Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател за вкъщи


nstanev

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

 

например Fryette Power Station..

 

И тия ми станаха интересни покрай гледане на клипчета в тубата:

http://store.two-notes.com/index.php?id_product=87&controller=product&id_lang=2

http://www.two-notes.com/en/hardware/torpedo-studio/

 

 

Много пъти сме обсъждали тази тема и личното ми мнение е, че няма как да симулираш набримчен звук с тих амп - можеш да се доближиш като "текстура", звучене, но не и като усещане.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е нейде в гората! Дърветата с много листа са идеални против ривърб и всякакви други подобни вредни отражения на звука. Лошото е, че ще изгониш и зайци и мечки и катерички и всичко... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чакайте и аз на слабо време:

 

Първо - атенюатори. Имал съм няколко, от родно производство, до един от най-титулованите (и скъпи), чуждо производство :)

В момента ми стърчи в кабината същия той - розово-виолетов, дори съм му забравил марката... :) Стърчи, щото не се ползва.

Мойте изводи: първо, скъпия атенюатор е чуваемо по-добър от еФтиния, и второ - и двата не вършат работа ако гониш добър звук.

Ако искаш просто да ползваш един стоватов амп в спалнята - вършат.

 

Второ - вчера набримчихме няколко ампа в репетиционната на Аномандрус на макс. На някои им отиваше,

но един от тях примерно ми звукна на мен по-добре усилен на около 50-60%. Тоест, правилото вече за мен е че няма

правило.

 

Това са си мойте некомпетентни разсъждения, не е задълже да ги приемете за верни :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е всеки да е доволен и щастлив.

Къси пътища трудно се намират, честно казано, защото моя атенуатор например си ми върши добра работа, докато изградим необходимото малко бункерче, което му се каня от дълго време. 

А оплаквания от звук скоро не съм чувал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Оплаквания нЕма, еле пък за твойте шишета, които и вчера впечатлиха метълските ни души подобаващо.... но да го поставим въпросът така: ако можеше да го набримчиш ампът без посредници, още по-добре щеше да е :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че апартамент + лампов усилвател = общо събрание на етажната собственост. ;-)

За апартамент ... било то тухлен и особено панелка препоръчвам транзистор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На работа свиря с транзистор, вкъщи също.Единия е 50 вата,другия 65.И двата си ми вършат работа и си ги усилвам според дали някой спи вкъщи или не.Рядко ми се налага да свиря чак на слушалки с някой симулация или директно от ампа(и двата имат изходи за слушалки).Сега понякога пускам и 100 ватовата тиква в 2х12 на малена на 25 вата,ама то не може да му чуеш гласеца, пък и за какво да хабим лампите като кефа е никакъв.Атенюатори не съм пробвал и не сами трябвали,не мисля че ще ми свършат работа, пък и са прекалено скъпи.Имаше някакъв евтин вариант да сложиш един волюм педал в сенд/ретърна ама и него не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,лампите не се хабят толкова бързо и точнно от тях идва приятното усещане за самия свирещ,както се казва "динамик френдли",аз наскоро свирнах с приятели в блус клуб,ама влача само китара и овърдрайв-е забиха ме в някакъв Фендър транзисторен,фронтмен ли беше модела- е това ми скъса нервите бе,ебати гадния усилвател,оцъклен и без динамика,е сигурно за метъл става с подходящ дисторшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. някакъв Фендър транзисторен,фронтмен ли беше модела- е това ми скъса нервите бе,ебати гадния усилвател,оцъклен и без динамика,е сигурно за метъл става с подходящ дисторшън.

:) Точно с такъв съм и го ползвам за метъл с надявам се подходящ дисторшън. Това нещо идва силно дори за открита сцена - НЕ СТАВА ЗА СПАЛНЯ :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да се вдига шум може би се отива към такъв вариант:

 

http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/5/8/11635442/raspberry-pi-tube-amp

 

Дори има и лампа, така че щастието е пълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HR - на роланд серията Микро ( объркал съм в предният пост с мини), ампчетата от 20 вата нагоре са с футсуич.

Е те вече не са и микро, но се разбира, че говоря за серията им моделиращи ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, автора на темата си избра и поръча усилвател още на първа страница, пост 11.

Оттам насам се изписаха познатия куп бръщолевеници и немалко глупости ( как се избира тип усилвател - транзистор или лампа - в зависимост от строителството на апартамента - тухла, панел, пълзящ кофраж... ).

Дайте да се спрем вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колеги, автора на темата си избра и поръча усилвател още на първа страница, пост 11...

...Дайте да се спрем вече :)

Ами спри се!

 

Темите са и за споделяне на опит и идеи, не само за кратък въпрос-отговор. Това е важна част от социалното измерение на тези форуми и главната полза от дискусиите в тях.

 

Дискусията (ако не бъде спряна от администратор за някакво нарушение) може да продължи докато има интерес и участници. Може да бъде лесно прекратена по два начина:

- От автора на темата, който ако прецени, че се е изчерпала, има суверенното право да си я затвори

- От читател, който нещо го дразни - като просто спре да 'влиза' (да отваря темата).

 

Мисля, че второто решение ще работи добре в твоя случай. Приятно участие в други теми!

 

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да се спра като не съм почвал ?!

 

Колко години още да споделяме какво решение сме намерили за в спалнята в рамките на 200 лв? Това ли е безценния опит? Няма лошо като има интерес, но що само тoва да е интереса?

Бих спрял да влизам в такива теми, но те са огромен процент и като цяло се губи музикантството и стремежа към усъвършенстване обсъждайки едно и също, а именно, кой колко яко звучи в спалнята за без пари и с транзистор...даже със слушалки за скайп. От време на време се изкушавам да контрирам разговора, но явно на теб ти е изключително полезно и интересно да научиш най-яките китарни усулватели за в къщи за 99,00лв с ДДС.

 

При цялото ми уважение, форумите не са ли и сбирка на хора, една малка общност, които им  пука един за друг и ако някой види/усети нужда, че би могъл да насочи нещата и в малко по-добра (според него) посока да се опита да го покаже? Де да знам...приеми го като един вид помощ...

 

Моля те в бъдеще да се въздържаш да ми казваш в кои теми да вземам участие. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.