Jump to content
Българският форум за музиканти

Сила на слушане!


Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

.....85dB SPL sa si 85dB SPL .......nqma znachenie dali shte go postignesh s ADAM full range ili s radio tochka /v kuhnqta/:)..........

 

......ako v BG studiata imashe standartizaciq /nezavisimo kakva/ nqmashe da ima takiva bozi .....i vsichki se opravdavat che klientite/bad_link /iskali taka.......SILNO.... B)

Редактирано от bassmaniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то не че има универсалната калибрациа ама си прав де..... Все пак аз за това съм поддръйник на K-Metering схтото това ако не помогне вече не знам какво .......

 

........да не говорим че са коренно различни калибрациите за студиа за Music, Film i Radio..... program material е коренно различен и си изисква различните калибрации...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то не че има универсалната калибрациа ама си прав де..... Все пак аз за това съм поддръйник на K-Metering схтото това ако не помогне вече не знам какво .......

 

........да не говорим че са коренно различни калибрациите за студиа за Music, Film i Radio..... program material е коренно различен и си изисква различните калибрации...

Изисква се задкалибриращото устройство да е добре насторено. Тури на некадърник ако щеш всички модерни апаратури и измервателни уреди и пак боза ще излезе. Не казвам, че човешкият фактор е най важният, щото ще има яко плювни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той е!!! ама хората които наистина могат правилно да прецениат на ухо се броят на ръка (айде да не казвам една).... и ако ми казваш пък че на ухо можеш да прецениш съотношениата между различните подходи към мастеринг (Филм, музика и радио) то ... сорри ама ще ти се изсмея (приателски де ... не се впрягай).... но просто е хехехехехех different kind of beast.... а и се говори за различни неща...

 

Тури на некадърник ако щеш всички модерни апаратури и измервателни уреди и пак боза ще излезе.

 

за обратното се плащат големите пари :D .... а до като не сме натрупали по 20г опит само мастеринг или миксинг ще ползваме възможно "модерни апаратури и измервателни уреди " ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако трябва да сме анално точни и педантични : Автора на статията която беше преведена е в грешка!!!!!!!!

Не са 85дБ СПЛ а е 83дБ СПЛ, калибрациата за аналогов магнитен филм, не за дигитален!!!!... и да 2дБ :D може да си окаже влианието ;) ........ (реф. Ioan Allen, Dolby, средата на 70-те)

Редактирано от ____
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако трябва да сме анално точни и педантични : Автора на статията която беше преведена е в грешка!!!!!!!!

Не са 85дБ СПЛ а е 83дБ СПЛ, калибрациата за аналогов магнитен филм, не за дигитален!!!!... и да 2дБ :D може да си окаже влианието ;) ........ (реф. Ioan Allen, Dolby, средата на 70-те)

БАСИ! Сбъркал е с 2 дб!!!

 

Аз отказвам повече изобщо да чета статии на IvanDTr! Това е тотално кощунство!

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее не, каква връзка пък имат статиите на Иван, за които само едно огромно ЕВАЛА!!!! Наистина са много добри и полезни!

 

Аз говорех за George Kourounis......

 

Все пак мисълта ми е че най-малкото кината в БГ и в USA не са калибрирани по същиа начин така че къде точно отива референтната точка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее не, каква връзка пък имат статиите на Иван, за които само едно огромно ЕВАЛА!!!! Наистина са много добри и полезни!

 

Аз говорех за George Kourounis......

 

Все пак мисълта ми е че най-малкото кината в БГ и в USA не са калибрирани по същиа начин така че къде точно отива референтната точка?

Аз все още не си обяснявам някои неща.... като например на кой му пука 2 дб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............2 db са си много ей......2db могат да накарат добре звучаща песен да прозвучи като radio spot / да ме извиняват радио ентусиастите /.........

 

...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то точно благодарение на такова отношение БГ няма да се оправи ... поне може гордо да кажете че сте допринесли за него ;) ... за тва и някои хора ще ви дерат кожите за услуги :) ... ама карай де той човек така се учи....

 

Идеята ми беше че: тука закръгляне там закръгляне, писател имал в предвид друго кино а не тва дето четателя слушал ... и в един момент какво точно се опитваш да калибрираш?!?!?!? Аз и преди казах че да човешкия фактор е най важен - да, но не е само той, поне не на всеобщиа стадий на развитие на който са всички тук (със сигурност!!!)...

 

П.С. А тиа 2дБ не ги споменах докато не ...........хахахха.........whatever!! що ли си губя времето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.