Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, оперен певец съм, но искам да си направя вкъщи нещо като звукозаписно студио. Искам да мога да записвам вокали.Имам и пиано с миди вход и изход, слушалки-beats, мак компютър и дотук. Въпроса ми е какво още ми трябва? 

                                                                                                                                                         Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Познания по звукозапис.

 

Не е заяждане или подигравка, а наистина най-важното нещо преди инвестиции в каквато и да е техника.

 

Бих посъветвал малко четене: и в този форум има специализиран раздел за звукозапис с добри теми за начинаещи, извън форума в 'широкия Интернет' има изобилие. При търсене обезателно включвай и думи като 'основи'/'основни' или 'начинаещи' (ако ползваш английски - 'beginners' или 'basic') защото по-напреднал материал може сериозно да те обърка или дори да те откаже.

 

Желая успех - и скоро да чуем първи запис! [emoji106]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И докато трае търсенето и четенето, за начало: какъв точно е Макът? (Ако е кой да е модел лаптоп, вероятно си има микрофон; ако е стационарен - по-скоро ще ти е нужен някакъв евтин или взет назаем микрофон. Не за бъдещото 'студио', а за най-първи учебни опити).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз чета много, обаче ми трябва и опит и програма на която да се уча. Най вече не интересуват компонентите и програмата за да мога да започна да се упражнявам. А за компонентите ме интересува какви точно трябва да бъдат. Видео карти свързване на микрофон и синтезатор.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Мака имаш Garage band и там може да започнеш с миди композиране. После Logic. Миди аут от клавиатурата влиза в компа и свириш софтуерни  инструменти. Като си готов за запис на акустични интрументи, отиди в някое студио ако все още нямаш добро помещение и микрофон. По нататък си обработи стаята и вземи хубави монитори и микрофон, преамп, саундкарта и какво ли още не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Човекът каза, че иска да записва вокали, т.е. приоритет му е аудио запис.

 

За това какъв микрофон (и евентуално интерфейс) питах какъв е Макът?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.