Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене и пеене едновременно


Glacierise

Recommended Posts

Пълни глупости говорите.Какво му е трудното на това дето Джеймс пее? 4/4 им е всяка песен на Металика,защото Лард друго не може да изсвири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Искам да те видя как пееш и свириш едновременно Creeping Death, Battery... Лесни са. ;) A и с твърдението, че като е 4/4 е лесно, реално отричаш 95% от съвременната музика и всичките достатъчно технички неща, които могат да се изсвирят.

 

Виж, Дейв Мъстейн съм го признал как свири и пее едновременно - примерно Holy Wars...The Punishment Due, Skin O' My Teeth, Last Rites (Loved to Death), Bite The Hand... ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но Джеймс е и един от топ 3 най-добри ритъм китаристи на тая планета ( това са думи на Мъстейн пред Про-Рок : Малкълм Йънг, Джеймс Хетфийлд и Мъстейн са топ 3).

 

Иначе по темата

 

Свиренето и пеенето едновременно може да стане чак след като си добил един сериозен опит като китарист

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Искам да те видя как пееш и свириш едновременно Creeping Death, Battery... Лесни са. ;) A и с твърдението, че като е 4/4 е лесно, реално отричаш 95% от съвременната музика и всичките достатъчно технички неща, които могат да се изсвирят.

 

Виж, Дейв Мъстейн съм го признал как свири и пее едновременно - примерно Holy Wars...The Punishment Due, Skin O' My Teeth, Last Rites (Loved to Death), Bite The Hand... :icon_shithappens:

 

 

Еми пял съм го първото,да кажа не е много трудно и мисля,че свиренето само в 4/4 води до големи негативи.Да, един от най - добрите ритъм китари в света е, но не можем да го даваме за пример за трудно свирене и пеене едновременно.Хендрикс да пееш и свириш едновременно е трудно,мастейн,но не и Джеймс.

 

Металика са ми една от любимите групи и не ми е много естествено да ги отричам ;) т.е. не съм пристрастен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Тези спорове си ги водете чрез ЛС

А по темата

Учи се инструментала до автоматизиране, а отделно се учи и пеенето до автоматизиране и отвреме навреме се упражняват заедно. Това е! Темата се изчерпа вече, освен някой ако иска да приложи свои клипове за показно ;)

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй:

1. Предлагам да спрете с офтопик-а.

2. Лими е прав и освен ако някой няма какво кой знае колко да добави по-добре да се въздържа от офтопик.

 

Има около 1231 теми кой е най-великия китарист. Използвайте ги или използвайте лични съобщения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което ми бяга при свирене и пеене едновременно винаги е фигурата на стръминга ( ще се радвам ако някой ми каже еквивалента на тая дума на български B) ).

един прост пример е припева на Smells like teen spirit - ако не ми се налага да пея го свиря нормално но ако трябва и да пея несъзнателно го обръщам на монотонен стръминг (пак ;) ) нагоре и надолу. дефакто преборя ли тоя навик може и да се науча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се получава с много тренировки на едното,после другото и накрая двете заедно.А смелка е особено трудна в това отношение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.