Jump to content
Българският форум за музиканти

Bourning Bitter Sour Romance - Saint Electrics


Recommended Posts

Новият сингъл и видеото към него на групата, записа и микса са мое дело. Интересното в случая е, че записа е направен в малка стая в която свирят и тримата заедно. Вокалите и клавирите са записани отделно. Всичко друго е от един тейк, няма добавяни семпли към нито един инструмент. Надявам се да ви хареса:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех че още съществуват.Мисля че преди бяха четирима.

Парчето мен ме кефи,а и е звучи много добре, записано по този начин. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви допада...всъщност ако трябва да съм точен записахме цял албум от 10 парчета за около седмица, като повечето ги мислиха на място...наистина страхотни музиканти, беше голямо предизвикателство да ги записвам заедно, понеже звуковото налягане беше доста сериозно в стаята :) - ето малко снимки от записа:

 

11263064_10204263696817368_7438333951712

 

 

 

11161340_10204155520473027_2418073608653

 

Мерене до смърт по няколко пъти на всички разстояния:

 

10929199_10204263697857394_1500508838207

 

Апаратната:

 

11178203_10204155489152244_8149254592776

 

Стаен микрофон в коридора, който се оказа доста подходящ с дифузната си реверберация :)

 

10462798_10204155473191845_4794822562173

 

Едно от решенията ми за конкретния случай беше да използвам техниката за разположение на овърхеди "recorder man":

 

10641200_10204155468711733_8570537528329

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детското столче? фронтално дясно на барабаните, на 200 или 300Hz се отразява и с колко децибела?

 

Извън шегата - резултата на мен много ми харесва, звучи като истинска музика. Освен това записа на трио и продуцирането на крайния продукт е абсолютно предизвикателство според мен. Друго е да имаш 24 трака китари и 60 трака барабани - пак е предизвикателство, ама поне откъм пълнене на спектъра няма кой знае каква драма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава комбинация между модерен и класически звук, соло барабанчето звучи много мъжки (въпреки детското столче:)), а не както е тенденцията напоследък - пластмасово електронно. Което пък може да е нова тенденция, а дано. Особено ми харесаха вокалите, много FOALS-ски ми звучат и ще помоля мастършефа, въпреки че то не е много прието така да се пита направо, да издаде продуктите и подправките, пардон - микрофоните и плъгините за вокалите - с които е постигнал тази вкусотия за ушните миди  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, детското столче не знам, но черния дебел плат сгънат на два ката беше сложен нарочно зад барабаните, защото там има прозорец, който ми връщаше нежелани отражения в микрофоните...относно звученето - абсолютно целенасочено беше да е такова, защото и аз съм противник на съвременната пластмасова тенденция. :) Барабанчето...това си беше находка - Даката беше донесъл две барабанчета, доста висок клас, но изровихме само за проба едно много старо барабанче slingerland от 70-те...то просто измести всичко останало като звук...Вокалите...рецептата...ами Neumann U87, звукова карта UAD Apollo с API channel плъгин на входа, подправките при микса...до колкото си спомням паралелна компресия с 1176 CLA - Waves, (Slate Virtual Tape Machine и VCC channel на основния )- cubase mono delay  през Slate Virtual Tape Machine в десния канал - ревърб EMT 140 Plate  - UAD в левия, през сендове, и отново на сенд - ретърн, паралелно последната ми мания - Eventide H910 Dual harmonizer (stereo)...имам в студиото оригиналния моно и гарантирам, че плъгина няма разлика само дето е без шума. :) В общи линии това е май...сервира се с охладено питие по желание :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slingerland FTW и чат пат Лудвиг :) да не си правя скрийншотове кой е дифолтно избрания модел от Toontrack Roots pack-a - а като порастем тогава и с истински :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно - точно така е и според мен, това са двете марки барабани - но по възможност да са винтидж. :) Касата на този запис също е интересен случай - в случая е 24 инчовата каса от въпросният Slingerland, която просто издуха ямахата (22) на Даката....:) Просто спрямо нея тя звучеше като детска играчка...а не се води нисък клас. :) В Студио 2 на радиото разполагаме и с първият комплект на Пепи Цанков ( първият барабанист на щурците, свирил и в бенда на БНР) стар лудвиг от 70-те... тези неща са просто от една друга ера на истинския звук...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарките не знам но баса е чешка Йолана от хепи соц периода - този червения...може би заради него хахах :) Китарките са записани с телекастъра на Миро, който реши, че трябва да записва едновременно с три усилвателя, фендер, гибсън и малко лампово пиви, блендата е комбинация от трите, която на различните части от песента процентно варира като комбинации и панорами...беше голяма игра да ги завивам и покривам с какво ли не в тази стая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей че хубаво и истински звучи. И най-вече като гледам снимките физически усещам колко сте се забавлявали... благородно завиждам. А песента е много зарибяваща ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянията от центъра на соло барабана до всеки овърхед и там където удря чукчето на касата също до всеки овърхед трябва да са равни. Това е основен принцип при този метод. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Песента супер превъртам я вече няколко пъти :). Микса и композицията са супер, записа е станал уникален :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.