Jump to content
Българският форум за музиканти

Темата на Асан


asan79onbashi

Recommended Posts

Браво, Асане - за 3 месеца 20 000лв, това си е сериозно постижение. Квото и да говорим, тук трудно такива пари ще се спечелят, особено с неквалифициран труд :) Пожелавам ти да си купиш хубава свирка, като се прибереш! :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за мнението и  така позитивния пост :godbless:

Имам уговорка във вторник във Софето за това:

1444214674product3012.jpg

 

Мисля си ,че съм затрупан от имформация за клавири но въпреки това трябва да се поддържам на ниво и  актуален!Интересувам се от качествени  семпли и ритми за свирня на  българска народна музика,разменям имфо със добри  ромски клавирджии и колеги,албански и турски стилове и  звуци.Знам търсиха ме много колеги за размяна  на  които не можах да обърна  внимание но когато  човек е в чужбина не винаги е  готов за неща като музика и размяна  на имфо.Сега съм си в къщи и мисла ще мога  да обърна внимание  на  по-сериозните :virtuoz:  

Знаете ли какво е жалкото в картинката колеги?-Много ми се ще да има къде да се показвам със моя нов инструмент но за момента просто нямам добър повод за показ и изява.Не мога да свиря  за смешни поводи и  пари -нали?Все пак се радвам за придобивката и знам,може по-рядко но  хубав повод ще  се намери!Много жалко е  обедняването  на  българския народ.Надявам се скоро да променим финансовото  полужение на българина  и нашата иначе чудна и прекрасна родина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Кронос 2-ката , отзивите са ясни отдавна и няма нужда от други такива :)

 

Pa4-ката с дисплея като на китайски таблет, приръста не е особенно по-голям спарямо па-3ката.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре Губерков защо питат мене ?Кажи ти ,на тебе ти е  всичко ясно относно  клавирите!Според тебе  най-добрия  е па 600 и всичко  друго е  китаици.Много интересно ми е  как солидната  и най- актуална машина за аранжиране и семплиране  нА  корг не е нищо особенно?

Първото ми  впечатление е ,че е доста  тежка , компактна и метална  машина.Много красива и е заложено на здравина,надеждност и изпипаност на детаилите.

 

Нямах време да я  разгледам добре но  видях че може да конвертира  миди файлове във стилове много лесно,може също да свири стилове от усб,сд или хард диск както и звуци.Има  много плюсове и нови неща в сравнение  със па 800.Пример ефексите които  са  две  групи: А и Б. А групата е  за  стиловете и могат да се слагат до 6-7 ефекта на стиловите  тракове и 5 за  дясна ръка.Всичко е по-нагледно и  подкрепено със доста повече хардуерен контрол пред свиреца.Не е нужно  да се рови за нещо по менютата а направо се намесваме и коригираме през  бутон или плъзгач или потенциометър пред вас.Разполагаме със 400 мб рам за семплиране на звуци и дръм към тези  мегабаити има и една екстра за компресиране  на  семплите.Осцилаторите  са  коренно променени от тези  на  па 800.

 

Най-хубаво впечатление остави в мен клавиатурата на  па 4 х. :yes: Доста  по солидна,прилягаща на ръката и прецизна.В началото си  казах че е  тежка и малко  се  уплаших ,че няма да мога да ситня трилерите си но като я посвирих видях,че всъщност е много по-добра и  бърза от тази на па 800.Много компактен и натруфен със всякакви бутони и контроли клавир.Бутоните  са много здрави и  надеждни същевременно много лесни  за цъкане.Вкарах си старото имфо без никакви грижи и се чувствам като човек от гетото спечелил от лотария  къща със басеини и всевъзможни  екстри.Друг плююс е легатото при па 4 х което се помни и не се губи при трилери и продължително държене на легато  също като аналоговите синтезатори  yamaha dx , casio cz.

 

 Уж е по-малка по размер и компактна но като я сложих в калъв на рамото си разбрах ,че едоста  по-тежка .Много ми хареса изчистения и вид и хубавия черен  цвят.Абе отличен инструмент и ако някои  ви ядоса спокоино може да го халосате със клавира по главата .

 

За сега толкоз впечатления от мен  като го разгледам по-обстоино пак ще пиша. :thumbs_up:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото си го купил и можеш да дадеш впечатления от машината :)

 

Да ти служи вярно и да му се радваш дълго време, както и да му избиеш парите от участия много кратно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес съм много радостен заради други мои музикални придобивки.

RCF LF18X401

Два броя 

 

1464687205imagegallery1.jpg

Говорител - 18" - 1500W RMS - 97.5dB - 25Hz-1kHz

FEATURES
4-inch, fiberglass inside/outside copper voice coil
3000W continuous program power handling
97.5 dB Sensitivity
25 Hz – 1 kHz Frequency range
Dual Forced Hyperventing System
Dual spider design with silicon based dampening control
Triple-roll surround and corrugated straight cone geometry
GENERAL SPECIFICATIONS
Nominal Diameter:460 / 18 mm/inch
Rated Impedance:8 Ω
Program Power:3000 W AES
Power handling capacity:1500 W AES
Sensitivity:97.5 dB
Frequency Range:25 Hz ÷ 1000 Hz
Effective Piston Diameter:395 / 15.6 mm/inch
Max Excursion Before Damage (peak to peak):50 / 1.97 mm/inch
Minimum Impedance:6.5 Ω
Voice Coil Diameter:100 / 4 mm/inch
Voice Coil Material:Copper
Voice Coil Winding Depth:30 / 1.18 mm/inch
Number of layers:2
Kind of layer:inside / outside
Top Plate Thickness:15 / 0.6 mm/inch
Cone Material:No pressed pulp
Cone Design:Straight
Surround Material:Polycotton
Surround Design:Triple roll
THIELE/SMALL PARAMETERS
Resonance frequency:30 Hz
DC resistance:5.4Ω
Mechanical factor:7.4
Electrical factor:0.31
Total factor:0.30
BL Factor:26.5 T · m
Effective Moving Mass:215 g
Equivalent Cas air load:274 liters
Effettive piston area:0.122 m²
Max. linear excursion (mathematical):11.5 mm
Voice - coil inductance @ 1kHz:2,5 mH
Half-space efficiency:2.30%
MOUNTING INFORMATION
Overall Diameter:465 / 18.3 mm/inch
Bolt Circle Diameter:442-447 / 17.4-17.6 mm/inch
Bolt Hole Diameter:6.5 / 0.25 mm/inch
Front Mount Baffle Cut-out:424 / 16.7 mm/inch
Rear Mount Baffle Cut-out:424 / 16.7 mm/inch
Depth:188 / 7.4 mm/inch
Volume occupied by the driver:6.5 / 0.23 liters/ft³
Net Weight:13.3 / 29.3 kg/lbs
SHIPPING INFORMATION
Shipping weight:14.3 / 31.5 kg/lbs

 

 

 

Разбирачите знаят за какво говоря и какво е това тъпанче.Сега търся хубави кутий за новите придобивки.

 

 
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че не жалиш пари, затова бих ти препоръчал да попиташ тук:

http://www.oberton.com/bg/index.php, а ще ти трябват и добри филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма проблем касите са готови със филтри и специално yamaha p700s стъпало от новите им модели.Много съм доволен и радостен направо не си разпознанам музиката,Кърти мазилка яко. А кутиите ги взех малко компактни 62-62 54 см но много хубави и здрави.Избрах ги малко по- малки понеже искам да се возят  и транспортират спокоино в опела.Много се радвам на дълбокия звук а и стъпалото си  има  много хубав  кросоувър а именно един EQ който коригира колко среди да има изхода и освен него има и още два режима.Нолмален режим който премахва вградения EQ кросоувър отзад и си работи като нормално стандартно стъпало.Има и още един режим на работа който изрязва басите в определена честота.Има и други три режима които пък са за мощноста на стъпалото.Стерео,бридж и паралел.Аз на тази опция  няма какво да пипам и си е сложено на стерео.Кросоувърното EQ пък е активно и засилени среди до макс но все пак не са  пуснати средите така до край понеже като  наглася на нормален режим без EQ средите идват много повече значително и лесно  забележимо.Ако се свири навън и се иска повече чуваемост просто  се местят два бутона и вече имаме среди колко щеш.Но тук  в домашни условия този режим с вградения EQ е перфектен щото свири много дълбоко и басово ,направо приказка.Ритъмът кърти гръдния кош.Уж пускам слабо ама пак звукът идва много басов ,мек и тежък.Всеки кик ти растърсва гърдите и секва дъхът.Много добри високо говорители.Тези 25-1000 хц ме кефят много.Обертонските колони ме изкефиха спрямо дасовете но пък сега тези  РЦФ допълниха липсата.Промени се звукът на клавирите и пеенето ми даже.Уж свиря намалено но като спра и усещам как главата ми е зашеметена сигорно от звуковите вибразии и вълни.Много яка система и готина работа.Една збъдната моя  мечта.

 

 

Аз не пия не  пуша ,само по 2-3 кафенца със количка.Това ми е  но пък съм много пред  компютара и  клавира и чесно си признавам  че нямам пороци зарад моито хоби и мерак  ,обич към музиката и клавира.Много свиря и исках да свиря в широка честотна лента.сега вече е така.Скоро ще сложа снимки на касите.Есента пак ще хващам самолета и тези мигове до тогава са за моита мания и любов-музиката, :Piano: семейството. :yes:  :thumbs_up:

 

 

   Пожелавам на всички колеги да постигнат и осъществят  мечтите си както аз моите. :thumbs_up:

   Пожелавам на всички колеги да постигнат и осъществят  мечтите си както аз моите.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново браво, Асане, кефиш ме :) Рабо̀ти в Англия, събра пари и накупи техника, сбъдна мечти, какво по-хубаво от това! :) Много успехи и кеф с новите придобивки!  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и подобно  за тебе и  всички  членове и читатели   на форума!Всеки може да последва моя  пример,много лесно ще се  намери във някоя  английска ферма.Живота  със парички ми харесва и ми се живее по този начин.Не искам да се връщам към моментите си преди работата ми  в чужбина защото е много лошо да искаш,да желаеш и  мечтаеш  но да няма начин да збъднеш  копнежите си.Когато имаш пари, много лесно се постигат целите.Освен всичко се променят и възгледите  на човек а от там и самата личност!Съвременния сват предлага много технологии,удоволствия,възможности но всички те изискват едно едничко нещо-пари!!!

      

                      ahrimanglobe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.