Jump to content
Българският форум за музиканти

ILock 2 .... kaput


jabs

Recommended Posts

За някои може и да не е новина, за мене E, от вчера, след като случайно разбрах че братята руснаци са утрепали ILock 2.

 

Чувствам се, как да кажа, полу-пр**бан.

Защо полу: защото, като средно съвестен потребител имам не малко легално закупен софт с ILock - да речем повечето неща на Steven Slate.

След като счупиха двойката, очаквам поредната изненада с неприятен край в стил : "купувате нов ILоck 3 и софта ще продължи да работи, иначе нъц...."

Което е разбира се некоректно, но това не попречи случката да се случи вече веднъж.

 

Затова и другата ми, средно не-съвестна половина се кефи на ProTools HD вери фрий версия плюс камара други доскоро недостъпни благини.

 

Изрично подчертавам че с отварянето на темата не поощрявам пиратстването.

Аз работя на легален Cubase 8,5 Pro и както писах по-горе, купувам това което ми е по джоба.

 

Любопитни са ми коментари по евентуално преструктуриране и прегрупиране на Pace и какво може да очакваме като реакция от тяхна страна,

респективно какви негативи могат да отнесат коректните потребители на продукти защитени до момента (хм.... май доста неуспешно :) ) с ILock 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен, с нищо не си се прекарал, спокойно ;) Понякога руснаците, предлагайки "фрий" благинки получават фрий достъп до банковите сметки на "облажилите" се ;) Няма нищо фрий в този живот ;) Продължавай да си купуваш софта, и ще ти е мирна главата ;) Вероятно Pace ще актуализират собствения си софт сега (в отговор на пиратите) и няма да има нужда от iLok 3. Да не говорим за лимитираната функционалност на кракнати версии и всички други неудобства, които са свързани с това ... Така или иначе - всеки решава сам за себе си. Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така се чувствах след като предплатих три месеца преди да излезе официално Ableton Live 9, и след три месеца, като го получих, още на следващия ден го бяха хакнали :D

Поне да бяха изчакали месец. А то така остави, че излиза, че няма сми да се купува, ами и да се предплаща няма сми.

 

Иначе и аз имам един Слейт плъгин дето е с iLok ама да ти кажа не го ползвам много често. Добре че дръмъра на Слейт е без. Него го ползвам доста често.

 

И последно, ако ме накарат да си купя iLok 3, ще го преживея някак си, обаче ако хакнат Universal Audio-то и се налага да си купувам нов хардуер - ставам пират! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и аз легален софтуер (два Стивън Слейт-а, МакОС 2-3 версии като бяха платени все още, други приложения немузикални, етц.) и не подкрепям пиратлъка, но за съжаление в едно 90% от случаите си важи максимата "Купи софтуер - стани пишман!"

 

Единственото по-голямо прецакване е да си купиш електронен подпис... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафо, точно тупаните (версия 4) са с ILok... имам ги и сега гледам хакнатата версия и се ядосвам.

Какво се оказва - UAD са най-големите тарикати. Собствен хардуеър, убийствени цени, няма мърдане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз днес си купих Steven slate trigger platinum . Мъчих два часа да го инсталирам и накрая писах на Томан . Казаха ми , че всички софтуери на Стивън Слейт , за да се активират на компютъра , им трябва физически ilok

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да де :) Нефизически iLok няма :) Освен някой, който да е направен (написан) по руските ширини :)

 

Вече излезе iLok 3 версия. Вероятно има подобрение в надеждността, както и обемът за лицензи в него.

 

ilok3-blurb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Ilok 3 през Томан за 79 евро с доставката . Разликата между 2 и 3 е в броя на лицензите . При 2 са 500 а при 3 -1500. В gearslutz коментират, че имало и разлика в бързината

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.