Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да избарам брутален дет метъл саунд?


the_gorer

Recommended Posts

Абе пич какво точно искаш да искараш че ме хвърли в замисли :)

постни някоя мелодийка само да речем и ще помислим ОК?

Накратко: Искам да изкарам брутален, нисък звук без нещата да се "замажат". Досега съм записал някои нещица, но после изведнъж реших, че не ме кефят, щото не звучат достатъчно ниско и брутално. Оттук нататък ще трябва да пиша всичко отначало и затова ми трябва готска "продукция" на звука.

Скоро ще се опитам да постна някакъв семпъл на китара с октавер и китара без октавер. И двете не ме кефят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защо не споделите някакви ваши Amplitube пресети? Или за Guitar Rig или в краен случай нещо за GreenMachine. Аз смъкнах едни метълски пресети за GuitarRig, ама те се оказаха менте.

 

Не ми върви откъм китарен звук и това си е. Вече съжалявам, че си продадох Vermona-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мои нямам, защото със си играл само да прослушвам готови такива. Rust ми беше пратил малко за Ампли-то и са супер яки, по-добри са от оригиналните, които идват с 1.3 версията му. Мога да ги ъп-на при желание. Само не знам дали са юзър или фактъри пуснато по-късно от ИК...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едни пресети на IK Multimedia за Amplitube - някакви с имена на артисти (уж емулират техните ампове и кабинети). Естествено не са много готини, но са по-добри от оригиналните, дет си вървят с плъгина.

Ако ти се занимава, постни твоите да ги видим какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

в момента датаком не бачка , но ги качих да ги има ....

линковете би трябвало да са тези ... пиша ги наизуст щото засега не мога да ги геп-на ...

http://free.datacom.bg/dwnld/Rust/IKMultim...tubePresets.zip

 

http://free.datacom.bg/dwnld/Rust/IkMultim...wPresetsVst.zip

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едни пресети на IK Multimedia за Amplitube - някакви с имена на артисти (уж емулират техните ампове и кабинети). Естествено не са много готини, но са по-добри от оригиналните, дет си вървят с плъгина.

Ако ти се занимава, постни твоите да ги видим какви са.

Ще ме извиняваш много, обаче са направо страхотни! Ако имаш достатъчно добро ухо за да можеш като чуеш дист да му направиш EQ-то започни и ти да правиш такива присети, щото пича се е потрудил яко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едни пресети на IK Multimedia за Amplitube - някакви с имена на артисти (уж емулират техните ампове и кабинети). Естествено не са много готини, но са по-добри от оригиналните, дет си вървят с плъгина.

Ако ти се занимава, постни твоите да ги видим какви са.

Ще ме извиняваш много, обаче са направо страхотни! Ако имаш достатъчно добро ухо за да можеш като чуеш дист да му направиш EQ-то започни и ти да правиш такива присети, щото пича се е потрудил яко!!!

Ам аре някой да постне че да чуем де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Слагаш на китарата струни размер 10-52 и няма да имаш проблеми с даунтюнването изобщо!!!Виж в нета,че Кери Кинг свири с такива и Джеймс Хетфийлд дори с 11-52 за смъкната китара(за концерти)!Дебелите струни са много стабилни и позволяват да се свири много удобно със стабилен тон в ниска тоналност!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То бива, бива помощ ама поспрете се малко бе хора :greenangel:

Вие така ако карате сега ще му кажете на човека, че вместо акустична ще трябва да си вземе електрическа китара, за да го свири тоя пустия метал :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах... да, бре Gorer, кажи 4 години по-късно - успя ли да избацаш звука който търсеше?! :greenangel: Всъщност аз в момента дрънча в Ла с 6-та струна 0,60... та тва ниско Ми за което говореше поне 0,70 ще си трябва... явно! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.