Jump to content
Българският форум за музиканти

Метълска проба с два микрофоня


yakiya

Recommended Posts

Единия микрофон е AZUSA DM-525   а другия Беринджър C-1 кондензаторен (май се води вокален ) . Кабинета  си е Маршалски ,главата е транзисторна .Китара LAG Rockline и адаптера е Seymour Dunkan Alternative-8 . Настройката ми е Ла# стандарт  струни  0.60  е 6-та . Барабанки от Супериора .  Първо е първия мик. после втория ,след това двата с лека панорама и накрая само китари пак се редуват с първи и втори микрофон . През около 33 секунди се редуват смените .

https://soundcloud.com/yakiya/2guit2mic

Редактирано от yakiya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://yakiya.snimka.bg/culture/music.85369.2824432

 

http://yakiya.snimka.bg/culture/music.85369.36593705

 

http://yakiya.snimka.bg/culture/music.85369.36593706

 

036593705.jpg

 

036593706-big.jpg

Редактирано от musicman
Първата снимка е като аватара ти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе  по принцип проблема ми е финансов хахаха ,ма щом надушваш и във фазите  ,значи е така. Бос съм в звукозаписа ,  казвай как да оправям бакиите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на ампа си е доста приличен. 

Пробвай да обърнеш фазата на единия китарен трак, и ако имаш осезаема разлика във звука, то имаш проблем с дефазиране...

Другия вариант е да  мръднеш съвсем малко единия трак назад, за да избегнеш дефазирането.

Ти паннал ли си двата трака ляво и дясно? На 100% ли?

Не чуваш ли китарите в средата? Защото аз ги чувам там и са глухи, затова писах за фазите.

Ако искаш прати ми траковете да ги видя, така ще е най-бързо май :)

скайп: aarab.hris

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да ги чуя, че тоя саундклауд никога не работи като ти трябва :D

 

Това, което казва aarab означава, че сигнала от говорителя не стига до двата микрофона по едно и също време. И звуковата вълна се записва с лек оффсет между двата трака. Така после при прослушване може да се получи частично канселиране и да звучи рехаво и вяло.

 

Лек графичен пример:

TIME%20PHASE%20DIFFERENCE.jpg Тук има малко отместване и затихването няма да е супер голямо.

 

images-phase.jpeg Тук в горния пример двата сигнала са ОК и сумарната вълна е ОК. В долния има пълно канселиране и не остава никакъв полезен сигнал.

При запис с два микрофона пълно канселиране никога не може да има заради различните честоти, но може да е доста осезаемо. Някой път се оправя просто с цъкане на phase invert копче на единия трак (ако е близо до 180*), друг път трябва да се мести единия трак напред/назад, за да се подравнят пиковете така, че да удрят заедно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух го ей сега, не ми се струва да има дефазиране (поне не сериозно). Нейде другаде е проблемата. Нивата не са много добре нагласени, може и това да лъже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нормално ли е двете китари да са в средата с по-малка панорама от барабаните и по-тихи? :D

Ако ги е оставил така, да каже, да не гадаем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само  от 1:03 до 1:32  има едновременно двата микрофона заедно с панорама 55 на единия и същата за другия. През останалото време се редуват ту единия ту другия  моно. Идеята ми не беше да се изтъквам колко велик запис съм издялкал , щото съм супер зле  в таз насока .Просто пуснах семпълчетата без никви корекции ,импусли и амп симулации. Единия микрофон е за 50 лв , другия предполагам че е за около 150 . 

Ако някой е много "бог"  в записите  ще му дам 4 трака да  мастерира и да върне резултата. Хахахаа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.