Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен процесор+усилвател


Valeri12580

Recommended Posts

@Ламби, по принцип не ми е приоритет да отговарям на откровено заядливи коментари, в които трудно откривам смисъл, заради липсваща пунктуация, обаче especially for you, bro:

- свиря си в къщи с босчето процесорче

- свиря си в офиса основно на Blackstar ID stereo 10W кубе - много добро за ниски нива всъщност

- през уикенда чат-пат свиря на ENGL-a, когато сградата е празна и мога да го усиля така че да ми вибрира окачения таван...

- след някоя и друга седмица ще го преместя в репетиционата, която стягаме в момента...

От няколко години следене на този форум съм останал с впечатление, че повечето сме любители, за които музиката е хоби и си изкарваме парите с нещо различно от свирене, така че съвети от рода на: ''Всичко що не е лампа, не става'', за мен са смешни... В единия от коментарите ти прочетох, че според теб с транзисторен амп не можело да се свири качествено... И то при положение, че темата е за свирене на метъл...  Даймбег Даръл / лека му пръст/ явно не те е чел...

Дано автора на темата да е извлякъл ползи, но за мен най-стойностния коментар беше на musicman - важно е да се свири по-често...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавай да свириш на боса основно,защото с виждал енгл на снимка.Транзисторен амп не може да тормози съседите,като ламбения,но тея работи трая са ти ясни.Автора си каза,че ще си търси усилвател за кво му е втора шитня.Спри се малко,чак Даръл да ме е чел.Свирил човека с каквото има,после с бос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Транзисторен амп не може да тормози съседите,като ламбения,но тея работи трая са ти ясни.

 

Защо, ако са с еднаква мощност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Братче,добре ,че е намалителя от Валяка,че тоя енгл  ще промени на плочките ъгъла ..аз бях по едно време с Маршъл и 4х12 ,лудница ,ама пак с такъв атенюатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Добра комбинация Fireball + 2x12. В репетиционната ще ти е кеф :) 

Не ми се искаше да пиша offtopic, но все още не можеш да получаваш лични съобщения. 

Имах сходна сетъп, ако ти е интересно мнението ми за Fireball + процесор драсни някой ред във фейса :)

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=1426993608

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е ,ако все пак искаш да прогресираш ,като китарист-купи си лампов усилвател,върти го,сучи го,мъчи го,ядосвай му се ако трябва,но се опитай да го направиш част от ръцете ти,която ти върщи работа за всяка идна ситуация!Това е дълъг процес,но е част от кефа да станеш китарист.Тогава ще разбереш,че си научил нещо,а с поцесорчето никога няма да научиш нищо.Да ме извиняват тези ,които ползват процесори!Нищо лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей !

Скоро си купих такъв процесор BOSS ME 25.До сега не бях свирил с процесор.Имам едно малко кубе 15 вата на Fender.Имам и е един distortion на BOSS DS- 1.

Аз съм начинаещ и сега се уча. Процесора ми допадна много.И си продължавам с него.Даже го сързах със моята музикална уредба (усилвател + стерео колони - Technics). Хареса ми как звучи и даже мисля да си продам кубето и камиончето на Boss.

Свиря си в къщи , много лесно сменям на слушалки или уредба.

Препоръчвам ти процесора , не е никак лош.

Прочетох и всички коментари тук... за лампите и тн и тн ... и аз доста неща искам .. но осъзнах ,че всъщност техниката не те прави китарист. Човека пита за процесор на Boss... a всички почнаха за лампи да му говорят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Повечето процесорчета са просто идеални, ако ги ползваш в режим "бустерче/дисторшън педалче + евентуално дилей от зор заман".

Дори някои стари зумчета вършат добра работа за това. Не могат обаче, да заместят или напудрят усилвателя, ако той звучи зле.

Проблем при повечето процесори е, че предоставят неразумно големи граници за настройка на повечето параметри, поради което повечето по-начинаещи китаристи успяват да сътворят пълна вкисната боза. Ако се работи с тях внимателно, най-често го докарват на ниво обикновени аналогови камиончета - може би не най-добрите, но все пак някакви.

 

Проблоемът с буксата на процесора ти е поправим,

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей !

Скоро си купих такъв процесор BOSS ME 25.До сега не бях свирил с процесор.Имам едно малко кубе 15 вата на Fender.Имам и е един distortion на BOSS DS- 1.

Аз съм начинаещ и сега се уча. Процесора ми допадна много.И си продължавам с него.Даже го сързах със моята музикална уредба (усилвател + стерео колони - Technics). Хареса ми как звучи и даже мисля да си продам кубето и камиончето на Boss.

Свиря си в къщи , много лесно сменям на слушалки или уредба.

Препоръчвам ти процесора , не е никак лош.

Прочетох и всички коментари тук... за лампите и тн и тн ... и аз доста неща искам .. но осъзнах ,че всъщност техниката не те прави китарист. Човека пита за процесор на Boss... a всички почнаха за лампи да му говорят. 

Тези дни ще ида да проверя в музикалните магазини и съответно ще го пробвам

 

Повечето процесорчета са просто идеални, ако ги ползваш в режим "бустерче/дисторшън педалче + евентуално дилей от зор заман".

Дори някои стари зумчета вършат добра работа за това. Не могат обаче, да заместят или напудрят усилвателя, ако той звучи зле.

Проблем при повечето процесори е, че предоставят неразумно големи граници за настройка на повечето параметри, поради което повечето по-начинаещи китаристи успяват да сътворят пълна вкисната боза. Ако се работи с тях внимателно, най-често го докарват на ниво обикновени аналогови камиончета - може би не най-добрите, но все пак някакви.

 

Проблоемът с буксата на процесора ти е поправим,

 

Знам,че е поправим,но незнам как да го поправя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда шишетата са си шишета, само дето след като си закупиш едно подобно Енгълче трябва да си приготвиш и още около 400лв за лампи, щото шишетата с които идва са зле и след един ден ръчкане на шишета и въртене на тримери всичко приключва :metalist: 

 Същото като при барабаните винаги идват с кофти кожи а и там трябва въртене  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

До колкото разбирам ше купуваш процесорчето на Бос което е около €166  + още 250 лв за усилвател ... което по мои сметки прави около 600 кинта грубо.

От гледна точка на опита ми бих си купил бюджетен лампов усилвател, като примерно Bugera V22 - 350 euro / около 700 кинта / което е с малко повече от предвиденото от теб  и бих ползвал старото процесорче за дилей, хорус, флейндж и т.н.

Виждам, че и други колега са писали, че биха направили същото. С Бугерата ще имаш свестен драйв канал и даже ривърб, щото е двуканална.

Зарежи процесорчетата и хилядите безмислени ефекти вградени в него. Един добър усилвател .... малко драйв и китара. 

Ако имах този акъл преди да си купя всичко което си накупих сега бих направил същото.  

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз се опитвам от време на време да спестя излишни разходи на прохождащите китаристи,ама продавачите в магазина са на друго мнение.За тях е важно да се продават нещата,без значение стават или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Само за драйва че е свестен на бугерата не съм съгласен.Виж чистия канал е по-добре.Сложи и пари за нови лампи и някой друг чарк, ако се скапе.По-добре е от процесор,ама има и други усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.