Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-мразената от вас апаратура


bratmito

Recommended Posts

@BabyThomas - половината известни китаристи свирят с тоя риг дето си го изброил,а другата половина свирят с Gibson,Boss и Marshall :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZRTqVCEVjzs.jpg

 

на фото е модерна версия на Fender Twin Reverb. 1992 година. Плата е умряла, има ограничен живот на 10-20 години, след коите трябва да се смени всич-ко.

 

 

6wg3txGpOTw.jpg

 

 

процесс на капитален ремонт. Щом сменяме всичко и правим ръчна работа, избрал съм да изхвърлим евтини детайли от фендъра и да исползваме тези, коите са били в 1965г схема.

 

TE2h7mUCnEg.jpg

 

 

Сега е 1965 блекфейс! Е това е вече Усилвател!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Половината китаристи свирят едновременно с Маршал и Фендър усилватели щото ползват фендерските туйн ривърби за клийн и маршалските за дърти чанъл. Бос ползват 90 процента от китаристите. Поне по 2-3 педала в педалбоарда си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите любими китаристи са от останалите 10% явно. ;)

 

Значи:

1. На повечето им наливат пари;

2. Доста от тях са моднати и не са като тия от магазина;

3. Никой не може да ме накара да харесам нещо, което ми е гадно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както по-рано споменах целта на темата не е да спорим за субективни неща (вкус), а точно да изразим чисто субективно мнение към продукти, към които имате лична "война", колкото и непопулярно да е мнението ви. :)

 

Интересното на темата е как едно нещо обожавано от едни може да е Most hatred за други и съответно до колко мненията "какво да си взема" и "кое е хубаво" са меродавни.

Гледам, че се прокрадват модели като Mesa Triple Rectifier и JCM2000, които нито са евтини, нито са непопулярни, даже напротив.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-рано споменах целта на темата не е да спорим за субективни неща (вкус), а точно да изразим чисто субективно мнение към продукти, към които имате лична "война", колкото и непопулярно да е мнението ви. :)

 

Интересното на темата е как едно нещо обожавано от едни може да е Most hatred за други и съответно до колко мненията "какво да си взема" и "кое е хубаво" са меродавни.

Гледам, че се прокрадват модели като Mesa Triple Rectifier и JCM2000, които нито са евтини, нито са непопулярни, даже напротив.

 

Точно затова и никога не давам акъл на хората какво да си купуват, освен ако някой изрично не ми го иска. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак има стотици стилове в които се ползват различни апаратури и спрямо към какъв звук си се насочил, харесваш или не даден гиър.Обаче има и неща доказани с времето и хората които ги ползват, и не може да се омаловажават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да мразя не, но често ми се е налагало в репетиционна да свиря през Marshall JCM900 с 412 колоната му (1960A с говорители G12T-75) и това ми е крайно нелюбима комбинация. Общо-взето, всеки друг лампов Marshall амп, с който съм свирил, ми е харесал повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... но не можеш да имитраш един добър органично звучащ аналогов драйв. Инак TS808 нямаше да струва колкото един китарен процесор ;-) за Клонове и Кентаври въобще няма да говорим. А за аналогов драйв през добър китарен усилвател да не говорим...

 

Можеш, можеш. Просто всичко си има икономическата обосновка. Качествени ЦАП, АЦП, Процесор, памети, хубав PLL тактов генератор с минимален jitter, по-специализирно захранване. Това всичко е необходима основа, на която трябва да стъпиш, за да напишеш хубави цифрови симулации. За да имаш шзходен (чуваем) шум, който се равнява на истинския хардуер (примерно при хай-гейн), ти трабва АЦП, чийто фонов шум е поне 105-110dB под максималния сигнал, който можеш да вкараш от китарата неизкривен - ще видиш такъв конвертор в ширпотреба процесор, ама друг път :). Евтините процесорчета имат някакви съмнителни конвертори, в сравнение с които и AC'97 вграден на дъното кодек е слънце, тактовият им генератор е дори по-зле от вградения на дънната платка и най-често имат някакво хилаво стотина мегахерцово "DSP", което се води такова, само защото може да прави хардуерно умножение на 16-битови цели числа. Понеже нито хардуера, нито разработката в тези сфери са много прости и евтини, къде-къде по-лесно е, да налепиш ефектче с няколко ОУ и да го продадеш за дори повече, понеже има вече изградена легенда около него.

 

Няма никакви тайни в аналоговата схемотехника (поне в електрическата и част) и всичко е въпрос на желание, цели и сметки (бизнес план, маркетинг).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи гледах по хистори канала серията "Спецове в заложната къща". Един човек донесе да продава педал с който е свирил Кърт Кобейн-на концерт и после го хвърлил в публиката.

Човека беше получил мейл от техника на Кърт че според него текста написан на две лепенки върху педала е неговия (на техника).

Едното беше някаква дата а другото - захранващото напрежение. Интересното ми беше че захранващото беше отбелязано като 9.44 волта.

Та си мисля дали и това не оказва влияние върху звука на ефекта.

Ефекта беше DOD Grunge.

 

ПП Призовавам колеги с хубава техника да следват примера на Кобейн !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че точно DOD Grunge, който съм имал (бтв. тогава си нямах никаква идея за техниката на Кърт Кобейн и въобще така или иначе не съм фен :) ) не бих го окачествил като хубава. Ма за толко стигаха парите преди двайсе и няколко години, и звучеше супер мега напържено през транзисторния Л55 със Самик китарка .... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.