Jump to content
Българският форум за музиканти

За всички Rhodes маниаци!


CyberGene

Recommended Posts

На три диска е, при мен върви и на 512 МБ и то даже не я ползва цялата - мога и други инструменти да сложа - цяла оркестрация на Суиитест Табу на Шаде си направих от едно миди и там Електрик Пианото ми свири на 512 МБ рам без проблем.. Ако имате пуканки, по-добре си вижте настройките на буфера на АСИО-драйвера

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз започнах яко да се зареждам с подобни софтуерни продукти и имам вече доста от тях.Сега свалям въпросното VST и се надявам скоро да е готово,но надали ще мога да го кача някъде... та ако имаш път към София-ще го получиш :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам много работи,но наистина някои работи не ми се дават,щото са доста ценни,но нали идеята във форума е да си помагаме:Dще го измислим!ае със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип електрик пианото го има в twins-torrents. Това е наистина великолепен инструмент - просто да са живи Нейтив Инструментс и не само за него а и за всички останали софтове. Вчера цял ден седях пред компютъра именно с електрик пианото.. Колкото до това да не искаш да даваш някакви неща щото били ценни и сакън ти да си най-добрия като само ти ги имаш - и аз се изкушавам да го правя ама знам че по принцип това не може да спре никого, защото има много начини човек да си намери нещо, което иска, второ - това няма да ме направи мене по-велик и трето - си е чист егоизъм.. А за проблемите с кликането - пробвайте по настройките на direct-from-disk в options на електрик пианото - там има доста неща с които може да се заиграеш - също помага и да го пуснеш на по-малко рам. аз вчера специално експериментирах - ако го пусна без dfd наистина общата рам ми скача някъде на 700 МБ, от друга страна при default-ните настройки на пианото при мен рам-та си беше някъде на 250 МБ, само 1е пък ако диска не ти е бърз, ще има пуканици.. Трябва да намериш при тебе къде е компромиса между памет/диск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не бъркаш електрическото пиано с акустичното? Иначе за хората, които не могат да подкарат електрик пианото на нейтив инструментс поради тежестта му, може да опитат едно друго - на Applied Acoustic Systems (AAS) - казва се Lounge Lizard - то за разлика от това на нейтив инструментс не е семпъл-базирано и е много малко като инсталация и после заема малко рам, но пък е на базата на синтез, което ще рече, че изисква повече процесорна мощ. Звука му не може да се срявнява с това на НИ щото при тях са семплирали истинските пиана и са хванали всяка промяна на тембъра от динамиката и от височината на тона, но все пак е доста добра симулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фак, не мога да го подкарам Електрик пианото. Някой мераклия да помогне??? ХЕЛП!

 

Тръгва, ама нищо не се чува. Не е проблем с машината или липса на памет/цпу. Само клавиатурката се появява и това е то. Не знам откъде се избират пресетите, нещо не е ОК. Като тръгва пише, че е 30 дневен трайъл (а не би трябвало да е пробна версия...)

 

Не бъркам акустик с електрик. Да има от всичко обаче :bravo:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.