Jump to content
Българският форум за музиканти

Темата на Асан


asan79onbashi

Recommended Posts

Ми и аз да се похваля?В сряда хващам самолета за Лондон.Много се радвам но и много ми е  тежко,понеже трябва да се разделя със моята  лубима и незаменима свирчица.Оставям клавири,апаратури,колони и семейство.Заедно със жена си  със по 1 куфар и една раница ще ходим да поработим някаде с надеждата да изкараме няколко европеиски парици,че тука в България стана нетърпимо от към работа и пари.Всичко скача и никои не иска да мисли за другия.Всеки гледа да се тъпче и не вижда картинката околу него.Има ли политици и политика в България?Само данаци,винетки,застраховки,комисионни,такси,глоби,прегледи,задължения и майни.Много ми се ще нашите господа власт имащи да вземат малко да се поопомнят,че в тая тъжна и гладна българска картина не остана място за радост и музика.Аз по принцип съм оптимист но не мога да видя радост в очите на хората.Свадби,банкети,балове но всичко е много изтъркано и без радостно.Никои не се усмихва искренно и от сърце,никои не се забавлява без да мисли за цената на забавата а ако все пак някои го прави то той или е на ичорнаисе ракии и не знай де са  намира или на друго.Каде е истинското настроение на хората?Когато не се мислеше само за пари.Виждам нещо във погледите на хората които въобще не им е до песни.Ако вземеш да направиш поздравление от някои приятел тои направо потъва мислеики как ще прежали някоя пара.Хората обедняха и освирепяха и озлобяха.Ако се усмихнеш ти завиждат и мразят.Колеги извинявам се за отрицателния си пост,от него лъха грозота.каде погледна виждам  мизерия.Искам да променя картинката малко.Нужно ми е нещо ново и зелено което да ми върне надеждата за светло бъдеще.Надявам се ще имам възможност да следя форума от там.

 

   Желая здраве,късмет и щастие на  всички колеги!

          Айде нека да подраня със един поздрав  за щтастливи и хубави коледни и новогодишни  празници,може да нямам възможност да го направя утре,затова го правя днес.

koleda.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, още като видях, се опитах да я сплитна, ама бях на мобилен телефон и не се получи :) Ето му сега на Асан - тема за всичко, което го вълнува, да си излива душата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам за какво беше другата тема,ми то и аз си копувам заминаване за двама.2-3 бона сие.Иначе трудно ще да се купи корг па 4,нали?Имам планове и амбиции но ми трябват и пари за тях.Момчета знаем какви са доходите тук,на фона на поскъпващата глобална картинка просто не виждам как ще отдели човек 7-7500.Пък то хубаво е да го купим ама каде ще го разсвирваме като всичко е гладно и жадно.Преди 2-3 дена ходих до София за да уреждам заминаването си пътуваики в една маршрутка №25 и гледаики начина и стандарта на софиянци да патуват и живеят ми стана много чудно и много въпроси.На тези въпроси си отговарям 

сам самичък и не искам да споделям отговорите с никого.Искам да пожелая здраве,късмет и щтастие на всички колеги български музиканти в нашата европеиска и демократична България.Не мислете ,че искам да ходя в чужбина но съм принуден да го направя заради моите амбиции,желания и т.н.Май процента на хората изчезващи от "Бг" расте нагоре.не казвам,че е лошо даже може да е за хубаво.Тези които остават може те да бъркат в нещо?Не е достатъчно да се оцелява,трябва да се живее!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най лошото е ,че Асан е съвсем прав в думите си. Заобиколени сме от злоба, безпаричие  и безразличие.Идват празници , дано малко повдигнат настроението на всички ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, братко, не искам да те плаша, нито да те разочаровам - ако мога само да помогна. Виждам, че се каниш да тръгнеш по моя път, и затова искам да те предупредя отсега - тук нещата не са такива, кавито изглеждат от родината. Китарата ми е хванала два пръста прах, а уж с нея си вадех хляба преди да стъпя на острова...Настрой се да работиш много и не това, което ти харесва, да не говорим за музика. Учи или усъвършенствай езика, че без него почти нищо не става, много е важно! Ако има кой да те поеме тук - добре, но ако няма - дупе да ти е яко! Работа има достатъчно, но почти навсякъде искат две неща - NIN( национален осигурителен номер) и банкова сметка, а технически погледнато издаването на номера и откриването на сметката изискват време, та в този смисъл се приготви за около месец безработица. И не на последно място - проготви си сума, с тия 2-3 бона, дето си писал, за никъде не си, освен ако не са в паунди. Отново ти казвам приятелски - трудно е, но не е невъзможно. Ако имаш нужда от помощ като пристигнеш, а и преди това, можеш да ме намериш тук. Успех и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега саундкрафт.Тези пари не съм ги приготвил за харчене в Англия а ги похарчих още тук в Бг по комисионни и куп други неща.Полета е в Четвъртак и не съм сам а в група от 10-15 човека които отиваме със договор от 3 месеца с опция за продължаване.

Ще работя селскостопанска работа във една ферма със другите от групата на равно и със равни права.Примирен съм и съм се подготвил психически.Ако ще камани да ме товарят ще си изпълня договора който е до  април.Работя със уредено жилище„караван“и във най-студените месеци от годината.Уж има някакъв минимален уют.Кухня,баняи спалня но студ фири от всякаде.Но на пук на всичко не съм първия или последния миннал през тази ферма.Тези които са работили там,чакат за да отидат пак.Работя по минимума по техния стандарт именно 7 паунда на час.Има отдръжки и много други рискове в цялата система единствения ми кос е търпение и въздаржание.Сметките ни се откриват от работодателите и когато доиде време да си идваме  всичко си го прехвърляш от сметките си открити от  фермата във сметка тук във  Бг във паунди.Надявам се да донеса достатъчно да си купя нещо по мерак.Пък ще видим тогава какво и колко  ще мога да си позволя.Това което знам със сигорност е ,че няма да се спра вече.След 3 или евентуално 6 месеца ще доида тука ще почина месец или два и пак по същия начин.Иначе имам  и човек които трябваше да ме нареди при него но той беше в отпуск и се прибра на  26 минналия месец и просто не го уважих да чакам неговия начин.Завидях му и реших да скачам с гол  задник по жаравата пък квото дойде.До сега добре.Фермата била в топ 10 от фермите  там.Имаше начин да отида и  на  друга по-подходяща позиция но съм щурав и не искам да водя повече замръзнал живот а да се намеря някаде  със приход пък и  минимален европейски да е.Когато си  дойда ще мисля за курсове по езикови възможностти или някакви други.Благодаря ви за подкрепата и добронамереното отношение.Отложиха ни 1 ден и полета сега вече е за 10.12 и в момента меря килата на куфарите и багажа.А самия багаж е много европейски.Само един чифт облекло за навън и пазар а именно анцуг и жилеткаи отгоре греика.Другото е спално вехто белйо и завивки за да не вкочанясаме в  бараката и най-вехтите ми анцуци и дрехи за работа в обор които няма да видят  Бг. :yes:телефон и лаптоп. :thumbs_up: Малко „извинявам се за израза“-циганска работа. ;) Да си призная не ми пречи и не ми тежи по главата и съвестта  нищо.Понеже в Бг вече не се издържа нищо.Никой не разбира ,че парите са малко и не можем да платиме за  всичко.Искат определени суми за коли,за телефони,телевизия,ток,вода,данаци,здраве и каквото и да напиша няма да е  грешка. :rolleyes: Потребите и желанията ни нараснаха значително в това число и децата ни.Умряха балъците и всеки иска тлъст подарък който аз за момента осигорявам със последна сила.Всяка наша слабост държавата я обръща и превръща във законно средство и оръжие против нас самите.Мисля ,че политици и политика трябва да са най-грамотните ни хора с много пипе които по цял ден да мислят как да  помогнат на нашето все по малоброино  бг общество а те се превърнаха в нашите палачи. :butcher: Прецакаха,ограбиха и продадоха ни от всякаде :angry: .Моля се за едно едничко нещо.Искам да греша и да съм лошия и смотан ганчо,който в последствие ще бъде засрамен и грешил във преценките си.Поне все още има шанс да отидем някаде и нека се възползваме,че туко виж сме изпуснали влака! :P  :D

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, не ми звучат розово нещата, дето си ги написал, но няма да ти се меся. Само те моля да запишеш някъде номера 07721969377, и ако( да не чуе дявола) прецениш, че се нуждаеш от помощ, да не се притесняваш да ми звъннеш по което и да е време. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асане, всичко най-добро ти пожелавам там, дано да няма проблеми. Пък ако има, да са преодолими... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,пиша ви от Англия -Rumwood green farm packhouse longley kent.Да си призная доста голяма си беше тръпката покраи тази англииска история но не съжелявам.Настаниха ни в много уютни каравани и не ни липсва нищо.Най-хубавото е това ,че със женами вземаме по 50 паунди за 8 часа работа която много ми хареса в последствие.Хората са други тук някак си ми се живее сред тях и всичко е много красиво.За капак на всичко от 10-на години ме мъчи някаква алергия на гърлото а тук ми олекна и дишам с удоволствие.Да ти е кеф да излезеш навън и да се поразходиш.Само като видиш пътищата очертани като по конец със зелена млада тревица и разбираш,че това не е България.Приятели моите мечти се збъдват пред очите ми и си живееш живота спокоиничко,без да се страхуваш че нямаш перспектива и реализация-Изведнъш почваш да гледаш на живота с други очи.Тук се печелят лесно парите по честен и справедлив начин.Знам  работим за англииския минимум който е 6.70 паунда на час но за мене това са достатъчни пари.Имаме и отдръжки за караван но какво е това при екстрите които ползваш.В момент а докато пиша пот облива челото ми от жега.Много,много разлика и разстояние ни дели от София до Лондон.Работиш малко получаваш много и на всичкото отгоре да знаете ,че в Англия цените не са по-високи от България.Има много стоки на по-ниска цена.

Аз много обичам нашата родина и не исках да се махам но ситуацията и живота ме накараха.Докато пиша поста сигорно се е качила цената на нещо някаде там.Искам да живея спокоино и доволно.Искам да не знам мизерия и  да не чувам и виждам такава.Напоследак обръщам гръб на хора които ми говорят за недоимак,недостиг,труден живот и т,н.Омръзна ми тая песен чесно си го признавам.Може би някои от вас ме разбират други си мислят ,че нещо не съм наред но това е вече полужението.Стига толкова мизерия и орисия българска.

 

  Да не забравя да благодаря на колегата саундкрафт още веднъж специялно.Благодаря за отзивчивостта и добрите намерения колега ако искаш може да се видим някаде да пием кафе но да знаеш ,че ти черпиш .

 

  Поздрави на всички и ви желая много хубави моменти покрай бялите празници!!!

12348030_577878735697421_31753266226672212321169_576620779156550_740657922294947

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за теб, Асане, желая ти добро пребиваване тук! Благодаря за кафето и добрите думи, не че няма да почерпя(особено пък кафе...), явяваш ми се един вид гостенин :), ама си ми малко далечко засега. Кураж и дръж все тоя курс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се ,че идва това време а и за доста други нещица;От твоите  пръсти  в божиите  уши.За момента очакванията ми  са задоволени и просто  няма  какво  лошо да пиша,Всичко е  супер кораба следва  направлението.Ами приятели мога да ви поздравя  със коледа и приближаващата  все повече и повече нова 2016 г.Дано тя  бъде по-добра,щастлива,здрава и доходоносно  за  всички български музиканти независимо дали са  в родината или някаде другаде като мен;Всички ние сме деца на  маиката  земя.Успех на  всички! :yes:  :thumbup:

11046244_576078192544142_611667173947566

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,след вече три месеца от както стъпих тук на лондонското летище и също толкоз време проработено време във една анлииска ферма вече се чудя кога ще мога да се върна обратно.Уж все ни хокат и  плашат и гонят тук но  трудна работа е  да те пуснат в отпуска .Първо се иска специален формуляр попълнен и одобрен от съответните хора почти 1-2 месеца предварително.Мисля април веднага след като ми изтече пробния период и ми подновят договора да поискам холидей от  1 месец пък било то платен или не.Презтози един месец съм намислил много работи да  правя и едно от тях е  да  си  купя корг па 4 х.Ако не го закупя поне искам да го  разгледам добре и да  го  тествам и видя  какво  може и  какво  не.Имам предвид един човек от който ще се надявам да ми отправи оферта за моя256 мегабайтов  па 800.Преди време ми беше отправил оферта от 3000-3500 лв и още  3000 от мене  за  па  3.Ако сега ми направи същото предложение ,хич няма да му мисля и веднага ще му броя парата за чистак нов па 4 х.Ще гледам да го оборудвам и  със хубава стойка/от най-добрите/Стози си пост един път споделям намеренията си за  близко бъдеще с вас колеги,второ искам и се  надявам да се прочете туй нещо от точните хора които работата им е  да продават новите машинки.Друг вариянт за мене е да се свържа със хората от “Радослав мюзик“-Пловдив.Със тях се надявам да сменя стария ми клавир със па 4 х и да ми изработят два поръчкови 18“ баса RCF.Пиша ги тези неща доста уверено защото знам какво искам и разбира се  мога да си платя за съответните.Какво да ви кажа?Англия не е България!Стъпих тук гол като пищол но вече не е така колеги.За 3 месеца вече съм заделил едни 20 000 лв.След този почивкарски и пазарджииски  месец да го нарека пак обратно!В българия е хубаво там са ми  роднините,семейството но няма пари.Ако ще да пукнеш пак си беден но тук е  друго нещо.Абе ще видим има още месец два до тогава пък ще видим може да се вклучат колеги от София или Пловдид по темата,може да се видим по някое време и така.Пожелавам си само хубави работи за напред на мен и на  вас колеги!!!

 

      Поздрави!

12742852_608809825937645_950019707063768

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.