Jump to content
Българският форум за музиканти

Базарът и рейтинг системата


Recommended Posts

Как мога да накарам продавач/купувач да ми остави рейтинг след приключване на сделка?

Липсата на подобно задължение, към която и да е страна, обезмисля до известна степен рейтинг системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се струва добра идея да задължаваме хората да оставят рейтинг. 

Това, което можем да направим е да подсещаме хората да оставят отзив. но това ще е в новата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз си им пиша след това на РМ - ако са доволни да метнат един отзив. И в половината случаи им подсказвам точно откъде се оставя рейтинга, че нали е малко... с лупа да го търсиш... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз си пиша с тях, някои дори не знаят, че има рейтинг система. Ако продаващият е оставил телефон за връзка в обявата дори не се стига до натискане на бутона 'купи', което обезмисля идеята за отделната платформа. Едно време беше лесно с базара във форума...

 

Подсещането е ок като идея, в стил ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как точно беше лесно? Например как се правеше това, което ти искаш да направиш?

 

Относно това, че не знаят хората за рейтинг системата - трябва може би да направя няколко видеа за да покажа какво къде е, ама тогава пак ще има такива дето няма да ги гледат :)

Оставянето на коментар по сделки сключени извън базара не е възможно. Демек ако не се натисне бутон купи. Това сме го дискутирали вече защо е така. Но с две думи фактът, че това не е възможно в нито една читава система за продажби е красноречив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето неща които аз съм купил и са купили от мен са станали чрез комуникация и без натискане на бутона купи.Аз съм го натискал няколко пъти,но се оказва че стоката вече е продадена или продавачът се е отказал.Да накараш някой да ти остави рейтинг насила няма как да стане.Затова и системата не е много работеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други думи, не ползваш системата, както е предвидена да работи и после се оплакваш, че не получаваш желаните резултати? :)

 

Ако натиснеш бутон купи и продавачът не ти продаде стоката, следва да му оставиш някакъв отзив за да знаят другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм и преди - оставям мнение, продавача си трие обявата и до там...Ни чул, ни видял...Следващата седмица да заповяда поредния будала...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.