Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте идея за ел. китара в група с акустично звучене.


Spade

Recommended Posts

  Здравейте, може да ви се стори глупав въпроса ми, но да ви призная доста се лутам каква точно електрическа китара да избера, която да звучи добре  във формация с акустичен характер. Търся възможно най-доброто което може да се получи като качество на звука като цяло за цялата група. Най добрия вариант е да експериментирам с някой телекастър или стратокастър или дори някоя китара от тия за джаз/блус (с кухите тела и "ф" отвори).  Нямам тая възможност да експериментирам :( Някой имал ли е опит в тази насока. Определено искам да е електрическа, поне нещата според мен биха звуча ли по добре, по различно  с идеята да се постигне нещо уникално и крайния продукт да е едно цяло, а не да се къса и да звучи кофти. Става дума  по скоро за около поп музиката. Благодаря ви за винамнието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една китара , без много гейн и тежки ефекти , би била подходяща. По важно е какво ще свириш на нея, как ще се впишеш в общото звучене без да звучи като електрическа китара със съпровод на акустична.

 

Ако все пак решиш да инвестираш в китара, препоръчвам ти например Godin 5th Avenue. Чудесна китара за парите си , с много акустичен звук, но също така  и добре понася умерен драйв.

Пешето свири на Годин  заедно с Краси Табаков и Тони Серкеджиев които са на акустични и звучи мнооого добре.

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) иии какво реши ....,между другото джазменските китарите  ( Година се води архтоп и има по пробивен звук) имат неприятната способност да потъват в микса ....има го предвид, ако са повече инструменти..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) тия дни ще пробвам един Crafter, който е по джоба ми. Много добре ме насочи  с тоя Годин, за което много ти благодаря. След много четене и слушане в тубата стигнах до извода, че ми трябва Taylor t-5 :D (честно казано аз съм си мега аматьор и нямам много опит и познания). Има един проблем с Taylor, трябва да си продам колата (астра Ф), двете ми налични китари, процесори, кубе и може би 1-2 месеца строг пост, само на вода , и може би имам шанс да се сдобия с Taylor :D

И пак много благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая "време" ще ти трябва докато стигнеш до "Тайлъра".Казват че добрия кон и под скъсан чул се познава,та и с музиканта май е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този Тейлър е ни риба ни рак. Нито звучи добре електрически, нито акустично. Казвам го като убеден фен на Тейлър, и имам Тейлър китара. Същото ми е впечатлението за Крафтера ( естествено доста по Тейлъра).

 

Единствената подобна китара - електроакустичен хибрид - която ми е допадала е пак на Годин Акустикастер-а....

 

Иначе пак казвам - аз лично не виждам смисъл да купуваш нова китара, по скоро опитай и виж как ще паснеш в самата група...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.