Jump to content
Българският форум за музиканти

EBMM Luke 3 HH vs Suhr Satin Pro HSH FR


Tisho_Vasilev

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Пуснах същата тема и във форума на севънстринг, но реших да се допитам и до нашенци!

 

Намерих тези две китари на устройващи ме цени. Съра ми е на близо и ще мога да отида да го пробвам, но не и мюзик мена.

Има ли някой, който да е свирил и на двете или на близки модели и да сподели съотношение на качество главно, тъй като цената им е една и съща(малко по-висока на ЕБММ).

Главно се занимавам с рок и метъл, без екстремни неща тип джент/кор и т.н. Тук да отбележа, че съм фен на тънки грифове тип Ibanez(за пример 3570 ми заспа в ръката, докато грифа на Les Paul Classic го чувствах ужасно).

Фен съм на Петручи/Лукатър/Морс, главно заради тях гледам EBMM, но няма как да подмина с лека ръка този прекрасен Suhr, особено като се има предвид, че съм фен на Гътри и Реб Бийч също :) В тоя ред на мисли, в този ценови клас ми попада и JP6 с пиезо, но не съм като цяло искам да разбера мнението, на хора, ПИПАЛИ тези китари, не както каза Върбанов в един свой пост - слушали през слушалките на лаптопа си..

 

Благодаря предварително!

Поздрави,

 

Тихомир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за Suhr, предполагам че визираш Modern серията им. Другата китара е доста специфична и грифа и е много далеч от тези на Ibanez. Обърни внимание на профила на грифа, радиуса, прагчетата и т.н., да не останеш неприятно изненадан. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr имат също доста различни видове грифове, така че е добре да провериш спецификациите конкретно на този. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jabs - благодаря, но в момента съм в Лондон и чак като се връщам вече..

@niki_jem - именно Modern серията им, пропуснал съм го.

 

Иначе днес най-вероятно ще имам възможността да пробвам Сър-а, че ми е на близко, но не и другата. Като цяло доста клоня към него, защото изглежда по-моята китара, а и доста хора пишат за ММ, че е странна и специфична..Но пък за JP6, че е най-добрия шредър може би..

 

Някой мисли ли, че Ibanez RG 3570 може да се нареди някъде до тези и най-вече Съра? Особено предвид, че е на половината цена..

Редактирано от Tisho_Vasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете китари са много различни!

Suhr Satin серията е с 14 инча радиус на фретборда от роузууд (палисандър),тяло и гриф от африкански махагон. В случая с Флойд. Грифа е елипсовиден, тоест несиметричен (Modern Elliptical (дебелина.800 -.850, което е към 20мм при първи праг)

Мюзик Ман-а на Стийв Лукатър е елша, грифа е клен с лека V форма, радиус на фретборда е 12 инча. Винтидж ММ тремоло.

С две думи: Различно усещане, различен звук.

Силно препоръчвам да пробваш първо и двете и след това да прецениш!

А JP6 е тотално друга бира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.