Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой ползва ли "in ear wireless monitor system?


positive

Recommended Posts

Здравейте.

Не знам, дали тук е мястото за тази драма/тема, ако не е тук, преместете я.

Искам да си взема т.нар. In ear wireless monitor system.

Искам основно да чувам глас и китара. Не държа на безкрайно добро качество. Просто за контрол. Не искам да чувам всичко, да се налага маса време за настройки и доизкусуряване.

 

Има евтини китайски варианти като този:

http://www.ebay.com/itm/Takstar-WPM-200-Receiver-Wireless-Monitor-System-In-Ear-Transmitter-Receiver-/361098139417?hash=item5413205719:g:y4cAAOSw6EhUUgNX

 

По-скъпи като този:

http://www.thomann.de/intl/the_tbone_iem_75.htm?ref=search_rslt_in+ear+wireless+_314071_1

 

И още по-скъпи като този:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1305/i_37096/HED_Audio_WIEM_200_set.html

 

Разбира се, има и за над 2000 лева, но мерси.

Въпросът ми е някой, който ползва/ползвал нещо подобно, ако може да сподели опита си.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай да има лимитър, че някоя злобна микрофонийка може да може да нанесе сериозни поражения на слуховия апарат! :wacko:

 

Line6 имат добри продукти за целта. Ей тоя е доста намален в момента, обърни му внимание: Линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ама Цецо, това не е In Ear. Това си е wireless за китара. Много добър при това, аз имам такъв.

 

По темата, аз съм малко скептичен към евтините IEM. Но из между тези, които си дал като пример бих избрал българското - HED.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и колегите в бандата ползваме продукти на гореспомената марка HED. За парите си работя добре, препоръчвам смяна на фабричните слушалки с някакви по-адекватни. Иначе за целта, мисля, че ще ти свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да пробвам евтин модел, щото никой не го е чувал и ползвал.

Ползвал съм подобен ХЕД и съм с много добри впечатления.

Явно ще се харчат едни пари.

Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си китарист ще ти е трудно да си харесаш китарата в "in ear",особенно от евтините.Зависи си от човека,аз не мога да се науча да свиря с процесор дори,но има китаристи,които чудесно се справят.За глас,клавир или барабани е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пея аз и държа ритъм. Ползвал такава джаджа и се чувствам много добре. Да, HED беше и се чувствах екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ХЕД, точно тоя модел от последния линк

с други слушалки, разбира се...има в али-експресс хиляди модели, аз съм си взел от три ценови класа, всичките стават, въпроса е кой модел точно ти запълва ухото най-много

мен лично лимитера ми пречи...

вече втора година бачка системката, никога не ме дънила, за разлика от безжичния микрофон...абе родих се с тях

хаби супер малко батерии...на половин година по комплект... ако ги махаш де

Имам и във Форте / muzikalen.com  читачи DB Technologies за около 400лв, пак с други тапи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал db tech 1100 мисля че беше, прекъсваше по 7-8 пъти за една песен, много дразнещо. Сега не ползвам. Като цяло не е кой знае какво. Ако имаш добре настроен монитор - безценно!

 

Колега пиши какви са ти впечатленията когато го пробваш !

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Baby Thomas не можах да те разбера, нали това му е работата на озвучителя, ако говориш ,че вероятността от микрофонии е по-голяма , да така, е но пак си е работа на озвучителя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само микрофонии, просто колкото повече шум има на сцената толкова повече "плява" влиза в микрофоните. А това влошава звука и на музикантите, а и отпред. Представи си активен монитор зад дръмера, който сочи към 5-6-7-те майка на дръмсета и оня като почне да буха и вика "Не чувам, усили още!"... Ако няма и гейтове съвсем веселба става. :drummer:

 

Колкото по-изолиран е източника в конкретен майк, толкова по-добре за всички! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.