Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторска песен има нужда от соло!


aarab

Recommended Posts

1-ви опит шред

 

-2  2-ри опит с по-малко ноти както казаха колегите :)

 

Двете ги записах с Gibson Les Paul Studio с Burstbucker-и и Guitar Rig в Cubase 5 с Focusrite Solo.

Първото соло е на бридж адаптъра, второто на нека.

 

Първото си е "чук" отсекъде 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз му ударих един Майкъл Акерфелд:

https://soundcloud.com/egregoreband/ruok-bgforum-export-1/s-7iItO

 

Придържах се към по прогаджийски сюжет, има и идея за края на песента пак малко стил Опет.

Редактирано от dissident
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоп. Не е готово още. Малко сме заети и не сме се засекли още да поизпея едни вокали. Мисля че идната седмица ще стане работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вдъхновение и изкъртване от едни от най-добрите ever !!!

Няма просто такова соло  :punk_guitar:

 

Редактирано от Golema
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантът на dissident ми звучи много приятно. Иначе лично мисля, че една китара с подложка под солото не би стояла зле. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантът на dissident ми звучи много приятно. Иначе лично мисля, че една китара с подложка под солото не би стояла зле. 

Определено има нужда от ритъм под солото, освен ако идеята е да е освободи повече място за вариации на соло китариста, с бас само отдолу има много повече варианти за избиране на ладове и гами които да звучат "вътре".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритъм китарата (или дори китарите) може да се аранжира така, че да не пречи изобщо. Никой не е казал, че трябва ритъм китарата да свири пълни и/или сложни акорди. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ритъм китарата дори не е задължително да свири никакви акорди. Тя не е 'хармония-китара', а ритъм китара, името казва всичко. В тази си роля може да свири и рифове, и даже единични ноти... в ритъм : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии това е идеята, която клиента иска и го чакам да запишем вокалите другата седмица. Като свършим, ще кача резултата :)

Благодаря на всички за участието. Скоро ще кача материал за пълна разработка. Мисля да кача барабани примерно и вие да измислите китари, сола, бас и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.