Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвети при свирене на китара


rumi19

Recommended Posts

Здравейте, 

 

не съм начинаеща китаристка, но отскоро забелязах, че имам проблем при свиренето на китара с дясната ръка. 

Забелязах, че когато започна да свиря нещо по-бързо и когато се упражнявам с метроном за бързина дясната ми ръка се стяга и впоследствие стигам до определено темпо и не мога да продължа, а се връщам отново на старото по-бавно темпо.

 

Има ли някакви упражнения, техники за да мога да си развия бързината и оттам техниката на дясната ръка? 

Или някакъв метод, с който дясната ми ръка да не се стяга така, защото ми се иска да подобрявам нивото си на свирене?

 

Свиря от вече поне 3-4 години, веднъж бях успяла да изкарам по-бързи рифове, но това беше само един път преди време. 

Благодаря предварително. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно се касае за погрешна постановка на дясната ръка. Движението на ръката в никакъв случай не бива да е от рамото или лакътя. Само китката на ръката се движи или още по добре само ставите на пръстите, които държат перото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постановките на дясната ръка са много, погрешни почти няма. Свиренето само от пръсти е трики. Свирене само с китка също. Най добре е да потърсиш учител по китара или някой по напреднал около теб. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продтължавай да се упражняваш и при първа възможност потърси учител, най-малкото да погледне какво правиш. Отпускането е въпрос на дълга практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно свиря предимно от пръсти, като държа перото с 3 пръста... Движа го основно със средния пръст... Това ме лимитира не толкова откъм бързина, но по-скоро откъм прецизност - често дублирам някой тон, респективно пропускам друг.  Арпежи и sweep-ове се стремя да свиря от китка, но run-ове на една струна и по-бавни пасажи си ги свиря от пръсти...

Интересно ми е дали има добри китаристи, които свирят основно от пръсти ? Както и такива, които да държат перото с 3 пръста / някъде бях чел, че Малмстийн го държи с 3 пръста/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз усещам стягане понякога, но само когато свиря palm muting с alternate picking / демек заглушено с китка при удари нагоре/надолу с перцето което е силно разпространена при метъла и хард-рока техника на свирене с дясна ръка /  и вероятно причината при мен е, че не ми е съвсем  правилно отпусната  постановката поради липса на достатъчно практика на такава постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не насилвай нещата. Дясната ръка се развива бавно и с много практика.

Една от възможните причини според мен е че натискаш много силно ръката към китарата. Просто трябва да е облегната леко.

Друга възможна причина е че правиш много големи движения. И за двете ръце основното правило е "икономия на движенията".

Опитай да посвириш 10 минути, като дясната ти ръка е във въздуха, без да я опираш никъде на китарата и след това виж дали има някаква разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.