Jump to content
Българският форум за музиканти

Я да видим кой какъв стил пикинг ползва


black_waltz

Recommended Posts

а бе сега като си гледах видеото на Mike Angelo и се сетих да сложа такава темичка :cheers:

Аз ползвам Alternative сега се уча и на Alternate ама като ужелича уборотите и пак си става Alternative... :beer:

 

Alternate Picking - когато въртиш перото нагоре и надолу само

а при Alternative като слизаш на долна струна си я удряш от горе или като се изкачваш горната я удряш от долу т.е. малко по изкривен Alternate, незнам дали ме разбрахте ама немога да обясня по-добре..... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаа каъто видях подтемата:

Alternate или Alternative си помислих, че Angermeans ще се ебава с мойто изказване, че ползва alternative picking хахаха :cheers:

 

А то явно имало и такова чудо :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе сега като си гледах видеото на Mike Angelo и се сетих да сложа такава темичка :cheers:

Аз ползвам Alternative сега се уча и на Alternate ама като ужелича уборотите и пак си става Alternative... :beer:

 

Alternate Picking - когато въртиш перото нагоре и надолу само

а при Alternative като слизаш на долна струна си я удряш от горе или като се изкачваш горната я удряш от долу т.е. малко по изкривен Alternate, незнам дали ме разбрахте ама немога да обясня по-добре..... :cheers:

Аз (май) те разбрах и мога да кажа, че явно използвам Alternative, не знаех че има такваз малка разлика между двата.

 

И все пак

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=640&hl=копанье :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата смесено. Зависи на коя струна ше е следващият тон и коко тона има там - четни или нечетни, и третата струна и т.н. Т.е всичко индивидуално според това което се свири. Alternative+Alternate=Alternatieve :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно хмм

Аз ги джуркам всякак ;-))) както ми дойде ... нагоре надолу .. само надолу....

луда история майче и аз ползвам смесен стил .. между двата .. абе пълна боза

 

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе де да знам, най-вече alternate. Ама може и можи алтернативния да ползвам без да искам, знам ли B) Иначе то си зависи какъв звук точно искап да изкараш все пак. Понякога трябва само от долу, понякога долу горе и тъй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се старая да маам Alternate,но някак си не успявам винаги.Има и парчета дет' на които някоя тежка част се осакатява когато свириш само по този начин...а има и такива на които съм свикнал отпреди и затова не мога :D ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май не формулирах темата както трябва, мисалта ми беше при солата защото при ритъм е ясно....понякога се удря само отгоре.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май не формулирах темата както трябва, мисалта ми беше при солата защото при ритъм е ясно....понякога се удря само отгоре.....

и тука е когато всички млъкнахме..... ;):D

;);););):D:D

 

Ташак бе..както дойде,колкото и малко да ми се налага .Разбира се зависи от скороста и от нещото което се мъчиш да изсвириш.В крайна сметка е важно кво се чува,как си го изсвирил е ташак

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май не формулирах темата както трябва, мисалта ми беше при солата защото при ритъм е ясно....понякога се удря само отгоре.....

пак важи.

@Alexi_Laiho като свириш примерно рок-ен-ролски бендове(сещате се за кво говоря,а и аз обяснявам зле - дет не са само там)само alternate ли свириш? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то май не формулирах темата както трябва, мисалта ми беше при солата защото при ритъм е ясно....понякога се удря само отгоре.....

пак важи.

@Alexi_Laiho като свириш примерно рок-ен-ролски бендове(сещате се за кво говоря,а и аз обяснявам зле - дет не са само там)само alternate ли свириш? :think:

а да! и аз да се заям тука ;)

например един лежащ акорд ударен от долу на горе акцентирайки на по високия тон е по бруталити по някога..понякога де ама при мен е практика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не зависи от скоростта?

 

Аз като басист мога да кажа, че предпочитам ако имам партия, в която всички ноти са еднакви по дължина и примерно на една струна ако темпото не е по-голямо от 150 и се свирят осминки да ги дрънкам само надоолу, защото просто всяка нота звучи еднакво и го намирам за яко :D Но това е лично мнение...

 

 

А я да ви задам един въпрос... според вас голяма грешка ли е когато да речем имам нещо не МНОГО бързо в което повечето ноти са осминки но някъде се прокрадват и две шестнайсетини, да свиря осмините само надолу, а шестнайсетините, нагоре/надолу... така ми идва просто... знам, че по принцип не е правилно, ама ако тръгна да го правя правилно трябва да мисля за свиренето и не мога да си куфея хахаха ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.