Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател за вкъщи


nstanev

Recommended Posts

Трудна работа е това с препоръката. По-добре си набележи онлайн подобен и после го виж на място.

Единственият ми съвет е да не си даваш парите за повече от 5-ватов усилвател. И 1 ват е достатъчен. Моят е 5 вата и го ползвам с атенюатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един ват или пет вата транзистор е доста малко ми се струва. :) Колега говориш явно за лампов ама за 300 лв едва ли.Може би ако е БГ лампов за 300лв може.

Та за вкъщи може всичко транзистор,хибрид лампа,с вградени ефекти и т.н.т.Уточнете поне какъв звук се търси,стилово каква музика ще се свири.То за тея пари няма голям избор за нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Възможно най-тежкия и плътен саунд :greenangel:. Може би да осакатя бюджета за китара за сметка на усилвателя?

Редактирано от nstanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият ми съвет е да не си даваш парите за повече от 5-ватов усилвател. И 1 ват е достатъчен. Моят е 5 вата и го ползвам с атенюатор.

Ами аз пък бих посъветвал да не се дават пари един път за усилвател и втори път за намалител :)  

Ползвал съм  поне няколко усилвателя , които си звучат приемливо намалени , без нужда от атенюаатор. 

А то като е в панелката все тая дали е 5, 50 или 100 вата. При всички случай не му ползваш пълната мощ. Всъщност и на  участие да си едва ли озвучителя ще се съгаси да бримчиш на макс.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, затова казвам, че задължително трябва да се пробва на място. Иначе, проба и грешка.

Преди да си купя моя, изчетох всички мнения за усилватели, включително и получих съвети. Първоначално се бях метнал на един транзисторен 50-ватов. Пробвах в магазина и установих, че и 15 вата тразистор са ми много, защото свиря само вкъщи за удоволствие.

В крайна сметка взем лампов 5-ватов, но него не бях пробвал. И той ми дойде много, та взех атенюатор. Постигнах желания звук, но с повече пари. :music: 

Затова, разходи се из магазините, може да пробваш всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви отзиви за тези: Randall Diavlo RD1H - http://www.randallamplifiers.com/product/rd1h/

                                         Blackstar HT-1R - https://www.blackstaramps.com/products/ht-1r

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Блакстара и съм много доволен за вкъщи. Мръсния канал е супер според мен, и е доста силен. В малка стая при геин около 5, не мога да усиля усилвателя на повече от 3. става страшна дъндания. А със ISF тонкоректора може да се постигне доста разнообразно звучене . Свиря в последно време в чистия канал, само с един овърдраив отпред и малко от вградения ривърб - за по-класик рок неща. Има и изход за слушалки, от който също можеш да записваш директно в пц-то.

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че ще останеш доволен от Блякстара достатъчно силен е за в къщи дори малко идва в повече. Чистият му канал е малко по-тих ,но не е болка за умиране, аз му смених и говорителя и звукна супер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Блакстара и съм много доволен за вкъщи. Мръсния канал е супер според мен, и е доста силен. В малка стая при геин около 5, не мога да усиля усилвателя на повече от 3. става страшна дъндания. А със ISF тонкоректора може да се постигне доста разнообразно звучене . Свиря в последно време в чистия канал, само с един овърдраив отпред и малко от вградения ривърб - за по-класик рок неща. Има и изход за слушалки, от който също можеш да записваш директно в пц-то.

 

Може ли да ми кажеш какъв кабел ще ми трябва за да записвам директно на пц-то? Под "пц" може ли да разбирам и лаптоп защото буксата за микрофон и слушалки е една и съща, а не като настолните 2 отделни? Не знам има ли разлика? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей,

Ще споделиш ли мение как се чувстваш с Blackstar и кой модел точно си избра. Използвам темата ти защото ме вълнува абсолютно същия проблем - нещо лампово за вкъщи - за панелка.

Аз съм си харесал също 1 ватовия Blackstar , но модела HT Metal 1, който вероятно има малко по-метълски звук. 

Притеснява ме само факта, че малките модели (1 ват) нямат букса за педал - за превключване от чист към драйв канал, а се извършва на ръка с малкото копче.

Нямам много опит, но сякаш като цяло повечето малки, стайни модели нямат изход за foot-switch - превключване само с ръка. Разбира се може да се свири само в чистия канал с произволен драйв/дисторшън педал отпред, но се губи идеята за натуралния драйв звук от самото кубе.

 

5 ватовите вече имат букса за foot-switch, но са твърде големи за стая в панелен блок.

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и той е бая транзисторен, така че к'во те бърка... ;)

 

Може да се модифицира за фуутсуич, на който му се занимава и знае как се държи поялник. С едно реленце за подходящо напрежение + жак за самия фуутсуич...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.