Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос от свирене с Casio ca 110


Monev

Recommended Posts

Здравейте, аз съм на 26 години, от музикантски род.Като малък почнах да се уча да свиря но в последствие се отказах. Сега нещо пак ме хвана крастата и си взех въпросното Касио за 50 лв . Взех го за свирене у дома и на църква (евангелска \ протестантска). Целта ми далеч не е да стана Моцарт или Иво Монлов Гугудката. По - принцип повече исках да ползвам синтезатора с авто аконпанимент , но в тоя модел Касио същите са много ограничени , та се налага да се уча да свиря акордите ръчно. Въпроса ми е изсвирването само на акордите на една песен може ли да се приеме за свирене, защото това смятам да правя аз. Гледам в ю туб разни клипчета, в който свирят само акорди без соло, без друга мелодия. И може ли да ми дадете съвети как да обогатявам акордите за да не звучат монотонно? Блгодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирене само на акорди без соло може да се нарече акомпанимент :) И изобщо ако нещо (ти) звучи добре, значи е "свирене". Друго не трябва да те интересува :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирене само на акорди без соло може да се нарече акомпанимент :) И изобщо ако нещо (ти) звучи добре, значи е "свирене". Друго не трябва да те интересува :)

Благодаря за бързия отговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дефинирай "монотонно". Акордите по дефиниция са обратното на монотонни, т.е. полифонични.

Ами да не е просто един еднократен звук от натискането на акорда. Всмисъл мога ли последователно да тискам всеки клавиш съставляващ акорда, или да натискам два и след това третия, за да звучи по различно. Разлини техники за извирването на акордите ми трябват.

Редактирано от Monev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всмисъл мога ли последователно да тискам всеки клавиш съставляващ акорда, или да натискам два и след това третия, за да звучи по различно. 

 

Може, разбира се. Всичко може. 

Редактирано от Solas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и да ги свириш в различни обръщения, включително в лява и дясна ръка. Можеш да свириш и части от скалите за преходи и т.н. С времето и свиренето започва да идва "автоматично" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.