Jump to content
Българският форум за музиканти

Sonor или Yamaha


Recommended Posts

Първо честити празници колеги!Живи, здрави и всички останали тривиалности... :)

Та въпроса ми е кой е по-добрия избор за сет-Sonor 2005 или Yamaha Stage Custom Noveau?

Парите са горе-долу еднакви, качеството май също.Та дайте си мненията подкрепени с аргументи, а не са с фенщина:)

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като звук, не знам не мога да ти кажа кое е по добро, но като хардуер определено Ямаха, никога не съм свирил на по удобни барабани. и толкова лесно се наглася всичко при тях,благодарение на (няма да превеждам предполагам разбираш )

 

 

FRC Nouveau Lug

We took our revolutionary Nouveau lug and crafted it from a proprietary Fiber Reinforced Composite to create a drum that's lighter in weight and more resonant. The lug hooks onto a post that is mounted to the shell at the nodal point so there is no vibration of the shell dampened at the tuning points. The Nouveau lug also allows you to change heads in about half the time since the tension rods don't have to be removed to remove the head.

 

Mahogany/Falkata Shells with Birch or Oak Outer ply

Stage Custom Advantage Nouveau shells are constructed of an outer ply of Birch (gloss finishes) or Oak (matte finishes), six plies of Philippine Mahogany, and an inner ply of Falkata. The shells produce a warm tone with a low fundamental with a good balance of attack and sustain.

 

Mounted Toms and Floor Toms Equipped with YESS Mounts

Long found on our high-end drum kits our original YESS (Yamaha Enhanced Sustain System) mounting system is on all Stage Custom Advantage Nouveau toms and floor toms. This rod clamp system allows attachment of the drum to the tom holder without the need of a hole in the drum shell for the rod to pass through. The YESS clamp is attached to the shell at the nodal point with two bolts so as to allow the shell to vibrate freely without degrading the shell's dynamic range and sustain. The nodal point is the location on a shell with the least amount of vibration allowing for the mount to have minimal affect to the resonance of the shell.

 

Ball Clamp & Triple Tom Holder

This round ball clamp has long been a fundamental part of Yamaha System Drums. Made of super-hard resin, the ball is held firmly in place with a steel plate and large wing bolt. While providing ease of operation, this system also delivers total freedom in setting and superior stability. The triple tom holder accommodates two toms as well as a cymbal holder to provide a wide variety of set up possibilities.

 

 

а колкото до мнението ми за Сонор, записвал съм с такива барабани, но мнение не мога да дам, добре поддържаните барабани с хубави кожи звучат винаги добре

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично избирах между Yamaha, Force 3005 и Premier Cabria и избрах Сонора... за 2005 хардуера му е една серия под 3005, но ми се видя доста добър. Аз бих избрал Сонора. Като цяло Sonor се славят с много тежък и масивен хардуер, а и е с това новото окачване на томовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесен тоя избор ! Все едно да питаш Мерцедес или БМВ !

Моя съвет е седни и зад двата сета , пробвай ги (до колкото е възможно) и вземи това което сърцето ти подсказва ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Ямахата. :read: Нищо против, но мисля че Сонора е правен в Китай :blink: (Донт Кил ми,ако не съм прав.)1.Хардуера е по-добър при всички положения,поне фус машината и педала са по-добри :blink:.Абе Ямахата е сета.Само едно барабанче си взимаш и спиш :blink:.Но твоят избор е наистина труден,така че по-добре пусни една анкета"кой какво би си купил" :blink:.Така ще разбереш най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е глупаво да пускаш анкета,по-хубаво отиди и посвири на двата комплекта,важното е на тебе да ти харесва като звук и като механика.Това нещо е доста индивидоално,все едно да пусна анкета,коя да избера брюнетката или блондинката,всеки би ме посъветвал да хвана блондинката,обаче аз пък ще избера брюнетката,защото брюнетките повече ме кефят

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесен тоя избор ! Все едно да питаш Мерцедес или БМВ !

Моя съвет е седни и зад двата сета , пробвай ги (до колкото е възможно) и вземи това което сърцето ти подсказва ! :)

Слушай македонеца,той ги знае тия работи....майна :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е глупаво да пускаш анкета,по-хубаво отиди и посвири на двата комплекта,важното е на тебе да ти харесва като звук и като механика.Това нещо е доста индивидоално,все едно да пусна анкета,коя да избера брюнетката или блондинката,всеки би ме посъветвал да хвана блондинката,обаче аз пък ще избера брюнетката,защото брюнетките повече ме кефят

Пич не мислиш ли че е еднакво глупаво да пуснеш тема или анкета във форума.Щом е пуснал значи иска да разбере всеки от нас какво би си взел от тези двете.Ако някога се чудя какво да си взема и опра до форума,ще пусна анкета и ще видя кое печели :).Иначе си луд,аз си падам по блондинки :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да избираш м/у ямаха стейдж къстъм или сонор форс 2005/3005 не е като да избираш м/у мерцедес или бмв най малкото това са барабани от долната половина на средния клас ,което за съжаление в БГ се явява максимума покупателна способност на повечето барабанисти . форс 2005 е изяло бреза, а форс 3005 клен , стейдж-а е от евтин филипински махагон и външен слой бреза или дъб ,демек се очаква по кофти звук,но това е относително. хардуера на ямаха ми допада повече,доказано здрав и практичен и за това е хита на сезона в БГ сред барабаните около 2000лв през последните години, сонора не е по-назад в това отношение , като гледам доста прилични и масивни чинелни стойки и окачване на томовете,едвали са по кекави от ямашките ,педала е смея да твърдя по качествен от 7210-ката на ямаха стейдж . всичко е относително и до фенщина. сонорите ползват по качествени корпуси от клен и бреза,ямахата печели точки като цялостно изпълнение и отзиви на доволни барабанисти , което и да си избереш... честито и наздраве ! :cheers::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ! Щом искате по-точно, мисля че Ямахата е по-добрия вариянт !

Но пак повтарям , седни и зад двата сета и посвири !!! Пък после което ти е на сърце ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha :read:

 

причините честно казано ме мързи да ги казвам а и доста дървени глави ще заспорят на мига с мене, ако искаш вземи мнението ми в пред вид, ако не искаш - не. Успех с покупката!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне аз твърдо съм за отбор "Ягодка" :) - отбора на народа в детската градина...мрете, "Черешка"!!! :D :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.