Jump to content
Българският форум за музиканти

Инструменти за сетъп на китара от къде?


pepata

Recommended Posts

Здравейте, знае ли някой от къде могат да се намерят подобни инструменти в България, магазин, сайт? Или поне чуждестранен сайт, който доставя до България. Конкретно търся това.

 

Feeler Gauge - http://www.philadelphialuthiertools.com/luthier-tools/measuring-tools/guitar-luthier-feeler-gauge-set-of-20/

 

String action gauge inch ruler - http://www.philadelphialuthiertools.com/luthier-tools/measuring-tools/string-action-gauge-inch-ruler-guitar-setup-tool/

 

Straight edge - http://www.philadelphialuthiertools.com/luthier-tools/measuring-tools/precision-stainless-steel-straight-edge/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Потърси в Thomann.de и след това поръчай от тях през Динакорд за безплатна доставка.

 

http://www.thomann.de/gb/fender_custom_shop_tool_kit.htm?ref=search_rslt_String+action+gauge_319319_27

 

http://www.thomann.de/gb/cruztools_gtr1_guitar_player_tech_kit.htm?ref=search_rslt_String+action+gauge_248750_0

 

Това са само 2 възможности, а има и още много във сайта.

 

Успех,

 

Марио

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези първите се наричат  луфтомерни пластини - потърси в гугъл има ги на доста места в БГ - Виждал съм в един шлосерски магазин до Гарата - София в началото на Ботев

 

Второто за меренето на височината на струните - абсолютно същото си взех от ибей от китай ,безплатна доставка -  към 2 лири. Като това май беше - цък

 

За третото може да се използва и алуминиева линия, но хубава не от тея тънките. Има линии по 5мм които изтъняват само в края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Почти всичко от това , което търсиш, може да го намериш в Aliexpress.

Aз си напазарувах инструменти от там и то на много прилични цени.

Поздрави!

Редактирано от marian666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хлабиномер/луфтомер -> 2лв от пазара. Не се шегувам! Аз от там имам.

Височиномер -> Взимаш стара рулетка от тия с по-плоските ленти и си изрязваш. Върши повече от чудесна работа -> 0 лева

3-тото чудо вече трудно се намира. Но реално не ти трябва, освен ако не искаш да изправяш грифа, за да пилиш прагчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средното го имам и не го използвам. Трудно се мери с него, 1000 чертички, не мож уцели кое кое е.

 

Аз действам с шестограми, особено за височината на пикапите е супер лесно - лепиш на нека и бриджа 3-милиметров за под 6-та струна и 2-милиметров за под 1-ва и си настройваш. ;)

За екшъна също става, но трябва да ги държиш. Става и перце там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости,с обикновена линийка си настройвам екшън - височината на струните,сега за беля заебах телекастъра на слънце ,та грифа отпусна малко - е оправих го с лека врътка на тръсрода,няма страшно,но той си е с оригиналния шестогран.За Гибсъните - пак са оригиналните  ключета - тук има една разлика от китайските и инчовите размери ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си достатъчно права алуминиева шина (5мм дебела, Практикер ), но още не ми е дошла музата да и направя канали за праговете. Идеална за регулиране на тръсрода. Коко от Варна ме светна на тая хитринка :)

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ,не знам за кво се светкате,но много зависи какъв стил свириш - тоест при по- агресивно свирене е добре да са една идея по високо струните и грифа да е по отпуснат,за да не звънкат в прагчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Надявам се колегата да не възрази, но ще си позволя да използвам темата му за да задам няколко въпроса.

№1:Относно сет ъп-а, колко трябва да е разстоянието между грифа и струнните на китарата? Защото доколкото разбрах всяка китара трябва да се сет ъп-не. И поради причината, че съм начинаещ(и както си личи още дълго време ще бъда такъв).

№2:Самата процедура много ли е сложна?

Благодаря на всички?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikola Georgiev

 

каква китара? има разлика,аз съм с електрически и ми е на -1,5 до 2 мм най-много на 12-та позиция до струната,отдолу де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.