Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ви впечатли от представеното на NAMM 2016?


Mephistofel

Recommended Posts

Хайде да подърдорим за Gear малко, че скоро не сме, хахаха! ;)

 

На тазгодишното зимно издание на NAMM бяха представени доста нови изделия, инструменти и оборудване като цяло. Споделете вашите лични фаворити от новите продукти на различни фирми?

 

P.P. Става въпрос, свързани с нашата религия, ъф корз - BASSянство. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да подърдорим за Gear малко, че скоро не сме, хахаха! ;)

 

На тазгодишното зимно издание на NAMM бяха представени доста нови изделия, инструменти и оборудване като цяло. Споделете вашите лични фаворити от новите продукти на различни фирми?

 

P.P. Става въпрос, свързани с нашата религия, ъф корз - BASSянство. ;)

:D Вътре съм!!!

Genzler MG800,както и неговата серия Bass Array 12-3,Bergantino B/Amp, и новия Glockenklang Blue Rock.Доста се чудих дали да не заръчам MG-то,но се отказах,защото мисля,че нямаше да пасне на новия ми кабинет(aко някой е запален по новите Genzler,може да ги намери в bassdirect.co.uk. ).

Вместо това "забърсах" една глава на легендарна немска марка,която за жалост отсъстваше на този NAMM.Със сигурност главата на Dark Glass,както и Bass FlyRig и VT Bass 500 на Tech21 ще си заслужават да се пробват.Очаквах Aguilar да пуснат нещо ново, като например TH800 или 1000,но това едва ли ще стане скоро имайки предвид успеха на TH500.Четох,че новия EBS Reidmar 750 бил доста добър,както и новата Mesa D-800.Общо взето можем да си пишем и говорим до утре,което не е лошо само по себе си,но докато не се пробва даден продукт няма как разбереш за теб ли е или не,а звук трудно се описва с думи,особенно като се има предив,че всеки има собствен вкус.Който знае английски може да чете в talkbass за почти всички глави,кбинети,басове,ефекти и т.н.,излязли наскоро и били на този NAMM.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият усилвател Tech 21 dUg 1000 ми хареса доста:
https://www.youtube.com/watch?v=6mfcXH377Eg

Tech 21 Bass Fly Rig звучи добре на запис, интересен и компактен ефект. За момента съм леко предубеден към цифровата Octafilter секция, но ще видим как е на живо. 

 

Sadowsky  представи първия си singlecut бас. Не ми допада особено като естетика, но направи впечатление, взе награди и съм сигурен, че е добре звучащ инструмент. 

 

Demiurg, новата версия на Darkglass е отговор на Pike Audio Vulcan, произвеждани от бившия партньор на Darkglass от 3Leaf Audio. Погледни ги ако ти е интересно. 

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Явка, малко офтопик, ама един ден ще си купя и такава сапунено-зелена Ямашка Били Шиън, за идеята. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих боднал един в колекцията, възбужда ме, макар и стерео. Последното не че е зле, но иска сериозно прекрояване на останалото оборудване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми е интересно, извън рекламните хиперболизации, как ще звучат тези бебчета:

 

"Celestion’s Pulse line features three powerful new ferrite-magnet bass guitar speakers. They’re built to deliver stunning bass guitar tone with all the punch and clarity needed to hold down the bottom end in any musical situation. Pulse speakers are manufactured with rigid steel frames designed for maximum energy transfer; highly responsive Kevlar-loaded cones; and incorporate longer voice coils for increased ‘throw’ as well as multi-roll surrounds for enhanced bass response. Pulse bass speakers are available in 10″, 12″, and 15″ sizes"

 

Pulse-10-427x450.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявам параметрите им с аналогични модели на Eminence (т.е. лято шаси, феритен магнит и същия диаметър) и ми прави впечатление, че на хартия не изглеждат особено впечатляващи - по-висока резонансна честота и по-слабо възпроизвеждане на ниския регистър, малко по-ниска чувствителност, биха искали и по-голям обем на на кутията. Нищо драстично като разлика, но не впечатляват.

От досегашните ми експерименти с озвучителни тела за бас мога да кажа, че един от най-важните показатели е как възпроизвеждат средночестотния регистър - нещо, което не може да се види в подобни данни и в което биха могли да се представят добре с оглед на кевларените мембрани.

За финал - не взимайте мнението ми прекалено сериозно. Дълеч съм от професионализма и задълбочените знания по темата, просто имам базови познания и практически опит с конструирането на 10-12 бас колони от времето, когато подобна оригинална техника не беше особено достъпна в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.