири време!

Успех и забрави тази ситуация с разрешенията в живота, че утре те виждам как искаш разрешение от любимата да и направиш и сервираш салатата..

Also tagged with one or more of these keywords: студио, звукозапис, комерсиално, лиценз

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни