Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко струва наем на зала в София


vane

Recommended Posts

Примерно за НДК - съм чувал, че за зала 11 е 500лв. без озвучител

за кино Влайкова съм чувал че е 50 на час

за дом Лиляна Димитрова - 70лв.

Някой ако има по-точна информация, да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НДК зала е много относително,аз съм чувал за зала едно че е в порядъка на 2-3 бона на час, за Средец знам от едни приятели които искаха да зинасят там концерт че, са им искали 400 лв за ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Средец знам от едни приятели които искаха да зинасят там концерт че, са им искали 400 лв  за ден

Аз знам за 500, защото ние се опитвахме да организираме United Underground Festival също и там. Е, множко ни дойдоха.

 

Сега, другите зали, които знам, са:

 

- Лиляна Димитрова (Средец или Сердика поновому, не съм сигурен) - мисля, че беше 50лв. на час, таксува се само концерта, без репетиции, саундчек или подготовка.

- в Стрелбище имало клуб на СДС, който е голяма зала, и се отдава под наем за 100-150-200лв. на цялата вечер (по уговорка със стопаните).

- в Красна Поляна също има подобно място, читалище, с подобни условия. Като разбера подробности, ще споделя.

- читалище "Хр. Ботев", на Опълченска и Симеон - 30лв. на час за цялото мероприятие (т.е. около 300лв. като цяло). Залата я знаете, едни от най-хубавите метъл фестивали стават там.

 

И малко в друг ценови клас - от сигурни източници съм чувал за между 5000 и 8000 лева за зала Хр. Ботев, в зависимост от посещаемостта.

 

Абе въобще viva читалищното дело! Дано съм бил полезен.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби тая работа с читалищното дело. Клубове ни трябват повече, с АВТОРСКА музика!

 

Иначе съм чувал за Black Box, че искат 1000-2000 лв. за мероприятие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а понякога искат и повече, например знам случай в който са искали 6 бона и то доста наскоро

 

иначе кво им е на читалищата? да, вярно малко са ендърграунд и в тях не се продава алкохол, но нали заради музиката се ходи или поне така твърдим и ни се иска на всички?

 

а клуб с авторска музика или каквато и да е се отваря много трудно в София поради една мнооого основна причина - не се намират подходящи помещения с подходящо разположение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Февруари 2008 г. бе наета зала Хр. Ботев, по неофициални, но достоверни за мен източници, всичко е излязло към 7000-8000 лева от 10 сутринта до 10 вечерта. Темата е интересна странно защо никой не е писал в нея....една година вече... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За наемане на зала в НДК процедурата е следната: Изпраща се официално писмо до ръководството на НДК, в което се описват мисията, визията и главната цел на мероприятието, за което търсим подходяща зала. Важно е също да се представят и организациите - партньори по проекта (концерт, фестивал...) - държавни, частни институции и др.

След разглеждане на писмото, администрацията се свързва с лицето, което търси зала и му предлагат оферта - коя зала е подходяща за такъв тип мероприятие и с/у каква цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от хора, които са наемали помещения в НДК съм чувал следното:

зала 1 = 12 бона

зала 11= 650 лева

 

за военния клуб

1500 лева

 

за бляк бокс има различни митове за наемане

2 бона + 1 бон озвучаване; било комплет, но цената била отделна, зашото слагали някакъв озвучител насила, щеш нещеш.

3 бона;

2500;

4 бона

 

май много зависи, кой е промотера и какво прави, колко души се очаква да ходат да лочат бири.

 

за парти центъра съм чивал, пак от наематели на партита, че е 5 бона.

но незнам има ли, няма ли саунд.

 

всичко е относително - кой си, на кои си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.