Jump to content
Българският форум за музиканти

Frankenstein или цяла китара


YAMAHAc70

Recommended Posts

Брей, мерси за отговорите :). Иначе аз преди няколко месеца изпуснах еднo Ltd и си изядох г*за от яд :Д Относно ръчката- това ми е мечта от ден първи, а зануля ли бюджета за китара без ръчка , едва ли скоро ще имам възможност пак да събера някви парички за такава със . Идеята за тоя джаксън ми допадна , ще почна да се оглеждам за нещо такова на втора ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи щом си решил да има флойд, не се отказвай от приказките на тия дето не могат да ползват това устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си решил, първата ти китара след този учебен скуаяр с който си в момента, да е с флойд роуз.

Вземи си точно такава.Предполагам, че 90 % от китаристите, като си взимат първа що годе читава китара, искат да има

заключващо тремоло. Китарата си я взимаш за собствен кеф, така че не слушай мнения, за традициони фендери, гибсъни.

Като вземеш такава, после винаги може да почнеш да събираш за друг тип и така, докато не събереш поне 5-6.

 

Jackson Adrian Smith Dinky MN и бюджетния SDX

оригинала е с Димарзио Супер Диторжън и 2 фендер самариум нойзлес сингли

гото тунери, оригинален Флойд, Alder Body

SDX - липово тяло, някакви Джаксънски адаптери, някакъв лицензен флойд, някакви джаксънски тунери.

Разликата в цената е 5 пъти. Разликата в качестово със сигурност не е пет пъти, по скоро е два, три пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В момента в интернет открих 3 китари на Ibanez, които отговарят на изискванията ти (и това е на първо време, с повече търсене ще изкочат още), а именно да имат хубаво тремоло.

Моделите са стари (Ibanez Roadstar II), но са произведени в Япония и ръчката им е една от най-доброто, което Ibanez може да предложи. Цената в момента е от 600 до 750лв. (като тази от 600 имаше коментар).

ВНИМАНИЕ!!!

Не всички роудстари са с хубаво тремоло, модела на тремолото за който трябва да гледаш е EDGE. Ако проявиш интерес към моделите пиши на лично да ти пратя линковете на моделите, които съм намерил.

 

Поздрави,

Марио.

 

 

п.п. Ето как изглежда модела, тези които срещнах са серии 440 и 450.

п.п.2 При всички положения, който и модел от тези да избереш, ще е много, много по-добър от сегашния ти инструмент.

08.jpg

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heartman  никой не го отказва от идеята за "ръчка"...... Просто казваме, че ръчката е скъпо удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Верно е :/, някой има ли наблюдение върху маркaта SAMICK  и по конкретно модела scorpion ? Да кажем, че са ми пуснали оферта за около 500 лева да си я взема , вие бихте ли я купили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят съвет е да пробваш китарата преди да я купиш.Имам в предвид да я огледаш добре(като екшън ,тремоло ,нът ,ключове ,удобство при свирене ,интонация ,точност на тоновете по грифа за всяка струна ,фрет бъз и още много други...).За да стане това е нужно време ,което със оглед и проба във офиса на Еконт не може да стане.Аз например си взех две китари от форумният базар.И двете се оказаха абсолютни тояги.И двете бяха от София.Сам си прави изводите.Не включиш ли китарата през Твоя усилвател няма как да кажеш дали свири добре.Да не говорим за скрити дефекти които от пръв поглед не личат(да не говорим от снимки).Ако има как да пробваш за седмица да кажем дадена китара ,поне ще добиеш представа какво си взел всъщност.Иначе получаваш "прасе в чувал" както се казва.Не искам да те плаша ,но това е реалноста.

Най-сигурно е от магазина чисто ново.Поне по моя скромен опит.Тези например:

http://www.musicworld.bg/bg/m_2080000/i_20052/f_360/ESP_MH_100QM.html

http://rockshock.eu/rg320dxfm-tg-bg.html/page/3?search=ibanez%20rg

http://rockshock.eu/rg320dxfm-am-bg.html/page/3?search=ibanez%20rg

http://rockshock.eu/rg350ex-bk-bg.html/page/3?search=ibanez%20rg

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара Самик. Това бяха първите чуждестранни китари в България през 1991. Бяха много привлекателно лъскави и аз се подлъгах тогава. Купих една за 350 долара. Оказа се с много чуплив хардуер, лоши адаптери и калпаво дърво. Едва я продадох с огромна загуба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе,аз бях чувал за такива с посукани грифове..,Самик, първите,там зад банята беше магазина..,,аз лично имам алергия към китари с флойд,достатъчни са ми Гибсън ЛП и Ес-джи и Фендър Телекастър,като се науча да свиря на тях мое и да пробвам флойд-роуз (колко и Слаш ще се пробва) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата стана голяма дъвка за финал мога да добавя, че наистина недоумявам защо на един начинаещ ще му е необходим тремоло бар от какъвто и да в вид. Той сега ще се учи да свири... косур му тремолото. Да хваща една стабилна мид рейндж китара от доказана марка и модел и да започва да свири яко и по много. Никви ръчки и никви флойдове не му трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не съм начинаещ или поне не се смятам за такъв :Д , свиря от няколко години активно и ръчката я искам да си обогатя малко речника пък и да свиря любимите си парчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.