Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Champ 12


kolio_k

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не е под триста лева така, че явно няма смисъл. Ако ми попадне някое за примерно 220 лева, ще ти пиша.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Слушам го ревюто за втори път и няколко неща ми правят впечатление:

- както и се пише в книгите, почти няма чист клйн, а леко дрезгав (на мен лично много ми допада, абсолютно мръсно Фендерско звучене)?

- противно на писаното в книгите че драйва му е пълен шит, на мен ми допада също много... някакъв педал има ли отпред?

- ревютата казват че ривърба му за нищо не ставал, аз ривърб почти не чувам... какво ти е мнението?

 

На снимката беше с червени врътки, явно е от много одумваната "red-knob" серия. На видеото е с черни - сменял ли си ги?

Имаш ли идея нещо пипано ли е по него или си е с оригиналния хардуеър?

Благодаря ти и за свирнята и за кефа да те слушаме :)

 

(Джими, братле, не си заслужава, не се мори. Що се обаждаш на слабо време в повечето случаи, нарочно ли го правиш?)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче там наистина няма почти нищо общо с фендер клийн... Принстон е съвсем, съвсем друго ниво. Затова казах за 300лв, щото в този диапазон има например Epi Valve Jr.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който наистина, според мен разбира се не струва и пет пари. Но всичко си е въпрос на вкус. На мен ампа ми харесва и макар, че наистина не е на нивото на Princeton, е много далеч  от лош. 

 

@Jabs

 

Чистия канал е чист до 12 часа, от там нататък започва да криви доста приятно. В началото има OD9 на Maxon, но от средата нататък си е неговия драйв. Реверба му е зле, почти символичен, но все пак е добре че го има. После вътре има пот за регулиране, но не ми се занимава на този етап с донагласяне. Снимката не е на моя амп, а е от нета, моя е с черни копчета, но мисля че разликата е просто козметична. Единственото пипано е, че му изведох изход за говорител иначе е тотално сток. Мерси за коментара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бияс на лампите според мен, потенциометъра е близо до края на ампа (от лявата страна, гледано от към копчетата), не до лампите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадка от една по-"техническа" статия в Premier Guitar:

 

 

You mentioned that the reverb is delivering all or nothing, but this may be due to an incorrect adjustment. The reverb in these amps is the other unique “innovation” I mentioned earlier. It’s actually driven by the signal going to the speaker!

I had seen this done before in early amps from a different manufacturer, but not in a Fender. It seems this unique design requires the proper adjustment of an internal pot to work properly. I won’t go into the procedure for this because you can find it on Fender’s supplied schematic for this amp. If you have this adjusted properly, it may make your reverb a bit more useable, although I wouldn’t expect full reverb bliss from this frugal design.

Накратко казано ако няма много ривърб то това е вследствие на некоректна настройка от гореспоменатия вътрешен потенциометър (и на куция дизайн). Така че не е за биас. Ако се вярва на статията - крайна лампа има само една и то тя е катодно биасната и не може да се настройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като си купувам нещо, обикновено чета и се информирам за какво става въпрос, да не говорим, че съм свирил преди не веднъж с такъв амп, та бях осведомен за всички добри и не до там добри страни на машинката, включително  за пота на реверба, бяса и тн, :D   но понеже колегата Jim-PH обича да обяснява на хората, реших да не му чупя хатъра

 

п.п. Нямам представа къде е пота за реверба, като отворя ампа някой път, ще погледна :D

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.