Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за начинаещ


Viola27

Recommended Posts

Здравейте,

 

попринцип свиря на пиано и пея,но сега имам желание да се науча да свиря и на класическа китара.Абсолютно начинаеща съм и съм се спряла на този модел http://na_majka_ti-zona.com/?wpsc-product=%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-hb-cg-200-white Нямам намерение да свиря професионално,просто любителски.Та искам да попитам дали е подходящ този модел?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише: ''Класическа китара с найлонови струни. Моделът е подходящ за начално обучение по китара.'' за 100лв няма какво да очакваш от нея, но ако няма да се занимаваш сериозно, няма и за какво да даваш повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера избирах класическа китара за начинаещ.

Мнението ми е, че нищо на цена 110-120 лева не си заслужава парите. Т.е отговора е - не!

Конкретно избрахме марка Еко за 180 лв,  което беше оптимално, като цена качество

за начинаещ.

Понеже купувахме за висок младеж избрах стадартна мезура 4/4.

За жени има т.н. синьорита китари  7/8 , които са с малко по-малка мензура.

Има една такава, нова Кремона модел София, която се продава за 200 лв ,

което е доста добре за тази китара. Бих те насочил към тази китара. Свържи се с мен на лс за да ти дам тел , ако решиш за тази.

Избрах Еко-то заради размера, но за жена въпросната Кремона София е максимално добрият избор.

Цената идва двойно, но за 200 лв взимаш перфектна китара за начинаещ.

За 100 - дръвце за огрев. Просто не си заслужава.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

аз лично почнах като теб - първо една кремона. После ми подариха Yamaha c40 - доста добра за това, което си решил да правиш - има ги втора ръка за около 150-160 лв. и се водят едни от най-добрите класически китари за начинаещи.

 

Успех и повярвай ми, няма да спреш само дотук - после ще искаш акустична (заради звученето) и разбира се ще стигнеш до електрическа (след около година и половина).

Между другото електрическа китара никак не е лош вариант за първа такава.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.