Jump to content
Българският форум за музиканти

Beatbox


Mandalay

Recommended Posts

Ами... вдъхновен от някои изпълнения които чух в тази насока и например

реших да пусна тази тема. Та какво ви е мнението за този тип... не знам дали е точно пеене, но да речем че е такова. Някой занимавал ли се е, попадал ли е на уроци и т.н.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това по скоро е рапиране или някаква речетативна форма на звуковъзпроизвеждане,не бих го определил като пеене.Това което ми хареса е че пиива вода,надявам се това има в шишето което повдига,добър пример дава !

Ако те влече сядаш и почваш да дръмиш с глас,мисля че и някакви ефекти ползва...барабанистът отзад май се чувства пренебрегнат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай колко е радващ този младеж! :) Естествено, че вода пие :) Представи си в каква перфектна кондиция трябва да е човек, за да прави това. Особено там, където прави и бийт, и припев едновременно... нечовешко :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича кефи, обаче Разел определено впечатлява повече, примерно това или това и най-вече

. Тези които бяха на Майк Патън и Разел в зала Христо Ботев са го чували и на живо, въпреки сравнително кофти озвучаването .:killyou: За справки Wu Tang, Everlast, Peeping Tom и къде ли не още. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, Разел естествено! Много ме кефи второто клипче - хипхоп интервюто :)

 

Обаче това първото хлапе май има повече въздух от него? :)

 

Как се учат такива неща наистина - с подражание ли? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах лятото на едно брейк състезание в Плевен, имаше по - добри от този! Направо имаш чуството, че има барабани отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разел е не-човек. Спор няма :D Със съжаление констатирам обаче, че за сега никой не дава нещо като уроци...

@Ivan Определено ме влече, иначе нямаше да повтигам темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mandalay-казах "ако"тъкмо защото не бях сигурен дали просто си впечатлен или впечатлен с желание да се научиш на нещо подобно,все пак и аз съм вдъхновен след като го изгледах,но просто нямам желание за подобен род вокалиране :D

Наистина е специфично и ако хич няма кой да те въведе в подобно вокално дръмене то пускай слуха и имитирай докато има наченки на положителни резултати,после би трябвало да е по лесно,за да обособиш нещо твое,специфично.

Преди всичко,забелязах че работи с голямо количество въздух и нещо което няма общо с пеенето но сякаш е напреден план при този вид изпълнение,ритмиката,(като казвам няма общо,имам предвид че обикновено вокала пее мелодията а не ритъм секцията),трябват ти готови или на място от теб измислени лупове,които да дръмиш...това дръмиш не знам от къде се появи,но многи ми харесва за този тип изява,като наименование.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, а точно разглеждах какво се предлага като видеота из нета именно по тази тема :metalist: Ето ви един изпълнител, който определено прави лудница с гласа си! Това е шампиона в стил хюмън бийтбокс за Белгия Roxorloops :)

 

Аз си мълча от сутринта... гледам и не вярвам на ушите си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето ви тук цяло сайтче, посветено на това. Има клипчета, музика, а дори и FAQ и tutorial секцийка. Enjoy.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам... много станаха не-нормалните хора...

Искам да се науча поради няколко причини, една от които е, че това прави много яко шоу! Започнах да ги слушам като намалявам bps на парчето на 60. Това дава доста ясна представа за това какво точно се случва, за да се получи този бийт. Освен това намерих и още нещо... цък ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.