Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще кажете за Alesis Micron / Korg Microkorg


CyberGene

Recommended Posts

Някой пробвал ли ги е тези двата - те са с по 3 октави. Дали вършат работа за хубави меки падове и от време на време за фънки лийд? Аз имам електронно пиано и го ползвам за Rhodes, та май една такава играчка ще ми свърши работа като добавка, а и не са много скъпи, как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Alesis е по-доброто решение понеже има над 500 звука+ място за още 400.Надали няма сред тях някой добър лийд.Плюс това има секвенсер+арпежатор!!!32 мултитимбрални части....Ефект секцията като гледам също е доста пилична,притежава и вокодер

Корг-а е със 128 програми/видимо доста по-малко/ има някакъв арпежиатор,но май няма секвенсер.Вокодера също като,че ли е по-слаб

 

Явно Алесис му е майката. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе тия три октави как са, стигат ли за едно соло, май не мога да преценя :) Ама то мога и да си го вързвам към пианото.

 

А как може тук да е толкова скъпо, това не мога да разбера просто... Гледам днес в Динакорд Alesis ION - 1900лв. А в интернет е 760 евро с данък и доставка (за Германия, разбира се). Защо ли все у нас всичко е най-скъпо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

760 евро това в левове е към 1520 лева.Като сметнеш,че дадена стока има транспортни разходи около 100-200 лева/зависи колко голяма пратка се доставя/,митни4еските такси също не са ниски...и надценката на магазина-нормална е тази цена.

Колкото до трите октави...сам си прецени дали ти стигат за соло :violin: мисля че и на една октава може да се прави такова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Te v dinakorda vinagi slagat po-visoki ceni. Obiknovenno gledai tam probvai haresai si, no si vzemi ot drugo mqsto. Pone az taka napravih... vzeh go sys 10% po-eftino, ato kym taq cena mi vlizashe i kalyf, zahranvane, i sustain pedal....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.