Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за акустична китара


StoyanStoyanov

Recommended Posts

Здравейте музиканти,имам въпрос към вас.Закупех си акустична китата,струните са 10-50,чуствам ги доста стегнати дали ще ми е по удобно с девятки отколкото с десятки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, пробвай 9-ки тогава, или пробвай 10-ки на DR Strings. Техните традиционно се усещат по-меко на ръцете, независимо от размера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант има, смисъл почти не :) в смисъл и тел да вържеш пак ще изкараш До, ама то едно До...

Шегата на страна - според мен ако сложиш по-плътни (дебели) струни няма да стоят толкова обтегнати.

По-тънките са по-лабилни - като твоя случай.

Мен ако питаш и ако става дума за Ибанеца пробвай с 11-12 :)

С две думи - обратнопропорционално е - с по-тънките ще стои по-обтегната (мое мнение).

Редактирано от ikonomec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне, на акустична китара се свири трудно пък и болезнено:). Свири със струни от 0.11 нагоре и с времето пръстите и дланта ще заякнат и ще свикнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ikonomec

Мисля, че е точно обратно - колкото по - тънки струни, толкова китарата е по - "мека" на пипане. Обтягането на по - дебелите струни е по -  голямо за да се постигне стандартна настройка. Проста физика...

Разбира се и тонът е по - "рахитичен"...

PlamenM e абсолютно прав! Има един китарджийски лаф: "За як саунд са нужни по - дебели струни, по - далеч от грифа"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих струни 10-50 дадарио много са ми удобни,китарата ми е била с 12ки усещах ги че не са за моите пръсти,по нататъка ще ползвам 11ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля следващата смяна да сложа 11-52 да може пръстите да свикват пък и по добре ще звучи китарата.Ще опитам с тях дадарио ез-910

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.