Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на гриф на Warwick SS.


Recommended Posts

Здравейте,

Днес имах нещастието да чуя един силен "разкъсващ" звук от грифа на баса и сега пружината вътре в него се върти свободно и безкрайно. И в двете посоки. Освен съболезнования приемам и съвети къде мога да го занеса за ремонт. И изобщо дали може да се оправи.

Баса е Warwick SS. Баси баса.

 

Благодаря предварително на всички.

Поздрави.

 

Отивам да се напия.

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си скъсал тръсрод.

Ако не си го направил, незабавно отпусни струните. Намесата на лютиер е неизбежна,а ремонта не е невъзможен.За да ти помогнем както трябва, кажи в кой град живееш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Location:София


Звънни на Коцето: http://kdbasses.com/?act=contact - на БГ телефона.


Последно време е твърде зает и може и да ти откаже...


А баса от китайските Warwick RockBass Corvette $$ ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. 

Струните ги махнах веднага. Не повече от 2 мин.

Иначе съм в София.

Баса е германско производство.

 Ще звъня в понеделник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам откъде си го купувал, но на твое място бих се опитал първо да се свържа с дилъра или направо с производителя. Ако повредата не е в резултат от некомпетентна намеса, а заради дефект би трябвало да ти съдействат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много разумно, Разбойник, ще те послушам. Действам в тази посока. 

Ще звънна в musicdivision и ако не помогнат ще пиша до warwick директно.

 

Другото което ме притеснява, че ако трябва да се сваля фингерборда и после пак да се лепи то резултата няма да ми хареса. 

 

Ще попитам как стои въпроса с нов гриф изцяло. В този случай вероятно ще трябва да им пратя пак цялата китара за да го "паснат" . Незнам... Ще разбера и ще ви кажа какво е станало.

 

Благодаря момчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай ако се наложи отлепване на фингърборда за да се смени шината. Опитен лютиер би могъл да го направи така, че да не личи изобщо. 
Пиши каква е развръзката, ще е интересно и полезно за всички. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я темата, където се представят лютиери, участващи във форума - с координати и т.н.

 

http://forum.muzikant.org/topic/122808-%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, 

 

 

Развръзката е следната:

 

 

Имах два варианта:

 

1. Да ремонтирам грифа. След няколко разговора с опитни хора определих цена около 500 - 600 лева.

 

2. Да ми изпратят от Warwick нов гриф - 825 лв. ( с транспорта )

 

 

Първото - два три месеца

 

Второто - две три седници.

 

 

Избрах второто. 

 

 

По-интересното е какво се беше случило и кой е "виновен" за това.

 

Оказа се, че не съм аз, но ходи доказвай.

 

 

Обясни ми го Негoво Височество ( не се шегувам ) Коцето от KD Basses. Това момче е много сериозно!

 

Първото заблуждение в което повярвах е, че тръсрода се върти при отхлабени струни. И понеже "аварията" стана при натегнати струни аз се самообвиних. Истината е, че тръсрода се настройва при натегнати струни защото иначе няма никакъв смисъл. Грифа трябва да е под нормално работно напрежение за да има точна настройка на радиуса. Така че в моя случай на тръсрода му е "дошло времето" или е бил дефектен и аз не съм имал късмет.

 

 

Другото нещо което е притеснително е, че Warwick искаха да им изпратя стария гриф за да ми продадат нов със същия сериен номер.

 

Това не ми стана ясно защо. Ако си купя нова кола и ми се спука непоправимо главата на двигателя дали от завода ще ми искат старата глава за да ми продадат нова. Ми тя си е моя. Аз пари съм давал за нея. Какво като е спраскана?

 

 

Така че сега ще пиша един мейл до Warwick да исчегъртат серийния номер на строшения гриф и да ми го върнат. Дори и да са го разглобили за да видят проблема.

 

 

Та те така сега си имам нов гриф. Да ми е честит.

 

 

Благодаря за съдействието, Приятели.

 

Поздрави.

Редактирано от GeorgeKK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от основния фокус на темата, смяната на тръсрод не е лесна работа, но 500-600лв. не са ли малко откъм високия край на ценовия диапазон за тази операция? Знам, че това включва в общия случай рефрет и евентуално нов фингърборд, но....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.