Jump to content
Българският форум за музиканти

USB 3.0 и латенция


Ap_6

Recommended Posts

Колеги, някой да притежава интерфейс с 3.0 и да сподели впечатления относно латенция, доколкото знам, 2.0 протокол, е достатъчно бърз. В момента съм с FW интерфейс, и е време за ъпгрейд. Ползвам основно Omnisphere2 и Ivory Grand, както и библиотеки в Kontakt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Благодаря за отговора. Може, asio4all, поносима латенция.Някои производители предлагат уж нулева латенция, като Пресонус студио 192, обаче с техния софт.Уад са с отвратително отношение към Уин потребителите...Таскам е доказано най- бъгав относно драйвери, остава Щайнберг...

Редактирано от musicman
Не цитирай предходно мнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че тук става сума предимно за латенция при запис, а ти говориш за vst инструменти.

Както и да е не съм чувал в скоро време за карта с толкова лоша латенция че да не можеш да записваш. А Щейнберг са сериозна фирма и не очаквам от там да излезе първата. Така, че взимай щейнберга и готово. Ако ползваш Кюбейз, те имат разни допълнителни екстри.

Ако искаш мнение за някаква карта - кажи модел или кажи бюджет за да те ориентираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До хиляда евро ми е бюджета. Щайнберг УР44 е един шо годе приемлив , особено за ползватели на Кюбейз. На мен ми беше интересно дали има някой впечатления от интерфейс с 3.0, дали има качествена разлика, че да си дава човек парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествената разлика идва от други неща, като например конвертори, предусилватели и т.н. Но не и от типа интерфейс. Типа интерфейс има значение за това какво количество данни може да мине през него. Съответно гледай го, ако ще записваш много неща едновременно на висока резолюция. До колкото знам с USB 2 се записват спокойно 32 канала едновременно на 24/48, което за мен си е абсолютно перфектно за профи студио даже. В крайна сметка по-високата резолюция изисква специфични приложения. Ако ще записваш нормална музика, която ще се издава на CD (16/44) дори да го запишеш на по-висока резолюция, накрая пак ще се наложи да го орежеш. Абе 24/48 си се ползва като стандарт от повечето производители в момента.

За 1000 евра и Win аз бих ти препоръчал Steinberg или RME.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май бъдещето е в Thunderbolt интерфейсите, като гледам почти няма USB 3.0 интерфейси. Иначе наскоро бях загледал новия Presonus - Studio 192, който е точно USB 3.0, но не знам дали си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усб 3.0 са
Uad Apollo, дето трябваше да е излязъл ноември, пак старите номера- края на януари, за Уин...
Presonus 192
Таскам20х20 на никой не препоръчвам
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.