Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Хай-енд инструментални кабели

кабели китара хай-енд

• Please log in to reply
19 отговора на тази тема

#16 Black Bird

Black Bird

Black Bird

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 30 декември 2015 - 13:52

Пффффф. Дет се вика "Мех"

#17 DaftFunk

DaftFunk

Little Muff

• Members
  • PipPipPipPip
  • 836 Мнения:
  • Инструмент:китара / акустична китара

Публикувано 30 декември 2015 - 14:14

Аз зададох темата чисто хипотетично. Не съм уточнявал условия .. такъв кабел за дома или за студио или въобще за какви нужди може да ти бъде. Просто запитах дали това е оправдана цена за това което кабелът предлага. Или е просто чесалка за егото и снобарията на някой по-заможни хора които просто искат най-скъпото.

Аз лично едва ли някога бих дал толкова пари за кабел. Ползвам Cordial, а настоящият ми китарен кабел е Fender Custom Shop с дебела плетка / тип кабел на ютия  ) и дава задоловителен звук за моите представи и изисквания, но прави много възли когато го ползвам на късо пространство и постоянно го развивам и му се ядосвам. А това дали имам шум ... шум си имам. Мисля, че е много скъпо да  направиш така, че да нямаш и "грам" шум... особено ако си на сингъл коили.  

MASTER OF THE TELECASTER 

#18 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 30 декември 2015 - 16:49

Е колко толко да е скъпо,вземи си нойзлес адаптери,винаги има шум,а за кабелите аз съм си фен на един "телефонен" не помня каква марка е,ама не ми се заплита из краката да го газя..,

като се замислиме ,един от холандските милионери,на който не му пука колко му е скъп кабела свири с дистанционно- явно му е писнало да се спъва,за Ангъс Йънг оворя.

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#19 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 31 декември 2015 - 16:11

^^^^ Тони, под производител на кабели имах предвид, фабрика която тегли и изработва самата "жица", а не фирми, които режат готов кабел и му запояват накрайници.

В началото на темата, някой говореше за шум. Кабелите в общи линии, няма как да шумят значително (да създават значителни количества собствен шум). Най-много някои да подпомагат прихващане на повечко радио Свободна Европа. За да допринасят с шум, трябва нещо наистина да не е наред, да имат кофти оплетка, или да има нещо дефектно.

Ако един кабел е добре екраниран, има неголям паразитен капацитет и има добри механични качества, почти със сигурност от него ще стане добър инструментален кабел.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 31 декември 2015 - 16:21

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#20 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1477 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 31 декември 2015 - 17:58

"системата ти е толкова качествена, колкото най-некачествения компонент в нея" - Това, плюс фактът, че когато си дал много пари за усилвател, кабинет и китара, не е излишно да попълниш всички звена качествено. 

Пробвайте и решете за себе си, има къде :) 

Аз съм си заплюл китарния и кабинетния, за захранващия хората изрично си споменават на сайта, че не е предназначен за извън студио :>>

Този пост е редактиран от G.Varbanov: 31 декември 2015 - 18:00

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни