Jump to content
Българският форум за музиканти

iface

Колеги, помагайте със съвет за избор на сет

Recommended Posts

Здравейте!

Нуждая се от съвет за избор на сет барабани. Тъй като години не съм свирил на барабани, нямам идея кой от сетовете, които ще ви покажа да избера. Основният въпрос който ме тормози е кожите на барабаните. Чувал съм такива от марката "еФтинджос", които звучат все едно пластмасова топка удря пластмасова повърхност. Искам касата да има отлчтливо нисък тон. Плътен и мек. Той ми е приоритет.

Предоплагам за това би помогнал основно диаметъра на касата, нейната дълбочина и кожа. Искам да инвестирам около 1000-1500 лв само за комплект с хардуер. Без чинели.

За да покажа уважение към вас, реших максимално да ви улесня и направих сравнителна таблица с моделите, които ми привлякоха вниманието. Моделите на барабаните съм направил линк към страницата на търговеца в България. Може да кликнете и да се ориентирате. Бих искал сета да има прилични кожи, знам,че по-късно мога да ги сменя, но бих искал да ме посъветвате дали има сет от тези, чиито цени съм оцветил в зелено, който според вас има прилични кожи като начало и няма да дрънкат пластмасово.

Линк с избрани сетове.

Оцветените в зелено цени са ми фаворитите и всички имат хардуер в цената, но може да погледнете и останалите. От тези с цените в зелено Tama-та ми е по сърце по начало. Perl-а има някакви чинели, но касата е 20". Mapex-а също има 20" каса, а не 22", което е недостатък, но има двоен педал, което искам да имам, а Tama-та и Perl-а нямат. Ще трябва да сменя единичката с двоен там. Имам лекото усещан за Mapex-а че се минавам в сравнение с Perl-a и Tama-а.

От друга страна, Mapex-a може и да има двоен педал, но се съмнявам да е добър колкото някой от Cobra 600 моделите на Tama, с които смятам да се обзаведа, ако взема директно Tama-та. И така, леко съм объркан и не знам нищо за кожите на тези сетове както и дали разликата от 2" инча между 20" и 22" каси биха оказали толкова драстична разликата в така търсения нисък тон на касата.

Ще се радвам, ако ме посъветвате.

Поздрави, Миро

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Разликата от 2" в касата е осезаема и според това, което си написал трябва да се ориентираш към 22" според мен.

Да си избираш сет барабани според кожите е безумно. Няма барабани в този ценови клас фабрично с хубави кожи а и те така или иначе са консуматив. Все едно да си избираш китара според струните  :nono:

Най-добре е да обиколиш магазините и да пробваш всички сетове, които се вписват в бюджета ти. Съветът ми е да избягваш тези от топола (poplar).

Аз бих добавил в списъка ти и това:

Odery Fluence

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета! Този комплект на ODERY DRUMS, който препоръчваш, къде го нареждаш спрямо тези със зелените цени? И за него ли важи това, че кожите му няма как да са добри в този ценови клас на сета?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, остави ги кожите на страна, купи си хубави барабани и като си вземеш и хубави кожи ще ти зазвучат както трябва :) То е ясно, че няма да свириш с фабричните кожи така или иначе, а и освен това ще ги сменяш през 2-3 месеца, така че изобщо не ги вкарвай в сметката...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета явно сетовете по начало не идват с качествени кожи, дори марковите сетове. А от тези, които съм извадил би ли препоръчал някой конкретно, или всичките са сходни?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетовете в табличката и Одерито, което колегата ти препоръчва имат осезаема разлика в полза на Одери. Наскоро попаднах на Одери Флуенс и бях очарован. Купих ги им се радвам сега . Имам и DW сет, който е в един съвсем друг ценови диапазон, но касата на Одери звучи по- добре в повечето случаи ( субективно мнение). Направих си доста експерименти, вЕрвай ми!

В заключение ти препоръчвам да пробваш сетовете, които си избрал и да вземеш решение кое искаш. Това ще е твоя инструмент и е важно на ТЕБ да ти харесва!

Успех и да се похвалиш като се обзаведеш! :)

Редактирано от levcho
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сетове идват със смотани кожи. Добави си 200 лева към цената на сета за кожи. :)

Odery имам барабанче и съм доста доволен, наистина им обърни внимание, могат и да се пробват.

П.П. Махни тоя Stagg от таблицата, моля! :D

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Odery е добавено, Stagg-а е премахнат! Тази таблица ще я оставя така или иначе да я виждат тези които четат темата. Нека е "ошлайфана" от шлаката.

Може ли някой колега да препоръча кожи, които гарантирано да вадят хубав звук. Дори и да са повече от 200 лв? Evans биват ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките сетове стигат до среден клас и са с кофти дърво, абе за репетиции и да забиваш по клубчета стават. Ако търсиш за нещо по сериозно, където се иска добър саунд от барабаните, например записи в студио,май трябва да се ориентираш към нещо по скъпо. Какво да ти каже, ако ще ги слагаш някъде само за свирене и да си правиш веднъж в седмицата репетиции с група не ти трябват скъпи. Аз например в България имам професионален сет ямаха, тук в Англия имам евтин сонор, не смея още да ги докарам ямахата, за една година три помещения смених, само влачене, пък да не говорим че ми изчезваха стойки, чинели веднъж, защото делихме едно помещение сума ти банди, е как да сложа oak custom, като знам как бие на очи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че са те обрали е много неприятно. Не знам какъв човек трябва да си да свиеш от друг. Дано тоя дето е свил стойката един ден да се е подхлъзнал и седнал на нея. Ама откъм върха. И дано чинела е бил също там. За максимум две репетиции седмично ще са. Ще стоят в собствено помещение и няма проблем с кражбите. Иначе имаме идея да запишем в студио някой ден. ако да кажем на евтина Tama от 1000-1200 лв се сложат хубави кожи, толкова ли ще е жалко дървото, че да излезе скапан звук дори и в този случай?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки барабанист има собствени предпочитания за марката, размерите, чинелите, кожите, настройката...как да ти каже някой вземи си това, като на теб може и да не ти хареса. Аз свирех с Людвиг, Пейст и Ивънс онази серия с маслото между тях. И ми харесваше звука. Други свирят с Пърл, Зилджан и Ремо и са доволни.

Сядваш, свириш и като нещо ти грабне ухото - купуваш :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я Тамата с оригиналните кожи :) 

https://youtu.be/plgYK06mVaM

Като цяло в този ценови клас няма нещо, което да е много по-добро от останалите. Аз съм бил фен на Тама от дете и за това ги предпочитам. Купи си нещо, което да те вдъхновява да свириш. Ако е Тама - Тама, ако е Пърл - Пърл, ако е Ямаха - Ямаха. Това е истината, другото са празни приказки :) Поздрави и успех! 

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тама е при мен. И то задължително черно. Сигурно някой ще се изсмее, но освен звук искам и визия и вдъхновение. А това е черна Тама. Това, което си ми пратил прилича на това, дето съм го турнал в колона C, така ли е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Terry 12
      Здравейте, на 20 години съм и търся група в Пловдив (наскоро се пренесох тук), по възможност с оборудвана репетиционна , тъй като цялата ми апаратура е в родния ми град (Мездра). Свиря на барабани, с досегашните ми групи съм свирил главно кавъри (Металика, Гънс н Роузес, Грийн Дей, Нирвана и тн.)както и няколко авторски парчета.
      Имам опит с участия и свирене пред голяма публика.
    • От ristis
      Здравейте!
      (за първи път пиша подобна обява и ми е супер шантаво)

Сбрали сме се трима юнаци, търсим четвърти. Не за белот, а да свири на барабани

Мястото на свирене - София, в репетиционна в кв. Павлово (към този момент). Всички сме с коли и евентуално можем да осигурим транспорт, в случай на нужда; Ден и час на свирене - само и единствено в Неделя от 19:30h. Един път седмично. През останалото време си тренираме по къщите. Ако понеделник се пада почивен - местим свиренето в понеделник; Възраст - средната ни възраст е около (над и под) 40 години, с всичките последствия от това. Като се започне с музикални вкусове, та се стигне до лични ангажименти. Хубаво е да имаме общо и в ангажиментите, защото това внася някакъв ред с течение на времето. Иначе не следва да имам/е претенции относно години, пол, етнос; Цел - персоналното/личното удоволствие е на първо място. Което, както повечето тук са разбрали, изисква и честност спрямо останалите в групата. Свирим за забавление и разтоварване. Държим в ръцете си микрофон/и, китара/и, бас. И тримата НЕ сме професионални музиканти. Мечтаем в бъдеще да направим представление в някой малък клуб, за приятели, познати и случайно подлъгали се клетници; Какво очакваме - човек, който да има желание да свири с нас, като го демонстрира с постоянство и развитие. Относно опита - естествено би било чудесно да го има. Ако обаче случаят не е такъв, но има музикален слух и разбиране, ще проявим достатъчно търпение, докато научи песните; Какво свирим - кавърчета и авторски. Първите на: Nirvana, Stone Temple Pilots, Royal Blood, Metallica, Pero Defromero, Depeche Mode; The White Stripes; Dire Straits, Faith No More, AC/DC и др. - по една песен от всяка изброена, да не става скучно. В последно време заделяме повече време за авторските (4 броя до момента - с български текст са, защото "амбициите" са ни до Калотина). 0887 222 996, Христо
    • От SocialSatanism
      Ние сме двама квази-интелектуалци, единия се опитва да кряка докато мъчи китарата, другия е с раздвоение на музикалността между китарка и клавир. Търсим още двама псевдоинтелектуалци да дънят на бас и барабани. Свирим алтърнатив метъл, просто защото този етикет е най-общия, който съществува. Китарите са ни в дроп до (drop C), правим кавъри на Scars on Broadway и имаме цифра авторски.

За връзка: Дяни К., тел. 0885866691, fb: https://www.facebook.com/dyany.kurulenko
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От savov
      Интензивен курс по барабани за начинаещи. Курсът се провежда в група от 7 до 10 души.* 
      Обучението е насочено към ученици между 6 и 18 годишна възраст, но е подходящо и за по-големи лица с желание да се научат. Всеки участник получава комплект от две палки и пад за упражнение, които след завършване на курса остават за него/нея.
      *При наличие на повече желаещи може да бъде направено 
      разделяне в две възрастови групи.

Дни за провеждане на курса:
      16,18,19,23,25 и 27 април 2018 година.

Програмата на обучение включва:
      Ден първи - 16.04 
      Теория:
      Запознаване с инструмента
      Постановка и видове постановка
      Стойка
      Техника и елементи на удара

Практика:
      Упражнения за постановка
      Упражнения за техничен удар

Ден втори - 18.04
      Теория:
      Кратък преговор
      Редуване
      Нотни трайности
      Броене

Практика:
      Упражнения за единични удари във всяка ръка с броене
      Упражнения за редуване на единични удари с броене

Ден трети 19.04
      Теория:
      Кратък преговор на нотните трайности
      Тактуване

Практика:
      Упражнения за единични удари с всяка ръка със 
      следене на нотен текст
      Упражнения за редуване със следене на нотен текст
      Упражнения за свирене с броене и следене на нотен 
      текст

Ден четвърти 23.04
      Теория:
      Кратък преговор
      Инструменти от комплекта, участващи в ритъма
      Ритъм в комплекта
      Роля на ръцете
      Роля на краката
      Нотиране на ритъм

Практика:
      Упражнения за редуване с тактуване
      Упражнения за елементите на ритъма
      Упражнения за ръцете
      Упражнения за краката
      Упражнения за "сглобяване" на ритъма

Ден пети 25.04
      Практика:
      Упражнения за затвърждаване на ритъм в комплекта
      Индивидуални упражнения на комплекта

Ден шести 27.04
      Прктика:
      Упражнения за затвърждаване на ритъм в комплекта
      Индивидуални упражнения на комплекта
      Получаване на сертификат/удостоверение

*/При достатъчна увереност, от страна на 
      участниците, може ден шести да бъде открит урок, на 
      който всеки желаещ да покаже пред родители и близки 
      наученото. Това ще се уточни в ден пети./

След приключване на курса всеки желаещ може да 
      продължи с индивидуални занимания за по задълбочено 
      усвояване на спецификите на инструмента и разширяване 
      на индивидуалните възможности чрез голямо 
      разнообразие от ритми и стилове.

Такса за участие - 110 лева.
      Краен срок за записване и плащане на такса за участие - 10.04.2018

За въпроси и записванe в курса:
      email: papassoff@gmail.com
      Цветан Папазов +359 889 253325

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.