Jump to content
Българският форум за музиканти

Конвертор/Преобразувател за Студийни Монитори от САЩ


gonga

Recommended Posts

Здравейте Хардуер Гурута!

Нуждая се от преобразувател/конвертор за мониторни колони от САЩ. Колоните имат следните параметри за волтаж и ватове:

 
500 Watts peak output per pair
250 Watt RMS output per pair
Each speaker produces 125 watts peak and 250 watts RMS
 
Колко WAT трябва да поддържа конвертора? 250, 500, 1000 ?
Препоръки за определен конвертор за тази цел?
Специални насоки, препоръки?
 
Благодаря предварително!
Редактирано от gonga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//offtopic

Китайска им работа - 125W peak & 250W RMS едно на ръка и две - пази студиото да не падне ;) 

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия най-вероятно също са т.нар. "автотрансформатори", както по-маломощните модели с пластмасова кутийка:

product_large_56274.jpg

Имат само една намотка и средна точка, няма галванично разделяне.

 

Пластмасовият модел (поне този, който аз имах и който използва един френд) има пин за заземяване на ЮС куплунга, който вътре виси във въздуха несвързан. Кабела за 220в. е двупинов и в зависимост как го вкараш в контакта - отсреща фазата се завърта и тръгва не на където трябва, тъй като в САЩ винаги се знае къде е фазата. И на един китарен амп, тръгва фаза по корпуса ако не вкараш щепсела във вярната посока. Не е гот. За съжаление аз поне не успях да намеря в нета траф 220 -> 110 волта, който да е галванично разделен и направен като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два такива ще свършат работа

Защо два? Едната захранва другата до колкото ми е ясно от снимките на back-end-a.. Някакво комбо ли трябва да направя с ковертори? :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога, но не винаги когато даден продукт се продава и в Сащ и Европа захранващия трансформатор на продукта има възможност на първичната за  свързване и на 110 и на 220, но е свързан за определения континент. Аз така имам един предусилвател ART Pro Channel и доста време го ползвах точно със конвектор, Но веднъж  когато видях схемата му в нета  видях че има джъмпер до трафа който като се презапои става на 220 волта, та сега си го ползвам дирекно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.