Jump to content
Българският форум за музиканти

Jigsaw

Кой с какъв инструмент свири!

Recommended Posts

^ Според мен копие на Alembic Epiс

Оп, отговора на собственика ме изпревари

Аз бих попитал chobbi какъв е вторият бас от дясно наляво.

;) Това също е къстъм инструмент правен от бразилски лютиер.Някои модели Фодера имат подобна форма.В България ми пристигна само заготовката,и тук съм слагал механика и електроника.Дърветата не ги помня,защото бяха с някакви екзотични имена,има махагон по тялото,фингърборда е от някакво червено ,много твърдо дърво,грифът е тип санвич,май от седем пласта и т.н.Електроника-Aguilar OBP-3,адаптери -EMG 40 HZ,бридж-Hipshot .

1767160057.JPG

702160840.JPG

1396644840.JPG

... аз отдавна си знам че нашата държава е пълна с маняци ама че и сред басистите се сещат такива не знаех. Баси яките даски сте насъбрали. Аз с моите скромни 2 бледнея направо :-)

Мерси за отговора. И аз реших че е правен, но не бях сигурен.

Тази форма на тялото наистина бе наложена първо от Fodera, но след това с известни вариации е използвана от много марки. Главата на грифа ми напомни малко за Elrick и се почувствах задължен да попитам.

Точно на Алембик Епик ми заприлича ама беше ясно че не е.Иначе браво на Адаша Цецо.Хубави му са китарите определено.

Аз свиря на 4-ри струнна Кремона мисля че добре като за първа китара

А пък моя милост си бичи на Yamaha RBX 250 и Yamaha RBX 374...

Положението е Ямаха отвсякъде :):hysterical:

Хайде и аз да се включа в мелето;)))))

Аз съм с два баса

Единия е пет струнен японски SR Ibanez купен от Ники - съфорумник от сайта (Господ здрави да му дава;))

А наскоро се сдобих и с шеструнен SR Ibanez пак от един съфорумник ( И на него господ здраве да му дава:))

Та това са мойте две уружия за тресня:)

Сега остава да си взема само един фретлес и ще мирясам най-накрая

PEACE AND RESPECT!!!!!!!!!!!

Ам, аз джъгам с една Yamaha RBX 270 J , не е активен ама бузи яко, има малко бруум като включа задния адаптер, percision е, и съм доволен шото има доста ясен и чист тон :pray: , се пак първи бас :) мн ми харесва само дето трябваше да я вода на лютиер че позицийте не бяха подравнени както трябва, но все пак...тъпи корейци :) , а да и е 4- струнен

P.S.:някой случайно да има регистрация във demonoid.com че да ми прати покана защото ми трябва софтуер за бас че да си връзвам Ямахата към компа. e-mail: demonhead@mail.bg или martin_rolex@abv.bg :recourse:

Edited by ThunderBass

Първо здравейте на сите музиканти и най-вече басисти аз свиря вече от година на един малко старичък Фрамус но иначе съм доволен

Здравейте,относно инструмента,от скоро дърпам кабелите на един Washburn Taurus (T 12),намерих го в този форум заедно с кубе,не е кои знае кво ма за начало става!Междо другото,хубав форум :recourse:

Здрасти!Я кажи за баса/Т12/,скоро купихме на нашия басист такъв,звука ми се струва не много ясен/липсват му високите и се налага софтуерно да го "метализираме"/китайски е- от фактора/.Намалихме акцията от тръс рода и стана доста удобен.Успях да го сравня в магазина с един 5 -струнен уош,/доста по -добре беше като звук,обаче финансите не позволиха за него.За жалост не му запомних модела./около 600 кинта беше/

cort action bass мн яка машина

аз свиря сас warwick streamer stage1.и сам много доволен

Като се замисля имам ъпдейт на инструмента - Ibanez BTB676. Виновни за този инструмент, много, най-вече един барабанист :hooray:

ibanez-btb676-6-string-bass-guitar-nat.jpg