Jump to content
Българският форум за музиканти

Anekdot - Servant of thy frenzy, Sofia metal fest live


Recommended Posts

Сбъркал си раздела.

Трябва да е Музика сепли- Видео.

 

Относно изпълнението. Не е зле, не ме и впечатлява.

Най - интересното е свиренето на барабаните.

Какво ми прави впечатление. Поне 10 групи (от новите български), вадите много добра и отлична

студио продукция. Като излезнете на лайф, не може да защитите нивото.

Не казвам, че е зле, а че очакванията са доста по-високи и че повечето групи не ги оправдават.

Е това си е моето мнение, дали някой го споделя или му пука за него, все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за обърквацията с разделите, а относно другото - супер! Точно за това го поствам, за мнение. Колега, не се заяждам, питам - с кое по - точно не сме се защитили, кое не ни се получава, или не правим правилно, да работим върху него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, не си от тази галактика, честно!
Отиди в темата, която си направил за твоята група, послушай, после помисли, пак послушай и след това ако имаш какво да кажеш ела тук и го сподели с момчетата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много убедително и впечатляващо изпълнение, въпреки баналната композиция! Но тази сцена и зала не са подходящо място за вас на този етап, т.е. музиката ви звучи напразно - от пусто в празно. По-добре ще ви се получи в средно голям клуб. Но,  к вото "бог дал"! :metalist:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето си е супер. Най-добре, който не възприема / разбира даден стил, да не го коментира. Или поне да си напише, че не го разбира за да може колегите да не го взимат под внимание.

 

Единствената ми забележка е към звука а именно би трябвало вече всяка една банда да може да си запише концерта многоканално и да си пусне клип с хубав звук. Дето се казва ако няма необходимата техника, може да я наеме срещу 200 лв. които са оправдани с оглед на това, че не всеки ден свириш на такъв фест и такава сцена. Същото се отнася и за заснемането. Слагате 2-3 камери ( фотоапарати ) статични и една подвижна и си заснемате чудесно лайв видео.  Това видео е ОК, ако си фен и снимаш бандата за личния си архив.

 

А за музиката мога да кажа - давайте в същия дух, на мен ми харесва и слушам такава музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Менаурски, понеже ме питаш , да ти кажа.

Ден преди феста , чух нещо ваше студийно, нивото беше ехее.

После записа на живо. Няма какво да се оправдавам пред великите форумни разбирачи.

Прави ми впечатление , че доста бг групи на запис звучат като да кажем западни.

На концерт ги чувам и виждам като средно статистически български групи. Това е.

За мен е прекалено фрапираща разликата.

 

Абе Разбойник, ти си гледай твойта (според мен скапана) група   и си трай ( имам предвид

записите от свиренето на живо пускани по Фактура ( мислете се за велики, според мен сте зле)).

И не си мисли, че е нещо лично, простно хич не ми харесвате като музика. Мое право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ми прави впечатление. Поне 10 групи (от новите български), вадите много добра и отлична


студио продукция. Като излезнете на лайф, не може да защитите нивото.


 


 


За разликата от по старите български групи, ( и аз да се напиша там) които звучахме зле както на запис, така и на живо. Не разбирам от такава музика, но това, което виждам е че сегашните метъл групи свирят много по добре от старата генерация, което си е нормално предполагам.


 


На мен видеото ми хареса, кефя се когато и музикантите, които свирят се кефят


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слушайте "завистниците".

Щом ви коментират,значи всичко е наред,трудът ви е успешен!Едно не разбрах,записът е любителски защо искат да е като МТV,нима те имат професионални!?

Продължавайте за да Ви завиждат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY,интересно защо точно срещу тях скочи!?

Винаги ценя твоето мнение,но това или от завист,или си бил нетрезвен не знам,но такава реакция не сме очаквали от теб,по принцип винаги поощряваш постигнати резултати!

Позволявам си тия редове защото се опитвате да аранжирате авторска музика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чакайте сега -НЯМАМ АБСОЛЮТНО НИЩО ПРОТИВ МОЧЕТАТА.

НАПРОТИВ, СИЛНО БЯХ ВПЕЧАТЛЕН ОТ СТУДИЙНИЯТ ИМ ЗАПИС!

 

За да се опитам да докажа/ прадставя по добре/ тезата ми .

Поствам записи на Ситизън Ирейзд

 

нищо особено на концерт, обикновена българска ученическа банда.

Обаче на запис са супер ( интрото е тъпо, пропуснете го)

 

Не знам дали сте запознати с наскоро случилият се конфликт между

тази банда и една друга Гримейз.

Нито ще взема страна, нито ще отсъждам кой крив, кой прав.

За мен Гримейз са същата хава - яки студийни записи, гледал съм ги веднъж на живо,

не съм ги запомнил с някакво страшно свирене.

И така мога да изброявам доста от новите групи.

Вкл As Orchid Withers - те най-много ми харесват на студийни записи, бих казал , че съм им фен.

Но на концерт - обикновенна ученическа банда.

Ако почна да изброявам, с много приятели от фейса, ще си развалим приятелството.

Може би затова използвах, тази тема на Анекдот, защото нито ги знам, нито те ме знаят.

Но не съм казал нищо, продиктувано от злоба. А пък може ида съм полезен, примерно

да си повишат свиренето на живо.

Вярно, Кольо е прав, че преди 20 години бандите, ученическите, не можеха нито студийно, нито на концерт. След 20 години ще могат и двете. И съм повече разбирач меломан , отколкото свирач

( да не  бъркаме нещата със компетециите).

 

Колкото за въпросният конфликт, дали сте наясно не знам.

Ще си кажа моето мнение, без да взимам страна. Просто защото, според мен има отношение за това, за което говоря.

Накратко. Двете почти ученически групи ( някои от членовете им може да са били вече абитуриенти, други са все още под 18 годишни) тръгват на Европейско турне!!!!

По пътя им разбиват стъкло, открадват лаптоп. След това и цяла кола, не знам с колко коли са били.

Открадната кола не знам каква е била , но не е била някаква евтина, така разбирам от престрелките във фейса.

Турнето естествено на загуба, двете групи силно изпокарани. Сеир във фейса.

Според мен прекалено рано са си повярвали и са се взели за рок звезди и сега си плащат за поуките, които ще си вземат.

Някои казват, че се учат от грешките си. Кой ли не е правил или пък е застрахован от грешки.

Но има и тезата ,че обикновените хора се учат от грешките си, а умните от грешките на другите. тъпаците естествено си ги повтарят. И така, от как свят светува.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи, ясно стана защо ТОНИ флъдна форума с някви нелепи записи, за да може после с посредствените живи изпълнения да няма разлика, няма очаквания - няма проблем. Иска се хитрост бе другари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.