Jump to content
Българският форум за музиканти

aarab

Авторска песен има нужда от соло!

Recommended Posts

1-ви опит шред

-2  2-ри опит с по-малко ноти както казаха колегите :)

Двете ги записах с Gibson Les Paul Studio с Burstbucker-и и Guitar Rig в Cubase 5 с Focusrite Solo.

Първото соло е на бридж адаптъра, второто на нека.

Първото си е "чук" отсекъде 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз му ударих един Майкъл Акерфелд:

https://soundcloud.com/egregoreband/ruok-bgforum-export-1/s-7iItO

Придържах се към по прогаджийски сюжет, има и идея за края на песента пак малко стил Опет.

Редактирано от dissident

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с песента?Готова ли е вече?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоп. Не е готово още. Малко сме заети и не сме се засекли още да поизпея едни вокали. Мисля че идната седмица ще стане работата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вдъхновение и изкъртване от едни от най-добрите ever !!!

Няма просто такова соло  :punk_guitar:

Редактирано от Golema

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантът на dissident ми звучи много приятно. Иначе лично мисля, че една китара с подложка под солото не би стояла зле. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантът на dissident ми звучи много приятно. Иначе лично мисля, че една китара с подложка под солото не би стояла зле. 

Определено има нужда от ритъм под солото, освен ако идеята е да е освободи повече място за вариации на соло китариста, с бас само отдолу има много повече варианти за избиране на ладове и гами които да звучат "вътре".

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритъм китарата (или дори китарите) може да се аранжира така, че да не пречи изобщо. Никой не е казал, че трябва ритъм китарата да свири пълни и/или сложни акорди. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритъм китарата дори не е задължително да свири никакви акорди. Тя не е 'хармония-китара', а ритъм китара, името казва всичко. В тази си роля може да свири и рифове, и даже единични ноти... в ритъм : )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии това е идеята, която клиента иска и го чакам да запишем вокалите другата седмица. Като свършим, ще кача резултата :)

Благодаря на всички за участието. Скоро ще кача материал за пълна разработка. Мисля да кача барабани примерно и вие да измислите китари, сола, бас и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • От viki_kitara
      Заповядайте на нашия китарен фестивал в гр. Силистра!
      Разгледайте сайта ни! 
      Гости ще бъдат Иван Лечев, Цветан Недялков, Веселин Койчев, Боян Дойчев, Николай Михайлов.
      Освен 4 концерта за 3 вечери, ще се проведат и 2 конкурса за електрическа и класическа китара!

http://dunavski-struni.com/bg/

Фестивал на китарата “Дунавски струни“ Силистра 2018 ще се проведе от 22-ри до 25-ти юни 2018 г. Организатори на събитието са Сдружение “Дунавски струни“ и Община Силистра.
      Фестивалът включва четири концерта, конкурс в две категории разделени на възрастови групи и майсторски класове.

• От nebrezniq
      Предлагам уроци по китара по домовете. Цена по договаряне.

http://grigorkaraivanoff.wixsite.com/gkcv/page2
    • От Angus98
      Здравейте , хора !! Търся хора с творчески идеи. Аз съм китарист и леко пея . Приключвам един дългогодишен проект ,защото колегата ми заминава от чужбината и се разпадаме като формация. Ние винаги сме били запленени от авторското творчество, но вече няма как... Идеята ми е да намеря хора със същото мислене като моето, че авторското е най-готино! Търся ритъм китара , бас , барабани и вокал за да можем да творим!!! Ако има навити от Пловдив съм!! Rocknroll8@mail.bg ми е  е-maila. 
    • От Sandalcheto
      Здравейте, търся китара за участие. От Варна съм. Трябва ми някаква евтинка китара (squier, yamaha) за блус изпълнение. Мерси.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.