Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez 5 way switch


Recommended Posts

Зравейте! Искам да попитам дали някой знае къде в БГ може да се открие въпросния селектор. В musicworld има един на Шалер, който също като този на Ibanez е с 8 крачета но до колкото разбрах е с различна схема на връзване, а и цената му е същата като на оригинален от UK.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Ако говориш за VLX53, имам един, който ми е от един Ibanez RG7621. Смених го защото исках повече възможности за връзване, не помня състоянието му какво е. Ако проявяваш интерес, ти го подарявам, на мен ми е ненужен. Само помисли как да ти го пратя, дали по човек дали с куриер.

 

Поздрави,

 

Марио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам има няколко модела 5-way щракалки, така че проучи какви са начините за свързване. Да не си вземеш някой "грешен". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами точно в това е въпроса. Тъй като познанията ми в тази област се простират дотам да включа поялника, да разпоя проводниците от единия селектор и да ги запоя на другия... затова и имах ядове когато в момента на закупуването на китарата смених адаптерите с Димарзио но поне схема има за Ibanez с такива адаптери но за Шалер суич не открих... та така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми разшири познанията до включването на мултицет и разгадаване на вериги, не е кой знае каква философия, другия вариант е да отидеш при някой който да ти го направи.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://alloutput.com/guitar/5-way-switches-explained/

https://www.youtube.com/watch?v=Md9Ai1YIdn0

Ако споделиш кой модел е китарата и какъв тип на свързване(със какви опции) ти е нужно ще може да получиш по-конкретен отговор.Най-често схемата на свързване е тази:http://www.dimarzio.com/sites/default/files/diagrams/IBZmod.pdf

Други:http://www.dimarzio.com/support/wiring-diagrams#1-1-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет! Някой знае ли откъде може да се купи 5-степенния превключвател за 2 хъмбъкъра на Ibanez - или негов аналог (на Schaller например):

 

(трябва ми точно за RG7621 както е споменал по-горе @killer)

 

По схемата която дават в сайта на Ibanez моделът на switch-a се води SC2502W. (СХЕМА)

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, извинявай но това е съвсем погрешно изказване.

 

Посоченият от мен 5-way switch се произвежда специално за Ibanez и позволява свързване по позиции както следва (за 2 хъмбъкър адаптера):

 

1 Neck - Series

2 Neck - Parallel

3 Bridge + Neck - Series Humbuckers

4 Bridge + Neck - Split Coils

5 Bridge - Series

 

"Обикновените" 5-way превключватели не позволяват настройки No 2 и No 4.

 

Купих си Dimarzio Superswitch, който позволява всякакви комбинации, него обаче не мога да го монтирам защото е с 2 платки една върху друга и няма място в китарата.

 

Понеже моят ключ беше много износен и прекъсваше, накрая си купих Schaller 15090000 105SF 5 Way Switch колкото да има някакъв - този модел със сигурност не става, това е ключ за страт с 3 адаптера и не е пригоден за китара с 2 хъмбъкъра. Ефективно работи като 3-позиционен ключ.

 

Предполагам, че някой от тези модели ще свърши работа, но не ми се дават 40лева само за да експериментирам:

 

Switch 1       Switch 2      Switch 3

 

Та някой запознат има ли или направо да бодвам един 3-way и да се свършват мъките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Ibanez със същата комбинация за превключване на адаптрите. VLX91 е щракалката според wiring диаграмата и мисля, че си е баш същата вътре:
Ibanez%20S2020X%20KJG%20Mod%2001.jpg
Има повече чарколя и жици заради пиезото, но ако ги игнорираш си е същото.

Ето ТУК и ТУК има инфо, което може също да ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby_Thomas благодаря за линка към сайта на Eyb, изглежда техният модел M ще свърши работа. Посоченият в листовката пример за 2 хъмбъкъра е почти същият, с изключение на поз.2 (Neck Humbucker - parallel), но мисля че с малко обмисляне на схемите ще може да се свърже да върши същата работа като оригиналния switch.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползвай супер суича.Може да превключва всевъзможни комбинации.Аз бих го сложил на мига.Според мен по си заслужава.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.