Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

Засили МЕТАЛ-болизма си с Уран242

Recommended Posts

Довечера от 21 часа.

После, вероятно няма да излизаме на сцена юли и август.

Освен, от някъде не ни покани някой, но трябва да е по-отрано,

басиста ни ще бъде в Бургас....

Аз ще мога да насоча енергия към другата група, да направим 10 песни и

да излезнем някъде със Зомби бар на открито.( в момента сме с 7)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си помислих ( и почувствах), че съм щастилив, с това, което имам - групите ми Уран и Зомби.

(е да, бях прочел някаква статия, че е добре да сме доволни от постигнатото и това, което имаме)

Така, че с удоволствие, ще Ви поканя на предколедно - новогодишното ни Хеви метъл парти, в любимият ни клуб - Адамс.

С Уран, този път ще изсвирим дебютно, парчето "Сянката на Тот", както и два кавъра на любимите ни български групи - Сигнал и Щурците. Така, до момента, свирим 14 песни на български и 6 кавъра на английски.

Зомби Бар, е нова група и това ще е първо излизане на сцена. Първото ни събиране, бе на маса, в бар Кроспоинт.

Беше в края на Януари и докато се окомплектоваме, почнем репетиции, си мина време, а през лятото почти не свирихме.

Но сега сме на скорост. Групата се събра по идея на Коцето, познат, като вокал на Тротил.

Ще направим свои версии и трибют на групите, в които Коцето е пял - Тротил, Високо напрежение и Неон.

Както и едно мое парче - Чалга пачавра! Надявам се, тотален бъдещ хит...( не на сериозно) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хелоуин направиха концерта на 2017 - та!

Ние пък ще посвирим тази вечер, без претеции за професионализъм.

И да изпратим 2017-та в  Адамс, заедно с приятели, които ще се радваме да видим довечера. 

Тези дни прочетох една мисъл - преди да си пожелаеш нещо, благодари за това, което имаш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички приятели и музиканти, които ни уважиха и споделиха неделната вечер с нас.

Надявам се, са си прекарали приятно.

Благодарности към клуб Адамс и специални за озвучителя на клуба.

Персонални към "зомбитата' - Коце, Слави, Радо и Емо и "уранците" - Пепи, Евто, Тефата и Слав.

Мисля, че замисъла да изпратим 2017- та и с двете ми групи бе добър и мина удовлетворително.

Догодина, живот и здраве, се надявам отново да свирим, включително и съвместно с приятелските ни банди -

Феникс, Зимен дъжд, Бендида, един Лед Зеп трибют, вероятно и с други.

С Уран, вероятно ще направим и първо самостоятелно участие. Трябва да направим още 10 песни,

3 авторски и кавъри, непремено Fade to Black в памет на Джино, R.I.P.

Надявам се отново да забием в Никита, Кюстендил, а може би и в други места и градове.

Весели празници!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Традициите са хубаво нещо,

Става дума за една, вече създадена традиция.

За трета година, групите Уран 242 и Феникс, ще свирят на сцената на любимият ни клуб Адамс.

И отново, за трети път през Март.

Датата на традиционият мартенски концерт на Феникс и Уран е 18. 03. 18 г., пада се неделя.

Клубът отваря врати в 19:30, първата група ще излезне към 20 ч, за да приключиме преди полунощ.

И да започнем следващата работна седмица, добре отпочинали и със здрав и силен металболизъм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този месец, концертният афиш е наситен.

Естествено, няма как да се отиде на всичко.

Снощи се чух с певеца от групата ми Зомби бар.

Тези дни репетират усилено за концерта на Тротил.

Аз със сигурност ще го посетя. И се надявам да има достатъчно публика.

Последно групата е свирила преди 2 години в Адамс, вероятно, ако има друга изява,

пак ще е след година или две, просто защото соло китариста на Тротил не живее в България.

Не пропускате, ако сте фенове на групата и на олд скул метъла и българският рок!

Датата е 14.03 , пак в Адамс.

Веднага след това, почваме да репетираме със Зомби бар, за съместният ни концерт,

с група Зимен дъжд. Той е за дата 12.04 /пак в Адамс/ и ще може да чуете отново 6 песни на Тротил, в Зомби вариант.

Предният път свирихме само 8 песни, сега ще са 12.

Колкото до Феникс и Уран, предните пъти имахме 30 и 40 души публика.

Мисля, че пак ще има там някъде, а ако съберем към 50 , вече ще е сериозен успех.

Не чакайте да стане Март 2019 -та , за да видите двете банди заедно,

Направете го сега, вярвам, че си заслужава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тротил забиха и разбиха.

Първата българска Хеви метъл група, показа ниво и направи един запомнящ се гиг.

Догодина пак да ни зарадват.

Изобщо този март, има сериозен клубен и концертен рок живот.

Вкл и за българският рок. Ако следите събитията, ще се съгласите.

12. Април - групите Зимен Дъжд и Зомби Бар, в Адамс.

Сашо Динев, соло китариста на Тротил, ми каза, че е ок, с това

че правим трибют на Тротил, той винаги е бил приятелски настроен и окуражаващ ( supportive ).

Отделно Зомби бар, ще имат и нови авторски, но това по натам.

Уран и Феникс мина добре.

Ако искате да ни видите извън София, клубно или на открито - примерно фест или мото събор, пишете тук или на фейсбук страниците ни. Идва лято и ни се свири на открито.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година пропуснахме, тази свирим за втори път на мотосъбора на Нощните вълци.

13.07.2018 -та на Хисарлъка.

Ако някой има предложение, за друго свирене на открито това лято, може да пише на лс, тук или на страницата ни във фейса.

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От ivchovarna
      Здравейте ! Казвам се Иво, от Варна на 27 години. Китарист, басист и бек вокалист

съм.Причината, поради която пиша тази тема е че имам нужда от пънк музикнти за сформирането на

нова такава. Казвам "нова", защото доскоро свирих в такава, но нещата вървят към разпадане.

Имам нужда от сериозни (макар и пънкари), отдадени музиканти от Варна. Нямам претенции за

възрастта, но било най-д0бре да сме в диапазона 20-30 години.

Групата, в която свирих беше с репертоар от кавъри, но имам и доста свои композиции които чакат

да бъдат изсвирени. Жанрът е пънк / пънк рок / скейт пънк. БЕЗ ХАРДКОР !!!

Тези песни свирихме в началото, стартирайки от Офспринг трибют, може би първият в България.Само

месец преди истинските Офспринг да направят концерта си в София, който беше мега добър.

Offspring - Want you bad
      Offspring - Defy you
      Offspring - Nitro (Youth energy)
      Offspring - Hammerhead
      Offspring - Have you ever
      Offspring - Hit that
      Offspring - All I want (с нея ми звъни телефона незнам колко години вече)
      Offspring - Can`t get my head around you
      Offspring - Genecide
      Offspring - Original prankster
      Offspring - Walla walla]
      Offspring - Staring at the sun

Скоро след концерта сменихме вокалиста и барабаниста, а с тях и голяма част от репертоара :

1. Ramones - Blitzkreig bop
      2. Offspring - Gotta get away
      3. Blink 182 - What's my age again
      4. Ramones - I wanna be sedated
      5. Buck Wild - Happy together (Turtels cover)
      6. Green day - When i come around
      7. Offspring - Come out and play
      8. Blink 182 - Rock show
      9. Green day - American idiot
      10. Offspring - Can't repeat
      11. Green day - Know your enemy
      12. Offspring - Million milles away
      13. Blink 182 - All the small things
      14. Green day - Minority
      15. Offspring - Dirty magic
      16. Offspring - Pretty fly ( for a white guy)
      17. Green day - Holiday
      18. Green day - Boulevard of broken dreams
      19. Offspring - The kids aren't alright
      20. Blink 182 - Dammit
      21. Green day - Basket case
      22. Offspring - Self esteem
      23. Pennywise - Bro hymn

Разбира се, отворен съм към идеи за нови песни, и кавъри и авторски, но само в този жанр.

Така ! Свиря на китара, използвам ефекти, wah wah, delay, reverb и други щуротии, за да се

получава точният звук. Имам нужда от басист, китарист и барабанист и певец. Не е изключено

китарситът да е и вокалист (така беше в нашият състав). За 2 години и половина имахме около 20

концерта из варненските клубове и открити сцени. Подгрявали сме група "Тома", "Момчета с

кубинки", Axez и други.
      Причината, за да събирам нова група в този жанр е че пътищата ни със момчетата бандата се

разделиха, но мен ми се свири все още и вероятно винаги ще е така.
      Пънкари от цяла Варна ! Търся само сериозни и настървени за здрава музика хора.Репетиции по 2

пъти седмично (по 2 или 3 часа, от нас зависи колко бързо ще напредваме).
      Разполагам със собствено студио за репетиции с абсолютно всичката нужна техника - пълен

барабанен сет, 3 китарни кубета, едно бас кубе, 3 вокални стойки с микрофони, миш пулт с

безброй канали, колони и кори от яйца и килими по стените са яката изолация.

Очаквам да намеря точните хора. В този град трябва да има и пънк, не само метълкор и траш.
      Facebook : Ивайло Цеков (на снимката съм с китара ... няма с какво друго)
      GSM : 0889183061 - за цялата страна, без допълнителни импулси.

В You tube каналът ми - Ivaylo Cekov - ще намерите голяма част от лайвовете на споменатата

група. Казва се "Smash". Ще добиете представа за мен и за това, което търся.

Очавам ви, за да изковем пънк музиката на Варна !!!
    • От Silver String
      За почитателите на акустичната музика, утре вечер в бар The Мuse от 21 часа, ще има една китара, един женски глас, много настроение и приятни емоции с акустични версии на познати и не чак толкова познати парчета както и  авторска музика от Свилена Тенева! Тhe Muse се намира на ул."Бачо Киро" 24
      Ето и линк към събитието във Facebook : https://www.facebook.com/events/1682465258692907/
    • От mproject
      Здравейте!

Групата е: http://dvine.bg/

Видеа:
      https://www.youtube.com/watch?v=dMY_trueqhE - клип за участието ни на Белла Рок Фест, Петрич 2015

https://www.youtube.com/watch?v=GeJ_OTHcbiA - Белла Рок Фест 2015 (цялото участие)

https://www.youtube.com/watch?v=a9UizZOb8_U - концерт в Маймунарника, юли 2015

https://www.youtube.com/watch?v=S1T1103i0Ck - Fly Away, Русе, август 2014

https://www.youtube.com/watch?v=CkWG8eCKgFQ - I feel good, Strumica Open Festival (Македония), август 2014

D.VINE е изцяло дамска банда с 6 годишен опит. Търсим барабанистка, която желае да работи професионално в проекта, да има желание да споделя идеи за аранжименти и да участва в процеса на създаване на авторски сингли. Възрастова граница: 20-35 год. (+/-).

Стилово групата ще се оформи когато развие и запише собствени парчета, сега в репертоара на D.VINE са всички хубави парчета, които ни харесват.

Групата има мениджър, който се грижи за букване на дати за участия, работим ексклузивно и с мениджър за Македония. Всички участия са заплатени. Работим с личен стилист, PR, шофьор и специалисти по сценично поведение.

Към момента имаме ангажирани следващи дати за участия в ноември и няколко запитвания за октомври, ноември и декември, които не потвърждаваме, защото търсим барабанистка.

Като разход - репетиции в репетиционните за изграждане на репертоар.
      Като приход - хонорари от участията /фестивали, клубове, частни партита и дори сватби, но с клубен поп-рок репертоар/
      Всички разходи по отношение на стайлинг, логистика, транспорт, рекламни материали, PR, видеа, фотосесии и други са грижа на мениджмънта на групата.

Търсенето на барабанистка е спешно.
      Всяка жена барабанистка да се чувства свободна да се обади и да изсвири няколко парчета с групата в удобно за всички време.
      За контакти: 0885 76 20 17 - Тина Коилова
      http://dvine.bg/
    • От savov
      КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ ВЪВ ВЕЛИКО ТЪРНОВО
      Концертът е част от празничната програма на Община Велико Търново, под надслов "В очакване на Коледа" и ще се състои на специално изградената сцена в парк Марно Поле, в центъра на Велико Търново. На сцената, заедно с мен ще пее и великотърновската певица Мирела Величкова. В програмата за вечерта, ще се включат и много танцьори от спортен клуб "V DANCE", танцов клуб "Street Dance Scool The Centre", както и балетните формации "Ритъм" и "Полиденс".
      ДАТА: 08.12.2014 година (съвпада и със студентския празник)
      НАЧАЛО: 17:30 часа
      (Купонът после продължава в пиано бара )
      Празничната програма "В очакване на Коледа" започва от утре и ще продължи до 12-ти декември.
    • От Ioanski
      Здравейте!

Групата ни е в състав 2-ма китаристи,1 басист. :rocker:
      Търсим си вокал и барабанист.
      Свирим предимно хардрок, алтернатив кавъри и обмисляме авторски парчета. Като имена : Нирвана,Ред Хот Чили Пепърс, Guns `n Roses, но мoжем да направим компромис за песни, които ви допадат . Ако сте надъхани да свирим на сцена и да участваме в концерти, свържете се с нас чрез номерата отдолу. Засега имаме 1 участие и още 2 уговорени . Търсим сериозни хора с които да творим и пресъздаваме музика.
      Като възраст трябва да сте около 16.
      Боби - 0892238871
      Йоан - 0895177543
      Коко - 0898377344

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.