Jump to content
Българският форум за музиканти

Reverb+Delay или Delay+Reverb - как тярбва да завършва чейна.


H.R.

Recommended Posts

Може да звучи малко тъпо, но ми дойде до главата и тази гатанка - за камиончета става дума и специално има ли правилно и грешно.

Delay + reverb или обратно трябва да завършва чейна. На мен сякаш и в двата варианта ми звучи добре (поне при моите налични) или поне няма някакво дразнещо омазване.

 

Може да има схващане, че тези два ефекта се използват само поединично - или единия или другия. Как е при вас ?

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правилно или грешно. Най-често се използва първо дилей, после ривърб. Аз лично в този ред ги ползвам, но решението зависи от търсеният ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилей -> Ривърб звучи по-естествено, заради начина по който чуваме отраженията на звука в реалния свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично също бих сложил ривърба последен.

Ти с какъв дилей си впрочем, че аз искам да си сменям Behri-то. Голям боклук е горкото и ми иде да го блъсна в земята.

И наистин се чудя какъв дилей да си купя. Дали да изхарча много пари за някакъв MXR или EHX или да си купя просто нещо прилично дигитално и да не се изхвърлям с някви Carbon Copy-та и т.н. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на T-Rex  ривърб  Room mate в края на рига след Reptile дилей. Има дилеи, които звучат хубаво и преди лупа, особено ако търсиш U2 тип звук. Ривърба е най-удачно да е в края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично също бих сложил ривърба последен.

Ти с какъв дилей си впрочем, че аз искам да си сменям Behri-то. Голям боклук е горкото и ми иде да го блъсна в земята.

И наистин се чудя какъв дилей да си купя. Дали да изхарча много пари за някакъв MXR или EHX или да си купя просто нещо прилично дигитално и да не се изхвърлям с някви Carbon Copy-та и т.н. ;-)

Карбон. Карбон. Карбон. Голяма разлика. Аз го исползвам, ако искаш да пробваш - заповядай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E - не съм професионалист - просто посвирвам когато има време.

reverb - Digitech Digiverb

delay - Caline - Time Space (евтина китайка , но ми се струва доста добра на първо време) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Digitech e приличен избор все пак. Най-мразим китайките Behri-та ;-) Аз Сега ползвам вградения в кубето най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш парите - вземи си нещо по-сериозно.

Ако не ти се дават -

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_digital_delay.htm

 

Имам го и не е лош за свирене в къщи.

Има добри отзиви в нета -  главно не е шумен като беритата и другия модел на Харли

бентън.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се дават много пари , за 100 лева дилей на Владо Балев в ММГ мюзик. Определено много по добре от Берингери, стига да не искате тап функция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш парите - вземи си нещо по-сериозно.

Ако не ти се дават -

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_digital_delay.htm

 

Имам го и не е лош за свирене в къщи.

Има добри отзиви в нета -  главно не е шумен като беритата и другия модел на Харли

бентън.

Ами той този моят Caline Time Space и въпросният Harley Benton май са си едно и също - сякаш са правени на едно и също място.

https://reverb.com/item/99976-caline-cp-17-time-space-delay-free-shipping

 

Да наистина не е шумен и определено става за свирене в къщи.  

 

Не съм му мерил импеданса само - чувал съм мнения , че някои китайки имат нисък импеданс на изхода и така се режат част от честотите - т.е. не са ги доискусурили докрай.

(много малко разбирам от електроника)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е ситуацията с ривърб и дилей педали, но вижте вариантите предлагани от Palmer. Имам техен китарен хорус, който нов струва 100 лева, и е мега добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.