Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене и пеене едновременно


Glacierise

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не мисля че в тоя форум има някой който да може да изсвири нещата дето ги свири оня, пък за пеенето да не говорим

 

Не говори глупости...

Единственото по-сложно нещо, което Лайхо свири чат-пат, е доста бързите sweep-picking арпежи. Аз естествено не мога да свиря като него, но все пак свиря само от 2 години. За Налбантов съм сигурен, че може да му ги свири нещата, виж за другите не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекси е много, много, МНОГО напред :( Ама МНОГО. Чуйте последния Бодом. Тука може и да ги свириме, ама не мож ги измисли тия диващини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, наистина е МНООГО напред с материала. А дали Налбантов може да свири Лайхо... честно да ти кажа пич, не искам да обидя никого, но много е лесно да слушаш нещо и да кажеш че не е трудно да го изсвириш, съвсем друго е да седнеш и да опиташ. Да и аз мога да свиря Лайхо, макар че за да изсвиря 3 секунди от солото на (примерно) Silent night Bodom night, трябва да го мъча поне един час, като накрая от 50-60 опита успявам да го изсвиря що горе чисто. Пак казвам че не съм кой знае какъв майстор. Свиря от 9 години и все пак смея да твърдя че съм над средното ниво. Но да ми кажеш че еди си кой можел да ми свири Лайхо без да си го виждал да опитва дори ми се вижда малко несериозно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък и аз ни най малко съм казвал че мога да свиря !!!

 

а пък камо ли на некой солата

 

нали така!

 

а и аз свира от 11 години

 

още съм бая назад

 

да се мера с тоя пич дето го има отзад в каталога на ибанез

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък и аз ни най малко съм казвал че мога да свиря !!!

 

а пък камо ли на некой солата

 

нали така!

 

а и аз свира от 11 години

 

още съм бая назад

 

да се мера с тоя пич дето го има отзад в каталога на ибанез

 

Всъщност ти не си скромен, но като знаеш кво свириш можеш да скромничиш и да изглеждаш яко :(

 

хаха

 

Митака>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Лайхо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

работата е да наизустиш вокала и свиренето дотолкова, че да не ти представлява трудност да ги правиш без да се замисляш, ето така ще можеш да го направиш - 100 % успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Воев също се справяше ,навремето ,с тази нелека задача...

При това доста успешно. Чуйте го ! Икажетек'вомислите?

Плеши-то от генерацията ли имаш впредвид?Ако да оня беше бас, на китарата е по сложно да се направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз искам да кажа за Алехи от Бодом,че пича е супер ненормален в свиренето,но ако гледате някои LIVE на Чилдрен Of Bodom ще забележете,че самият той доста позамазва докато вървят вокалите и свири отчетливо и хубаво само на местата където няма вокали.Въпреки това Бодом са абсолютно велика група и аз лично сам им голям фен.Аз искам да ви припомня за един човек и една група,които вече ги няма----Чук Шулдинер от DEATH!!! Много се чудех как пее и свири едновременно такива сложни неща и искаш да го видя на концерт,щото в студио всеки може.Намерих един live на Death и просто се размасах!!!Този човек си изсвири и изпя всичко ЕДНО КЪМ ЕДНО никакво замазване,Никаква прошка.Не знам кой от вас са слушали или слушат DEATH обаче музиката на Чук хич не е за нормални хора този няма Прошка.Има песн, в които пее на дъбул хендове :guitar: Е на това му викам човек,който да може да пее и свири едновременно

:D

 

Добре дошъл!

Да знаеш че ако не беше новодошъл, това мнение щеше да бъде изтрито(не преместено в кофата), а не редактирано!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://deathmetal.centrum-group.com/mp3/

 

Ето тука може да чуете Chuck Shuldiner,който за жалост умря от рак,иначе е луд. Честно казано има някои песни на Death които ми скучеят, Lack of comprehension обаче ми е в топ 10 :metalist:

 

Впрочем на тоя линк има доста дет, не само Death B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е трудно, но особено трудно когато правите кавъри. Примерно, Джейм Хетфийлд си пее и свири, прави си партиите и на китарата и на вокалите да не са толкова трудни за самия него. Предполагам и другите са така...свириш свой риф, който знаеш перфектно и няма никакъв проблем отгоре да пееш ако можеш да пееш естествено. И все пак всичко това трябва много да се репетира и да се упражнява, за да става не толкова сложно. Това никак не е на заден план. А възможно е и всичко да си е въпрос на талант...на развит талант:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реййп мии

[дрън дрън]

Рейййп мии май фреаанд

[дрън дрън]

 

по няколко часа на ден и след някое време ше си чук (:

 

Ше добавя и Мат Хийфи/Тривиум към списъка с пеещите китаристи. Чувствам как ще види бая зор с песните от крузейда. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложните случаи са (за мен специално пък и преглеждайки на ум всички изпълнители, които свирят и пеят едновременно) е когато ритъма на това което свирят е различен от това което пеят. За мен специално това е супер сложна работа.

 

Хармониите не са толкова сложни (освен когато не са някви луди работи ).

 

п.с. Алекси не пее хич толко често ;)

А че Мъстейн може да пее - е те това си е чиста обида върху високо-уважаваната от мен професия на вокалистите. Не казвам, че не може да свири, ама ако пееше някой друг добре щеше да е. Чисто лично мнение.

Толкова сме велики вече че сме надскочили Мегадет даже и самия Дейв Мъстейн.Той нищо не показва освен да свири малко ;) ... Дай да видим ти какво можеш?Съжалявам че отново трябва да бъда груб но като чета такива мнения нямам избор. Драги ми смехурко изпусни въздуха и слез на земята върни се в България ела си в къщи пусни си компа разходи се из дебрите на интернета потърси нещо за таз никому неизвестна група Мегадет и помисли да ли това което си написал трябва да го четем.Вече нямя да си мълча На всяко такова мнение ще отговарям по този начин дори да ми трият мнението след това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеенето и свиренето, както не един път се каза вече, си идват с много практика. Наистина, както с всичко, което правим, си има и доза талант в това, но и твърдението, че те си пеят върху собствените рифове малко смекчава обстоятелствата. Аз лично, въпреки че не мога да пея и да свиря едновременно много добре, забелязвам в повечето песни как рифовете акцентират на определени места и ръководят пеенето.

 

Иначе на чичко Мъстейн, както си личи и от подписа ми, съм му голям фен и много ми се кефя, за пеенето - той ПЕЕ и точно начина му на пеене го прави уникален - всеки може да грухти, примерно!

 

И малко да се похваля - успявам да свиря и пея Holy Wars...The Punishment Due... до момента, в който почне "Upon my podium, messenger..." :unsure: , но тук отново доста ясно рифа си акцентира за пеенето, и въпреки че е малко завъртян, ми се струва сравнително лесно и да пея и да свиря... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей колко безсънни нощи съм се мъчил над тая тема!Преди не можех да кажа едно "здрасти" докато свиря да речем някво ритъмче с един тон :wall:

Скоро пробвах с "вйече ни си ми майка" ("Nothing else matters") и отначало беше трагедия...след 2-3 седмици можех спокойно да си пея сичко въпреки че и кучето почваше да вие когато чуеше гласа ми.При мене стана яко с практика.Първо си шепна думите върху рифа и чак след това се мъча с точни тонове да пея.Само чичко Хетфийлд! :-(:-(

Ама и другите са богове :-(

 

П.П.Пробвайте да пеете нещо супер високо и да свирите и след това същото,но с нормален,нисък глас.Ако и в двата случая е еднакво добре начи <_<:unsure::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.