Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтин пикъп за акустичка


musicman

Recommended Posts

Значи, положението е следното. Имам една сравнително евтина китара, която я ползвам за свирене по купони, разнасям я насам - натам и най- важното, нахвърлям някакви идеи с нея. Проблемът е че има някакво ужасно пиезо, което пука когато си иска. Доста често пукането е свързано с пипане на струна, но и по време на свирене се чува, особено гаден звук се получава ако струната не е натисната до край и има леко бръждене. Не си представяйте някаква раздрънкана китара, много си е добре и звучи доста прилично за цената си. Просот пиезото не ми звучи добре.

 

Та се замислих, как най-евтино мога да разреша проблема с около 100 - 130 лв. Естествено ново пиези не ми се слага, микрофон също, за това реших някакъв пикъп. И по цена, най-удачни ми изглеждат тези двата:

 

Fishman Neo-D SingleCoil

750-NeoDSingle_detail0.jpg

 

 

Schaller Western Vintage S

schaller-western-vintage-s-10-43-acousti

 

 

Въпросъте са:

Някой имал ли е подобни проблеми като моя, които са успешно разрешени? Или ако някой е ползвал / ползва такива евтини пикъпи да сподели мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още по евтин, но пък никак не лош вариант е Ууди на Сеймор Дънкан..https://www.seymourduncan.com/pickups/guitars/acoustic-pickups

Не очаквай чудеса, особено без усилвател за акустична, но пък е приличен вариант на бюджетна цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ще споделя :)

Накрая си взех от e-bay Fishman Blackstack

blackstackpassivesoundholepickup1_large.

Само че за около 300 лв. Реших да рискувам и определено не сбърках, върши ми идеална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,искам вашето мнение относно адаптер външен(тъй като не искам да я режа),китарата ми е epiphone aj-220 s с solid top,незнам каква марка и какъв вид външен адаптер ще е най-добре за китарата.Разполагам с 100 лв. за такъв адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте, а има ли вариант този от видеото да е серийно производство? Някой има ли наблюдения. Поне според начина на закрепване ме кара да мисля, че не е баш самоделка. Пък и на Гибсон да го сложи...

 

https://www.youtube.com/watch?v=WxhlSa3YPi4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.