Jump to content
Българският форум за музиканти

Озвучаване на практис кубенце в малка репетиционна


DaftFunk

Recommended Posts

Да ви питам за един проблем.

Кубенцето е транзисторче 15 вата и някак трябва да го озвуча през PA колоните / миксера в репетиционната, която е сравнително малко помещение - 3 х 6 метра., така, че да мога да балансирам звука си с барабаните. Имам някакъв  Line out на комбото,  но прочетох из форуми, че звукът през него е твърде шитняв. Алтернативата ми е да го mic-на  или казано иначе да му сложа микрофон и така да го озвуча достатъчно.

И сега въпросът!

Ще ми свърши ли работа за целта някой бюджетен вокален динамичен микрофон от сорта на

Behringer XM1800 / XM 8500. / говорим за цена 30-40 лв /  Просто нямам пари за не-бюджетен ;-)

 

Мерси предварително. Може и да споделите вашата практика за озвучаване на практис кубенца в репетиционни ;-)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти свърши, но резултатът както от комбото, така и от микрофона ще бъде силно компромисен. Обикновено не бих препоръчал, но в случая по-добър резултат ще се постигне с някакъв амп-симулатор в педал и оттам DI в пулта.

 

ПП: Това, което наричаш "практис кубенца" няма място в репетиционна, просто е създадено с коренно различна цел.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия дни мисля да взема това:

http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46260/f_1504/Superlux_PRA628_MKII.html

 

не съм китарист, но като ходим по участия, на някой места няма нищо по клубовете, мисля че ще е по-дбре от някакъв вокален микрофон

два пъти в годината да го извадя, все е нещо

барабанните микрофони са им ок като за парите си, ествено, Ъпсурт е да се сравняват с хубавите марки

 

ако толкова не ти се дават, виж тоя....за двайс леа е мнооого добър...честно...и е метален даже....

http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46266/Superlux_ECO_88S.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Берито ще ти свърши идеална работа. В него липсват голяма част от високите, което чудесно ще компенсира вероятно кресливия тон на практис кубенцето. За вокали, естествено, въобще не става. Друга е темата, че в 3х6 помещение само си надувате главите. Няма начин да излезе балансиран звук, освен ако барабанистът не бие с четки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли все пак въпросния line out на комбото, или на база прочетени мнения в нета решаваш, че не става..? Ако не си пробвал, ти трябва единствено кабел, който ще е по-евтин от най-долнопробния микрофон...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Кубенцето си е кресливо, но му обрах требъла с 2/3 и намалих драстично и средите.

2. Относно надуването на главите в 3х6. Барабаните включително и чинелите са обезшумени и звучат доста приятно в момента.

3. Line out-а със сигурност ще го пробвам.

Но зададох въпрос дали въобще да купувам евтин вок. Микрофон или няма смисъл да си дам парите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ще ти даде различен акъл. Аз бих заложил на скапан микрофон. И най-пръдливото кубе ми харесва повече от директно забучен сигнал с някаква си кабинет симулация. Имам китайски микрофон за 40лв. и са на кантар с 57-цата. Тъй че rокинрол! Давайте че не съм закусил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай бе човек. Включи го в централното директно, после вземи микрофона на вокала и го пробвай и с микрофон. Ако те кефи повече с микрофон - вземи си микрофон. До тогава карай директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кантара колко показа в полза на 57-цата? :) Иначе и аз съм за микрофон отпред.Може да го местиш докато ти хареса звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами чуй сам! Китаеца ми харесва повече. Днес съм закусил вече тъй че по пуекичка ако може.  :tomato:

Иначе за престиж ще взема shur-а.

 

https://www.youtube.com/watch?v=f4SmM61km44

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтече ми времето за редакция. 

 

В тубата им още микнати демо записи с този микрофон. Сравнявали сме ги и на живо двата. Не претендирам за апсилютно нищо. Всеки разполага с чифт уши и определено количество финикийски знаци. Рокинрол!

П.С. В описанието на клиповете пише как и с какво е записвано.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух и за щастие ушите ми не са се развалили.Shure sm 58 е класика и звучеше точно както трябва.Другият не ми хареса.Няма как да го обяснявам честотно, но всеки си има вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го микрофонирах с оригиналния си SM58 и останах доста доволен от крайния резултат.  

Принципно не е изненада, че микрофонирано кубе с качествен вокален микрофон се получава добър резултат. Изненадващо ще е ако с Бери за 40 кинта постигна подобен резултат ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.