Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

 

Видях съвсем случайно на снимка тази ктиара Stagg A2006

 

11319.jpg

 

Много ми хареса този дизайн с листата и ми стана интересно дали оригиналната идеята е на Stagg, тъй като съм много скептично настроен към марката, но не съм докосвал такава китара точно и не мога да изразя мнение.
Някой имал ли е достъп до тази китара, дали случайно е виждал бройка в Пловдивските магазини? Бих се радвал да чуя мнения и ми се иска да я чуя и да усетя как е в ръцете.

 

Поздрави

 

Иван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, това ми трябваше.

 

Поразрових се но изглежда тези китари в българия ги има само при онези, чийто име, до колктото си спомням, не го споменаваме, и от които не искам да пазарувам.

 

Ако някой се сеща за други варианти, нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

бихте ли ми казали на ЛС кой е магазина, чието име не споменавате и не искате да купувате. Нямам право да пращам лични за това отправям призив тук. Ако се обосновете с 1-2 изречения би било още по-добре. Нов съм в музикалния свят, искам да си сверя часовника. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го продавача, но тази китара я нямат в наличност в момента.

 

http://www.muzikalen.bg/kitari/akustichni-kitari/elektro-akustichni?product_id=1301

 

http://www.muzikalen.bg/kitari/akustichni-kitari/elektro-akustichni?product_id=1298

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той вече го няма оня, така че и да го споменавате и да не го - се тъя. :)

 

Откак видях един фен да си настройва новата Стагг китара, въртейки ключовете с клещи, повече за тях не ща да чувам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си го има бе.. що, да не са затворили?

 

Друго исках да кажа... понеже оригиналният пост е свързан с дизайнерски въпроси, трябва да се има предвид, че този тип китари имат характерен звук, който също е хубав, но е различен от това, което може да се очаква от dreadnought тип китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този модел на Stagg е с издут гръб, който на всичко отгоре е и леко грапав и ако свириш с анцуг седнал се пързаля уникално много. Тази китара за мен звучи приятно, но е супер неудобна за седнало положение. Може би става само с колан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само лепенките седят отвън (все още). Но вътре е празно, преди 2 седмици ходих.

 

 

Все още имат сайт, но доколко е актуален, не се знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем случайно се натъкнах на една китара с такъв дизайн с марка Hyundai. Не мога да добавя линк към olx...

Тъй като свиря на куха китара горе-долу веднъж на високосна година (а тази се пада такава ) не отхвърлям и Стаг като вариант. Въпреки че нямам добро мнение за тях...

На този етап тези китари ме привличат изцяло визуално, нямам идея как звучат на живо, иска ми се да ги сравня на едно място с други "dreadnought" китари по звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим за тях, а за тези, които по едно време бяха вносител на Ovation / Applause (и на Fender, Jackson, Gretch, Hamer...), а сега не знам, какво е положението с тях.

Форумната история с тях е дълга, да кажем, че има хора с разни спомени, та затова така...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.