Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да избарам брутален дет метъл саунд?


the_gorer

Recommended Posts

Кое му е чак толкова странното?

 

Суитчед свиреше от Ла със нормален 6 струнен комплект 13-62 или 64 не помня той да каже. Яко отпуснати струни. А аз като басист обичащ солата вместо да смъкна свирех от неговото Ла :cheers: Е в крайна сметка стигнахме до споразумението той да свири от C, а аз си купих 5 струни и сложих пета за C.

 

Та мисълта ми е че след като той прави А, то къв е проблема със 7 струни да изкараш примерно F да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кое му е чак толкова странното?

 

Суитчед свиреше от Ла със нормален 6 струнен комплект 13-62 или 64 не помня той да каже. Яко отпуснати струни.

Пак говориш на изуст :cheers:

 

Комплекта ми не 3 13-64, а 12-52 и наистина в A настройка си свиря с удоволствие и без проблеми макар и с отпуснати и лесно разстойващи се струни...виж до E вече ти трябват 64 и удължен гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не знам дали съм го писал тва,но Мешуга свирят със струни стигащи до .74(сетих се че бях чел едно интервю с Фредерик Тордендал и той се оплакваше,4е на прототип-китарата с която записвал били .70 и много хлопали и се разстройвали :unsure: ).За мензуарта обаче нямам никакъв спомен.. :think:

 

едит:допускам,че става дума за 27 инча мензура,но не мога да съм сигурен..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е чак толкова странното?

 

Суитчед свиреше от Ла със нормален 6 струнен комплект 13-62 или 64 не помня той да каже. Яко отпуснати струни.

Пак говориш на изуст :unsure:

 

Комплекта ми не 3 13-64, а 12-52 и наистина в A настройка си свиря с удоволствие и без проблеми макар и с отпуснати и лесно разстойващи се струни...виж до E вече ти трябват 64 и удължен гриф.

Да то си личи, че говоря наизуст. Проблем има ли някъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един начин за постигане на много зверски звук от мене: сваляш китарата малко (примерно 2 полутона). После я вкарваш през един октавер, да я свали с октава надолу. Пускаш в един миксер оригиналния сигнал, и тоя от октавера. Слагаш сухия на 100%, а октавирания - на 50%. След миксера - с един ЕQ смъкваш високите малко :lol:

 

И готово! Сичко тва става с един SB Live с КХ драйвери супер лесно, а резултатът е... потресаващ :) се едно слушаш лавината как громоли :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един начин за постигане на много зверски звук от мене: сваляш китарата малко (примерно 2 полутона). После я вкарваш през един октавер, да я свали с октава надолу. Пускаш в един миксер оригиналния сигнал, и тоя от октавера. Слагаш сухия на 100%, а октавирания - на 50%. След миксера - с един ЕQ смъкваш високите малко :lol:

 

И готово! Сичко тва става с един SB Live с КХ драйвери супер лесно, а резултатът е... потресаващ :) се едно слушаш лавината как громоли :lol:

Ейй Ицка т'ва само като го прочетох и ми звучи брутъл от всякъде. Дай семпъл на такъв звук да преценим. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със октавера звучи обещаващо. Доста хора го препоръчват.

Имаше някакъв хит на пазара Boss-O2 май беше. Специално за бруталии.

Той ти прави смесванто между оригиналния звук и смъкнатия, но аз (естествено) нямам такъв педал. Ще пробвам с нещо VST или DirectX пък ще мисля как ще разделя сигналите, защото звуковата ми карта е пълен ташак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах с моя процесор, ама не останах особено очарован - дори и да намаля микса на изкуствения сигнал пак продължават да си се чуват прекалено разделени. Т.е. не звучи монолитно :arrow: не кефи особено. Това предполагам е от миксирането на процесора. Иначе експериментирах малко с интервала и на квинта резултата много ми хареса - прави отделните ноти по брутални. С акорди обаче не звучи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... аз пробвах с един малък VST октвер и при мен има леко разминаване между двата сигнала.

Чувам, че в пакета Guitar Rig има и октавер. Ще го смъкна и ще видим как ще се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го пробвах с моя процесор, ама не останах особено очарован - дори и да намаля микса на изкуствения сигнал пак продължават да си се чуват прекалено разделени. Т.е. не звучи монолитно :arrow: не кефи особено. Това предполагам е от миксирането на процесора. Иначе експериментирах малко с интервала и на квинта резултата много ми хареса - прави отделните ноти по брутални. С акорди обаче не звучи добре.

Ами с акорди не се получава, защото на практика като добавиш квинта под всички тонове в акорда, се получава друг акорд :D

А за монолитността - пробвай да увеличиш октавирания сигнал, не да го намалиш. Хинт - може да ръчнеш и един компресор след него :D

 

Аз довечера ше постна семпъл. Вчера не можах, че писах ноти като щур и се напих зверски :)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... аз пробвах с един малък VST октвер и при мен има леко разминаване между двата сигнала.

Чувам, че в пакета Guitar Rig има и октавер. Ще го смъкна и ще видим как ще се държи.

Абе пич какво точно искаш да искараш че ме хвърли в замисли :D

постни някоя мелодийка само да речем и ще помислим ОК?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз проблема с брутал саунда го реших така:

зех една басова струна 0.65, кръцнах я и я праснах като шеста струна на китарата. Настроих я на F#, а после и на Е - една октава lower от стандартното. И малко bass drive ако имаш...Как съм се кефил само аз си знам. Петиците звучат се едно дърпаш 2-ра и 3-та струна на баса. А palm muting жицата е ебати жицата.

А баса и той ми е фраснат на F#. Брутал брат ми... Слагаш и един bottom boost...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.