Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

С оглед на качественото развитие на сегмента и пласмента към таргетираната част на почитателите си, най – излъчваната в родния ефир, за 2014 година, българска рок - група търси кадърен, сериозен и амбициозен мениджър за бъдещите си проекти. 

 

Групата има завиден опит в музикалния бранш. Свирили са на една сцена с изпълнители като Uriah Heep, БТР, Сигнал, Силвия Кацарова и други. Техни клипове са  излъчвани по БТВ, НОВА, БНТ, MTV Rocks, BOX TV, BG Music channel и други.  Представяли са досегашните си проекти в едни от най - известните и реномирани български клубове като Студио 5, Playground, Sofia live club, Joy Station, бар Мармалад, Extravaganza, Библиотеката и др. Групата е абсолютен рекордьор по отношение на гледаемост (български рок) във всички видео платформи.

Търсеният  човек трябва да:

1, Е запознат отлично с портфолиото на групата.
2, Организира медийните и радио изяви . 
3, Координира екипа при видеозаснемане на даден проект.
4, Поддържа връзка с предавания и интернет платформи.
5, Следи и контактува през нашата „Facebook“, „Instagram“, „Тweeter“,
“Youtube, “Vbox7, “Google + СТРаници.
6, Допринася за клубните изяви, по възможност.

От своя страна предлагаме:

1, Теоретично и практическо развитие в мениджърската дейност.
2, Създаване на многобройни, ценни контакти в медийния и музикален бранш.
3, Финансово възнаграждение, в зависимост от постигнатите цели.
4, Разучаване в детайли и прилагане на ноухау‘а на групата.
5, Диамична и приятна работа
6, Млад амбициозен екип, с готовност за нови идеи.

Изиксвания към желаещите:

 

 

1.  Имат Средно, Средно - специално или Висше образование (препоръчително е студенти), специалност мениджмънт, музика, икономика и/или търговия.
2. Притежават усет в мениджърската дейност.

 

3. Контактни и мотивирани хора, с желание за развитие.

 

4. Готови да поемат отговорност.

 

5. Вслушват се в съветите и желаещи достигане до най – доброто решение.

 

6. Притежават упоритост, търпеливост и аналитичност.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста помпозно и претенциозно от една страна, от друга - малко като ощипана мома.

На повечето им е ясно, че става дума за Революция Зет. така, че загадачност е

излишна.

Миналата година изкарах 3 дневен мениджърски курс.Доколко ще ми помогне

в развитието на собствената ми група ще видим, но мисля, че повечето американски

алабалистики нямат особена стойност на българска земя.

От скромият ми опит, знам две български рок групи с човек, който изпълнява такива функции.

В едната съм свирил известно време. Там басиста е роден мениджър.

По простата причина, че умее да се вре навсякъде и да урежда участия и тн.

Природно му е дадено. И го смятам за много по-добър мениджър отколкото басист.

Другата група е на приятелят ми Душко и също е известна - Паникан Уайаскър,

от него знам, че си имат мениджър, който им урежда участия срещу процент, но едва ли са му спретвали

прием по СиВи като за миниджър в  Ейч Пи и 3 бона заплата.....

 

Другарят Живков бе казал - Приземяване другари! Приземяване!

Млади сте и едва ли схващата майтапа и личноста му.

Но е добре да се слушате в тези слова и например в страничните мнения извън приятелският Ви кръг.

 

Като почна сериала, първоначално не му обърнах внимание.

После започнах да го гледам. Да , хареса ми.

Да, песента звучеше хитово. Но приключи.

Но не се качвайте на крейзи трена -

mеdia sells it and you live the role.

Мисля, че това се получава. 

Доколкото знам хитовата Ви песен е писана от канадец.

Тогавашната Ви певица имаше харизма.

После в сериала я сменихте с по-слаба. А и един от китаристите го няма ( не помня точно басист или китарист)

Т.е. в момента сте 50% от тв групата.

А последно, като Ви гледах по ТВ, беше трета певица, по-слаба и от втората.

Така, че славата , която сте получили от БТВ има вероятност да се окаже 3 минути слава

& one hit wonder.

Не мислете, че не Ви харесвам, напротив, просто давам странично мнение.

 

 В крайна сметка значение има само това, колко хора можете сами да съберете на Ваш концерт.

Напълните ли зала в град като Плевен ( наскоро видях снимка от препълнена зала там на концерт

на БТР,след като се върнаха от САЩ), значи сте ок и сте популярна българска група.

Тогава успех в намирането на мениджър по американските учебници.

Ако не, просто ще трябва да се докажете отново в новият състав и в реална обстановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме революя з, а и определено не сме американски поддръжници. Както е написано в по - горния ми коментар - имаме изграден наухау, така че коментара Ви не съдържа голяма доза идейност

 

Благодарим, все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, подвел( или не ) съм се от портфолито.

Просто много ми прилича на споментата банда.

Според мен портфолиото Ви щеше да седи по- на място,

ако бяхте застанали с Името си.

 

А дали има или не, идейност - зависи, доколко може да извлечете от него.

Така или иначе, успех в намирането на подходящият мениджър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, адмирации за бизнес идеята Ви да си намерите мениджър.

Българският музикален мозъчен тръст стига до тази идея при две положения:

1) Многобройни участия, публики и работа, които изискват наемането на квалифициран персонал;

2) Затихваща слава, липса на нови идеи и най-вече на участия;

 

Така, както сте се разкрасили, ви оприличавам на Д2. Но и да не сте, проблемът е, че не искате да си намерите мениджър, а тъмен, послушен, неук и неясен субект, прикрепен към егото ви, който да върви и да растила червеното килимче за групата, свирила с Uriah Heep. С две думи не търсите мениджър, а маскарад за егоцентризма, от който се нуждаете, който ще обяснява на бизнеса колко сте велики, популярни и така нататък.

Видно е от условието на играта: търси се препоръчително младеж, студент, зареден с ентусиазъм, на който свише :metalist:  ще бъде дадено проницанието как да се развие теоретично и практично в музикалния мениджмънт, ще си създаде (тепърва) контакти, ще му бъде динамично и приятно във вашата компания. Изискването е да се вслушва в съветите Ви и да ги прилага безупречно, да се държи прилично с ноу-хауто ви, да го разучава и прилага, срещу неясно възнаграждение.

 

Въпросът е в това, че ако тези съвети и ноу-хау са приложими, всъщност нямаше да имате нужда от мениджър, освен при положение първо, по-горе. Когато сте в положение първо - наемате професионалисти  - селс мениджъри, пиари, музикални продуценти, мърчандайзинг криейтъри и т.н., според нуждите и вкуса, а не студенти, които тепърва ще обучавате, а не обратното.

 

Но каквото и да е положението (първо или второ), идеята ви е положителна и все донякъде приложима. 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е- не може да сме толкова поамериканчени,ама явно се случва - аз толкова чуждици не бях чел наскоро,а ,иначе е добра идеята  някой да управлява групата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikoniko... Благодарим за пожеланията! Искам, за съжаление, да опровергая твоите думи. Нито желаем да лежим на славата с кого сме свирили, нито желаем някой да ни "чеша" егото - достатъчно покритие имаме към него. Нека излезнем от дребната махленска детайлщина... Както споделих в по - горен пост - даваме всичко на готово, желаем разивитие, а това развитие не става без външна помощ. Колкото и едни музиканти да разбират от запис на песни, заснемане на видео клипове, връзки с обществеността, маекетинг и прочие... Не стигат. Ако искаш качество - трябват кадърни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

До скоро се занимавах с гореспоменатите дейности за моя приятелска банда. В момента се занимавам с друг бизнес и вече нямам времето за това, но много искам да дам два съвета на бандата ви:

1 - Търсете човек със желание, а не с образование. Ако сте били студенти по каквато и да е специалност, ще сте наясно, че в университета немогат да подготвят хората за живота. Имате нужда от някой, който иска да го прави и да се развива, а не някой, който да ви развее диплома, но да му е писнало от теорията или да няма понятие от реалният свят.
2 - Ако имате възможност наемете ваш приятел или фен. Ако приема работата си лично ще е много по деен.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.